פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   "חטופים" נבחרה לסדרת העשור של הניו יורק טיימס, "פאודה" מקום 8

   אחד העיתונים החשובים בעולם הכתיר את "חטופים" כסדרה הבינלאומית של העשור, ואת "פאודה" מיקם במקום השמיני היוקרתי גם כן. "שטיסל" ו"הנערים" זכו לציון לשבח. "שרלוק" הבריטית במקום השני, "בית הנייר" במקום ה-21

   "חטופים" נבחרה לסדרת העשור של הניו יורק טיימס, "פאודה" מקום 8
   צילום: דייב שחר, עריכה: ניר חן

   רגע לפני סיום עונת סיכומי העשור, פרסם ניו יורק טיימס, מן העיתונים החשובים בעולם אם לא החשוב שבהם, את מצעד 30 הסדרות הבינלאומיות (כלומר הלא-אמריקאיות) הטובות של עשר השנים האחרונות. בין אלה, אפשר למצוא שתי סדרות ישראליות -"פאודה", שהשתבצה במקום השמיני, ו"חטופים", שטיפסה עד המקום הראשון, לא פחות.

   על "פאודה" כתב מבקר הטלוויזיה של הטיימס, מרק הייל, כי היא "ישירה ומרתקת ומוציאה את המיטב מן הדחיפות ומן העוצמה הרגשית של הסכסוך הישראלי-הפלסטיני וזירות ההתרחשות המאובקות והמבוכיות שלו". על "חטופים" שנוצרה על ידי גידי רף נאמר כי הסדרה שהיתה השראה ל"הומלנד" התגלתה כשונה ממנה: "אינטנסיבית אך בצורה נינוחה, מותחת ונבונה ומעל הכל מלנכולית ולפעמים אף שוברת לב בדרך בה היא עוסקת בקורבנות המלחמה ומשפחותיהן".

   שתי סדרות ישראליות זכו לציון לשבח ברשימה - "שטיסל" ו"הנערים" של קשת ו-HBO. מבין שלושים הגדולות, תריסר הן בריטיות, כולל "שרלוק" במקום השני, "עמק האושר" במקום הרביעי, "הכתר" במקום השישי ו"פליבאג" במקום ה-13. "הלשכה" הצרפתית תפסה את המקום השלישי, "גומורה" האיטלקית את המקום החמישי ולמי שתהה, "בית הנייר" במקום ה-21.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   מקום ראשון! מתוך "חטופים" (צילום: ינאי יחיאל)
   פאודה עונה 2 (יח"צ , נטי לוי, באדיבות yes)
   מקום שמיני. "פאודה" (צילום: נטי לוי, באדיבות yes)
   פלאח נגן שטיסל (VOD_YES)
   צל"ש מיוחד. מתוך "שטיסל" (צילום: יח"צ)
   הסדרה הנערים, שלומי אלקבץ (יח"צ , רן מנדלסון)
   צל"ש מיוחד. מתוך "הנערים" (צילום: רן מנדלסון)