פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   כבוד עצום: "נבסו" זכתה באמי הבינלאומי לסדרה הקומית הטובה ביותר

   הסדרה הפופולרית של רשת 13 קטפה את פרס האמי לסדרה הקומית הבינלאומית הטובה ביותר. "בית הנייר" זכה בפרס המקביל בקטגוריה הדרמטית, וגם דוקו על אתגר קרת היה בין הזוכים בלילה ענק ליצירה הישראלית

   כבוד עצום: "נבסו" זכתה באמי הבינלאומי לסדרה הקומית הטובה ביותר

   (בסרטון: רגע הזכייה)

   כבוד גדול: "נבסו", הסדרה המצליחה של רשת 13, זכתה בפרס הקומדיה הטובה ביותר בטקס האמי הבינלאומי שהתקיים לפנות בוקר שעון ישראל. כדי להבין את גודל ההישג, נציין כי בקטגוריה המקבילה, הדרמה הטובה ביותר, זכתה להיט הענק "בית הנייר".

   את "נבסו" יצרו ליאת שביט, שי בן עטר ויוסי ואסה, שגם מככב בה. כזכור, היא עוסקת בסיפורו של פרסומאי שמוצאו אתיופי, הנשוי לצעירה אשכנזייה (מירב פלדמן) ובכל הדעות הקדומות, אי-ההבנות ושאר הסיטואציות המצחיקות בדרכם ליצור את כור ההיתוך. את "נבסו" מפיקה חברת אנדמול.

   עוד לפני הזכייה באמי הבינלאומי, רשמה "נבסו" הישג כאשר רשת פוקס הזמינה פיילוט לגרסה אמריקאית שלה, אותו יביים לי דניאלס, הקולנוען המהולל שחתום על "פרשס" ו"המשרת"
   .
   בתגובה לזכייה, מסר יוסי ואסה: "אני מוטרד שאני לא יודע כמה שוקל הפסל ומותר לי רק 23 קילו למזוודה בטיסה, כי הדבר הזה מגיע הביתה בייבי!".

   אגב, "נבסו" לא היה התוצר היחיד עם הקשר מקומי שזכה אתמול באמי. פרס לסרט העוסק בעולם האמנות הוענק ל"אתגר קרת: הסיפור האמיתי", דוקו הולנדי על היוצר הישראלי (שמשודר גם ב-yes דוקו וב-STINGTV), שלא היה נוכח בטקס כיוון שהוא עסוק בהפקת הפרויקט החדש שלו עם שירה גפן, שמצולם בימים אלה באירופה: "איזה בוקר! בזמן שאנחנו קופאים באפס מעלות, הדוקו הנפלא הזה זכה באמי", התפאר הסופר בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו.

   יוסי ואסה (יח"צ , רשת)
   23 קילו של גאווה. יוסי ואסה עם הפסלון (צילום: יח"צ)

   שרת התרבות מירי רגב בירכה את ואסה ואת יתר יוצרי הסדרה: "מזל טוב ליוסי ואסה ולצוות הסדרה 'נבסו' על הזכייה המפוארת בקטגוריית הסדרה הקומית הטובה ביותר בטקס פרסי האמי. הסדרה 'נבסו' מתמודדת באמצעות הומור משובח מול הדעות הקדומות כלפי העדה האתיופית המסורתית - דעות הקיימות עדיין בחברה הישראלית. שאפו לוואסה, ליוצרות וליוצרים האחרים הלוקחים חלק בסדרה. מזל טוב גם לאתגר קרת, שסרט תיעודי עליו, 'אתגר קרת: סיפור אמיתי' בהפקה הולנדית זכה בקטגוריית המשדר האמנותי. אנחנו על המפה ונישאר על המפה בזכות היוצרות והיוצרים המשובחים שלנו".

   נבסו זוכה באמי (יח"צ , רשת)
   האנשים מאחורי "נבסו" חוגגים (צילום: יח"צ)
   נבסו, יוסי ואסה, מירב פלדמן (צילום מסך)
   מזל טוב. מתוך "נסבו" (צילום מסך)
   בית הנייר (צילום מסך)
   הדרמה הטובה ביותר. "בית הנייר" (צילום מסך)