וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כשנתיים לאחר חשיפת וואלה! NEWS: נפתח משפטו של משה איבגי

18.6.2018 / 12:57

כמעט שנתיים וחצי לאחר שנחשפה בוואלה! NEWS פרשת ההטרדות והתקיפות המיניות של השחקן משה איבגי - נפתח היום משפטו בבית משפט השלום בחיפה. הוא כפר בכל האישומים, ולמשמע שאלות אחת העדות המרכזיות נגדו, שהועברו אליו דרכנו, הפנה לעברנו את גבו

צילום:שלומי גבאי עריכת וידאו:ניר חן

שנתיים וארבעה חודשים וחצי לאחר שנחשפה בוואלה! NEWS פרשת ההטרדות והתקיפות המיניות של משה איבגי -נפתח היום (שני) משפטו של השחקן בבית משפט השלום בחיפה. איבגי הגיע לבית המשפט בגפו, ללא ליווי של בני ובנות משפחתו. גם המתלוננות נגדו לא הגיעו לפתיחת משפטו. עם תחילת משפטו, כפר איבגי בכל האישומים נגדו.

איבגי נכנס ויצא מהאולם בזריזות, וסירב להשיב לשאלות העיתונאים. הפנינו אליו שאלות שהעבירה דרכנו אחת העדות המרכזיות בתחקיר וואלה! NEWS, שלטענתה הותקפה מינית על ידי הנאשם, ולאחר שלא נענתה לו, הוא גרם לפיטוריה: "האם אתה מודע לפגיעה של הבנות שהתלוננו נגדך? האם אתה מבין כמה זה פוגע? והאם היית רוצה שיתנהגו לבנות שלך כמו שאתה נוהג בנשים?". השחקן, ששמע את השאלות, סרב להגיב אליהן והפנה אלינו את גבו.

פרקליטות מחוז חיפה הגישה בתחילת מאי כתב אישום כנגדו על ביצוע מספר עבירות של מעשים מגונים והטרדה מינית בארבע מתלוננות שונות, שנתיים לאחר שהמשטרה המליצה להעמידו לדין במאי 2016. המשפט מתקיים בדלתיים סגורות בפני השופט זיו אריאלי.

"אנחנו נמצאים בפתחו של ההליך הפלילי, ומברכים על כך", אמרה לוואלה! תרבות עו"ד ליאת בהר-כהן, המייצגת את אחת המתלוננות במשפט. "המתלוננת נחושה ומשוכנעת כי הצדק ייעשה. אנו סומכים את ידינו על הפרקליטות, ומאמינים בהליך ובמערכת המשפטית".

משה איבגי. ראובן קסטרו
משה איבגי בפתיחת משפטו היום/ראובן קסטרו

מכתב האישום עולה כי במהלך השנים 2013-2012, בעת שאיבגי השתתף בהפקות שונות בטלוויזיה, בקולנוע ובתיאטרון, הוא ביצע במספר הזדמנויות מעשים מגונים בשלוש נשים שעבדו איתו, שכללו מגע בגופן במקומות אינטימיים, שלא בהסכמתן החופשית, ולשם גירוי, סיפוק וביזוי מיניים. באשר לשתיים מאותן הנשים, מיוחסת לאיבגי גם הטרדה מינית. בנוסף, מואשם איבגי שהטריד מינית אישה נוספת, עמה לא הייתה לו כל היכרות מוקדמת, בכך שהפנה אליה התייחסויות מבזות ומשפילות ביחס למיניותה. כתב האישום הוגש תשעה חודשים אחרי ההחלטה על הגשת כתב אישום בכפוף לשמוע.

באחד המקרים המתוארים בכתב האישום, ניגש איבגי לאחת המתלוננות, ליטף אותה בגב למרות התנגדותה, וכששאלה למעשיו אמר: "הפירצה קוראת לגנב". למתלוננת אחרת הכניס את היד מתחת לחולצתה ללא הסכמתה, כשהיא בתגובה סטרה לו ויצאה מהחדר. במקרה שלישי משך את המתלוננת לכיוונו, ונגע בחזה ללא הסכמה. למתלוננת הרביעית, אותה לא הכיר, הוא פנה בשאלות בוטות המהוות הטרדה מינית. חקירת הפרשה נוהלה בידי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה). במסגרת החקירה נגבו עדויות רבות, ובכללן מנשים, לאחר שבוסס חשד כי בוצעו כלפיהן עבירות מין וחלקן התלוננו במשטרה.

עו"ד מיכאל כרמל, המייצג את איבגי, סרב להגיב.

עוד באותו נושא

"אם משה איבגי היה מספיק מוסרי להודות במה שעשה, לא הייתי 'צריכה' את כתב האישום"

לכתבה המלאה
עריכה: ניר חן

הפרשה נחשפה בפברואר 2016 בתחקיר וואלה! NEWS, שהביא את עדויותיהן של נשים שטענו להטרדה ולתקיפה מינית מצד איבגי. בתחקיר ובפרסומים בעקבותיו, עשר נשים העידו בפני וואלה! NEWS ולפחות חמש נשים נוספות העידו בפני כלי תקשורת נוספים, בטענה כי השחקן הטריד אותן או נגע בהן בניגוד לרצונן במהלך עבודתן עמו בתיאטרון, בטלוויזיה ובקולנוע. שתיים מהנשים העידו בפנינו כי לאחר שדחו נשיקה בכפיה עם לשון מצד איבגי, זמן קצר לאחר מכן פוטרו מעבודתן. שתיהן נשלחו לבדיקת פוליגרף ויצאו דוברות אמת.

בנוסף לכ-15 נשים לפחות שהעידו בפני התקשורת על הטרדה מצד איבגי, נשים נוספות שדיברו עם וואלה! NEWS סיפרו גם הן על התנהגות בעייתית דומה, חלקן באופן מפורט, אולם הן ביקשו שהסיפור האישי שלהן לא יופיע בתקשורת. מאחר שמדובר בתעשייה קטנה והן חוששות לשמן הטוב ולמקור פרנסתן. השחקן טען בתגובה: "מעולם לא פגעתי בכל צורה שהיא באדם גבר או אישה. מצפוני שקט". בעקבות תחקיר וואלה! NEWS המשטרה פתחה בחקירה, גבתה עדויות רבות ובסיומה המליצה לפרקליטות להעמיד את איבגי לדין בגין עבירות מין בארבע נשים.

משה איבגי משפט חיפה. ראובן קסטרו
משה איבגי בפתיחת משפטו היום/ראובן קסטרו
משה איבגי משפט חיפה. ראובן קסטרו
משה איבגי בפתיחת המשפט היום/ראובן קסטרו
משה איבגי משפט חיפה. ראובן קסטרו
משה איבגי בפתיחת המשפט היום/ראובן קסטרו
משה איבגי משפט חיפה. ראובן קסטרו
משה איבגי בפתיחת המשפט היום/ראובן קסטרו
השחקן משה איבגי בדיון הגשת כתב האישום נגדו, 18 ביוני 2018. ראובן קסטרו
משה איבגי בפתיחת המשפט היום/ראובן קסטרו
השחקן משה איבגי בדיון הגשת כתב האישום נגדו, 18 ביוני 2018. ראובן קסטרו
משה איבגי בפתיחת המשפט היום/ראובן קסטרו
משה איבגי משפט. ראובן קסטרו
תיק איבגי/ראובן קסטרו
משה איבגי. ראובן קסטרו
משה איבגי בפתיחת משפטו היום/ראובן קסטרו
  • עוד באותו נושא:
  • משה איבגי

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully