אלה הזוכים בפסטיבל דוקאביב 2018

  הוכרזו הזוכים בתחרויות השונות בפסטיבל דוקאביב, ויש כמה הפתעות. לתשומת לבכם: ההקרנות בחגיגת הקולנוע הדוקומנטרי יימשכו עד יום שבת

  • פסטיבל דוקאביב
  וואלה! תרבות
  הסרט הישראלי הטוב ביותר. מתוך "משפחה בטרנס" (צילום: רואי רוט)

  פסטיבל דוקאביב ימשיך עד יום שבת הקרוב, אך כבר הערב (רביעי) הוכרזו הזוכים בתחרויות השונות שלו.

  קודם כל, הבמה המרכזית מכולם - התחרות הישראלית לסרטי תעודה ארוכים. למרות שהשנה הוקרנו בה סרטים פוליטיים רבים, למשל "המחתרת היהודית" או "המועמד" על משה כחלון, הזוכים המרכזיים לא היו כאלה. את פרס הסרט הטוב ביותר קטף "משפחה בטרנס" של אופיר טריינין ואת פרס חבר השופטים, "אישה של בית" של ג'יין ביבי, שניהם דיוקנאות אינטימיים ומשפחתיים יותר. את פרס סרט הביכורים לקח "פרא" של אוריאל סיני ודנאל אל-פלג. "במדבר - דיפטיך תיעודי" של אבנר פיינגלרט קטף שני פרסים: פרס הבימוי ופרס הצילום.

  בצד ההכרזה הזו, הוכרזו גם הזוכים בתחרות הבינלאומית. "כלבים נובחים בירוק" של סימון לרנג-וילמונט, המתרחש בחזית המלחמה בין רוסיה לאוקראינה, קטף את הפרס לסרט הבינלאומי הטוב ביותר. "ואלס לוולדהיים", על השקרים של מי שהיה נשיא אוסטריה ומזכ"ל האולם, זכה בציון לשבח.

  וגם מקומם של הקצרים לא נפקד. פרס הסרט הישראלי הקצר ביותר הוענק ל"בעקבות אדאי" של אסתר נימייר, על היעלמותו של צעיר שאבד בסוריה. בפרס סרט הסטודנטים הטוב ביותר זכה "אב ובנו" של בית הספר למעלה, שלכאורה הולך ומבסס את דריסת הרגל שלו בממסד הישראלי.

  העתיד כבר כאן

  הבדיקה החכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי

  בשיתוף שחל
  לכתבה המלאה
  הצטיין בתחרות הבינלאומית. מתוך "ואלס לוולדהיים" (צילום: דוקאביב)

  טרם התפרסמו תגובות

  הוסף תגובה חדשה

  בשליחת תגובה אני מסכים/ה
   walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully