טרי ג'ונס, איש חבורת מונטי פייתון, הלך לעולמו בגיל 77

הקומיקאי האגדי, ממייסדי מונטי פייתון וחלק אינטגרלי בחבורה שאף ביים את סרטיה, הלך לעולמו. הוא המשיך לעסוק בבימוי וכתיבה קולנועיים גם אחרי פירוקה של מונטי פייתון, ובין היתר עמד מאחורי קלאסיקות כמו "אריק הוויקינג" ו"המבוך"

22/01/2020
Monty Python's Life of Brian (1979) - Theaterical Trailer
טרי ג'ונס(צילום: GettyImages, Stephen Lovekin/Getty Images)

טרי ג'ונס, ממייסדי מונטי פייתון, במאי הסרטים שלהם ומספר קלאסיקות קולנועיות נוספות, הלך לעולמו בגיל 77, בשנת 2016 חשף ג'ונס כי הוא סובל מדמנציה שאובחנה בשנה שלפני כן.

ג'ונס היה חלק אינטגרלי בחבורת מונטי פייתון, השתתף בכל אחד מפרקי תוכנית המערכונים שלהם, "הקרקס המעופף" (1969-1974), וכתב כמה מהמערכונים האגדיים שלהם יחד עם חברו ושותפו לכתיבה ולהרכב, מייקל פיילין. חלק גדול מהשפה של פייתון מיוחס לג'ונס, שהייתה לו זיקה להומור סוריאליסטי המבוסס על זרם תודעה והיעדר פאנץ'-ליינים. ג'ונס ביים לבדו או בשותפות עם אחרים את סרטי החבורה, בהם "בריאן כוכב עליון" ו"מונטי פייתון והגביע הקדוש". אחרי שחבריה פנו לדרכם הוסיף ג'ונס לעסוק בקולנוע וטלוויזיה, ובין היתר היה אחראי לטיוטה הראשונה של "המבוך" של ג'ים הנסון (1986), ביים את "אריק הוויקינג" (1989), בין היתר בכיכובו של חברו למונטי פייתון, ג'ון קליז, ועיבד את "הרוח בערבי הנחל" (1996).

טוב לדעת (מקודם)

בי-קיור לייזר - הרופאים ממליצים והמטופלים מרוצים

מוגש מטעם בי קיור לייזר
טרי ג'ונס עם חבריו למונטי פייתון - מייקל פיילין, טרי גיליאם, אריק איידל וג'ון קליז, בהופעה 'Monty Python Live(צילום: GettyImages, Dave J Hogan/Getty Images)

מלבד הקריירה שלו בבידור, ובין איחוד של מונטי פייתון אחד למשנהו, ג'ונס היה גם היסטוריון עם התמחות בימי הביניים, הוציא לאור ספרים בתחום ועמד בראש תוכניות תיעודיות בנושא. בנוסף כתב כמעט 20 ספרי ילדים (בהם "אריק הוויקינג" מ-1983, שעליו היה מבוסס הסרט) וטורי דעה לעיתונים בריטיים בנושאים פוליטיים, בעיקר בנושא המאבק בטרור והתנגדות למלחמה בעירק במהלך שנות ה-2000.

ג'ונס היה נשוי פעמיים והותיר אחריו אישה ושלושה ילדים.

טרי ג'ונס בהופעת 'Monty Python Live(צילום: GettyImages, Dave J Hogan/Getty Images)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully