פרסי הביקורת הישראלית: "דרייבר" ו"רומא" סרטי השנה, ג'וי ריגר השחקנית

פורום המבקרים והמבקרות בישראל הפתיע והעניק ל"דרייבר" של יהונתן אינדורסקי, בכיכובו של משה פולקנפליק, שלושה פרסים - סרט השנה, תסריט השנה ושחקן השנה. ג'וי ריגר היא שחקנית השנה ו"רומא" הסרט הבינלאומי

22/12/2018
יח"צ - חד פעמי

לאחר שאיגודי מבקרי הקולנוע ברחבי העולם הכריזו על פרסיהם השנה, גם פורום המבקרים והמבקרות המקומי עשה זאת בסוף השבוע, ותוצאות הבחירות היו מפתיעות למדי.

את פרס הסרט הישראלי הטוב של השנה בחר הפורום להעניק ל"דרייבר", סרטו של יהונתן אינדורסקי שלא זכה לתהודה רבה עת יצא לאקרנים, וגם קופח בפרסי אופיר. משה פולקנפליק, המככב בדרמה הזו כנהג חרדי שמלווה שנוררים ברחבי בני ברק, קטף את פרס השחקן הטוב ביותר.

בקטגוריה הנשית המקבילה זכתה ג'וי ריגר, אך לא על הלהיט "סיפור אחר" אלא על "אין בתולות בקריות". במאי "סיפור אחר", אבי נשר, מוותיקי הבמאים הפעילים בישראל, חלק את פרס הבימוי עם אלירן מלכה, שפרץ השנה עם סרטו העלילתי הארוך הראשון, "הבלתי רשמיים".

"דרייבר" קטף גם את פרס התסריט, וכמו כן הוענקו שני פרסים נוספים: כתגלית הוכתר אלירן אליה הצעיר, במאי "מוטלים בספק", וטל רבינר ואלכס חוסיד, עורכי הדוקו "יונתן אגסי הציל את חיי", זכו בפרס מיוחד על הישג אמנותי.

בפרס הסרט הבינלאומי הטוב ביותר שהופץ השנה בארץ לא נפלו הפתעות: כמו עמיתיהם מעבר לים, גם המבקרים והמבקרות כאן סברו כי "רומא" של אלפונסו קוארון ראוי לתואר.

עוד באותו נושא

הטרגדיות הבלתי פוסקות, אובדן הבתולים והיציאה מהארון: ריאיון עם ג'וי ריגר

לכתבה המלאה
משה פולקנפליק מתוך "דרייבר"(צילום: אתיאל ציון)
במאי השנה. אבי נשר(צילום: איריס נשר)
גם כן במאי השנה. אלירן מלכה(צילום: עומר מסינגר)
שחקנית השנה. ג'וי ריגר(צילום: GettyImages)
הסרט הבינלאומי של השנה. "רומא"(צילום: נטפליקס)
  • דרייבר
  • ג'וי ריגר

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully