פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   "מכתוב": הסרט הישראלי המצליח ביותר בשנים האחרונות

   הסרט "מכתוב" של חנן סביון, גיא עמיר ועודד רז, מכר כ-570 אלף כרטיסים והפך בכך לשובר הקופות המקומי הגדול של השנים האחרונות

   "מכתוב": הסרט הישראלי המצליח ביותר בשנים האחרונות

   הסרט "מכתוב", עליו חתומים חנן סביון וגיא עמיר כתסריטאים ושחקנים ועודד רז כבמאי, הפך רשמית להצלחה הגדולה ביותר של הקולנוע הישראלי בשנים האחרונות עם מכירות של כ-570 אלף כרטיסים, יותר מכל סרט ישראלי אחר מאז "שתי אצבעות בצידון", שמכר 920 אלף כרטיסים ב-1986.

   בכך עקף "מכתוב" את ההישגים של שני סרטים ישראלים אחרים שיצאו בעשור האחרון: "אפס ביחסי אנוש" שמכר 550 אלף כרטיסים ו"זוהי סדום" שמכר 568 אלף כרטיסים. עם זאת, יש לציין כי 25 אלף כרטיסים לסרט נמכרו במסגרת יום הקולנוע הישראלי, שמתקיים אך ורק מסתיו 2014, והלהיטים הקודמים לא היו יכולים ליהנות מן המומנטום שלו כדי למקסם את מכירת הכרטיסים.

   צוות הסרט "מכתוב" (יח"צ , עופר חן)
   סחתיין. צוות הסרט "מכתוב" (צילום: עופר חן)

   ציון הדרך של הסרט נחגג במהלך אירוע במועדון בתל אביב, בו נכחו הבמאי עודד רז והתסריטאים גיא עמיר וחנן סביון, שגם מככבים בסרט. לחגיגה הגיעו גם שאר הכוכבים, ובהם חן אמסלם, יגאל נאור, עדנה בליליוס ואחרים, וכמובן גם המפיץ משה אדרי.

   עמיר וסביון, שכבשו את לב הקהל הישראלי ב"עספור", מגלמים ב"מכתוב" צמד עבריינים ירושלמים, שחייהם ניצלים בנס ובעקבות כך מחליטים לעבור הסבה מקצועית: במקום לשבור לאנשים עצמות, יפתרו להם את הצרות, ויגשימו את המשאלות שכל מיני אזרחים תמימים למיניהם הטמינו בין אבני הכותל. בעוד השניים מסדרים לכולם את החיים, גם להם יש עניינים לא פתורים, ובראשם יחסיהם עם אשה אותה מגלמת אמסלם.

   "מכתוב", יש לציין, התקבל באדישות בידי המבקרים וגם בידי הממסד, שלא פירגן לו בפרסי אופיר. אך כרגיל בתעשייית הקולנוע הישראלי, הקהל חשב אחרת לגמרי.

   מתוך הסרט הישראלי מכתוב (יח"צ , עידן מילמן)
   עקף את "זוהי סדום". מתוך "מכתוב" (צילום: יח"צ, עידן מילמן)