וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"לוסי אהריש בהלם, פרצה בבכי": התוכנית "שיחת היום" יורדת

16.12.2018 / 5:47

"שיחת היום" של לוסי אהריש לא תמשיך בערוץ עשר-רשת, ובמקומה ישדר יעקב אילון את מהדורת חמש. בשיחה סגורה אמרה אהריש כי היא "בהלם מהדרך המבזה" בה נמסר לה על הורדת התוכנית, ופרצה בבכי. עשרת אלפים איש חתמו על עצומה נגד הורדת התוכנית. עורכת התוכנית: "זה יום אבל"

(בווידאו למעלה: ריאיון של לוסי אהריש לתכנית "פגישה" עם רוני קובן)

לוסי אהריש פגישה עם רוני קובן. כאן 11, צילום מסך
כועסת ונעלבה. לוסי אהריש/צילום מסך, כאן 11

התכנית "שיחת היום" בהגשת לוסי אהריש לא תמשיך בערוץ עשר-רשת הממוזג, ולשעת השידור שלה ייכנס יעקב אילון בהגשת מהדורת חמש. תכניתה של אהריש ברשת 13 זוכה להערכה בתעשייה ואף העלתה את הרייטינג בשעה שבה שידרה, ועם זאת זכתה לנתוני רייטינג ממוצעים נמוכים יותר לעומת התכניות המקבילות בערוץ עשר וקשת. אהריש אמרה בשיחה סגורה שהיא "בהלם מהצורה ומהדרך שבה נמסרה לה ההודעה על הורדת תכניתה, דרך בכיר ברשת, ולא ישירות מיוסי ורשבסקי מנכ"ל הערוץ הממוזג. אהריש כינתה את זה 'ביזיון'. ורשבסקי מסר לה דרך אותו גורם שהוא מאוד מעריך אותה, אבל עד עכשיו לא דיבר איתה ישירות. עם אברי גלעד ואחרים הוא דיבר, אבל איתה לא".

"בשבילנו זה יום אבל למערכת", אמרה לוואלה! תרבות שני ראסד, עורכת התוכנית "שיחת היום", "חבל מאוד שמורידים את הקול של לוסי, שמייצגת בין השאר את המלחמה בגזענות ומאבקים חברתיים של נכים, נשים, ילדים עם מוגבלויות, הקהילה הלהט"בית, הנאבקים ביוקר המחיה. כל הדברים הבוערים הקשורים למעמד הביניים לא יורדים מסדר היום בתוכנית, גם אם ידענו שהם יביאו לנו פחות רייטינג - טיפלנו בהם, כי הם בדם שלנו וחשובים לנו".

לוסי אהריש. ניר פקין
"החזירו אותה". לוסי אהריש/ניר פקין

"אהריש יצרה אלטרנטיבה אחרת", אומר גורם ברשת, "כשבכיר ברשת הודיע לה על הורדת התכנית, היא פרצה בבכי. היה לה מאוד קשה. היא נחנקה כי היא יודעת כמה המערכת שלה, בת שמונת האנשים, נלחמה, בלי האמצעים שיש לאחרים".

ביום שישי עלתה עצומה ברשת תחת הכותרת "החזירו את לוסי אהריש ללוח השידורים", ועד כה חתמו עליה כ-10 אלפים אנשים. בעצומה נכתב: "היא. הוצאה. מלוח. השידורים. לוסי אהריש האחת והיחידה. האומרת בעוז את דעתה - על המצב בישראל. ללא משוא פנים. ללא העמדת פנים. ללא נסיון להתחבב על אף אחת.ד מהצופים. שנלחמת כנגד גזענות, חוסר שיוויון, שוביניזם וחושך, בנאמנות לעצמה ולדעותיה".

"לוסי אהריש היא אחת הנשים החזקות שקיימות מעל גבי מסך הטלוויזיה. שכרגע הוצאה מלוח השידורים של רשת-עשר, ובמקומה נכנסו ארבעה מגישים, תראו מופתעות, מ... המגדר הגברי", נכתב בהמשך. בסיום העצומה נכתב: "אנו דורשות להחזיר את לוסי ללוח השידורים, ולתת לה את הבמה הראויה לדעות חשובות כשלה הצריכות להשמע בקול רם! כי לוסי אהריש היא הקול שלי, ושלך, ושלה. היא הקול של כולנו".

מערוץ עשר נמסר בתגובה: "לוסי אהריש היא עיתונאית מוערכת שנשמח להמשיך ולשתף איתה פעולה בערוץ הממוזג".

2
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully