פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מופע חדש יציג לינץ' של יהודים בפלסטיני בגלל קשר שלו עם יהודיה

   מופע התיאטרון-מחול "עשתונות" עוסק בקבוצת יהודים שמפתה פלסטיני למסיבה בתל אביב, כפעולת לינץ' מתוכננת בה יסרסו את הערבי, מכיוון שהעז להאמין שהוא טוב מספיק בשביל יהודיה. היצירה עוסקת בהכחשה ונוצרה ובוימה על ידי אבי גיבסון בר-אל וסהר עזימי

   המופע "עשתונות" שכתבו וביימו אבי גיבסון בר-אל וסהר עזימי (יח"צ , אור דנון)
   אימה ולצדה מסיבה. המופע "עשתונות" (צילום: אור דנון)

   לינץ' וסירוס שמבצעים יהודים בפלסטיני בגלל מערכת יחסים שלו עם יהודיה יעמוד במרכז מופע חדש המשלב פרפורמנס, תיאטרון ומחול, "עשתונות" שמו, שיעלה ב-18 בחודש למשך שש הופעות בארט קלאב בתל אביב. המופע נוצר ובוים על ידי השחקן והבמאי אבי גיבסון בר-אל, הזכור כמי שהתפטר מתפקידו כמנהל אמנותי של פסטיבל עכו לתיאטרון אחר בעקבות התערבות פוליטית בתכני הפסטיבל, ועל ידי הרקדן והכוריאוגרף סהר עזימי, לשעבר המנהל האמנותי של פסטיבל "הרמת מסך" ו"זירת מחול".

   היצירה הפלסטית "Five car stud" של האמן האמריקאי אדוארד קינהולץ, בה נראית סצינת סירוס אלימה וגזענית, המוארת על ידי פנסי חמישה רכבים (צילום מסך)
   מקור ההשראה: היצירה הפלסטית "Five car stud" של האמן האמריקאי אדוארד קינהולץ, בה נראית סצינת סירוס אלימה וגזענית, המוארת על ידי פנסי חמישה רכבים (צילום מסך)

   היצירה תעסוק בקבוצת יהודים, שמפתה פלסטיני למסיבה בליבה של הסצינה התל אביבית, כפעולת לינץ' מתוכננת בה יסרסו את הערבי, "מכיוון שהעז להאמין שהוא טוב מספיק בשביל יהודיה", כלשון היוצרים. לצד המעשה האלים והגזעני תתקיים ביצירה חגיגה עם מסיכות פלסטיות צבעוניות.

   אבי גיבסון (מערכת וואלה! NEWS , רונן פדידה)
   עיסוק בהכחשה. אבי גיבסון בר-אל (צילום: רונן פדידה)

   המופע מתכתב עם היצירה הפלסטית "Five car stud" של האמן האמריקאי אדוארד קינהולץ, שהוצגה בגרמניה ובארצות הברית משנת 1972. ביצירה נראית סצינת סירוס אלימה וגזענית המוארת על ידי פנסי חמישה רכבים.

   משתתפי המופע הם אבימור מאמא, טל אבישר, יניב סגל, ישי בן משה, מוראד חסן, רוני אקרמן ותמיר רקושקין, המפיקה היא מרינה פוזנר, ועזימי משמש גם כיוצר המוזיקה.

   סהר עזימי (יח"צ , שי שגיא)
   סהר עזימי, מיוצרי המופע (צילום: יח"צ)