וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אחרי שביתת הרעב, שאול מזרחי בעלי הבארבי עתר לבג"ץ נגד המדינה

15.6.2020 / 18:15

שאול מזרחי, בעלי מועדון הבארבי בתל אביב עתר לבג"ץ נגד מדינת ישראל, בבקשה לחייב את הממשלה להפסיק את האפליה הנגרמה לטענתו מכך שלאולמות אירועים הותר לקיים חתונות ובת מצוות כולל ריקודים, ואילו על מוסדות התרבות ובהם הבארבי נאסר להפתח

שאול מזרחי מפגין מול בית ראש הממשלה/שגיא בן נון

(בסרטון: שאול מזרחי, מנהל מועדון בארבי בתל אביב, במאהל מחאה שהקים בתחילת יוני ליד בית ראש הממשלה בירושלים)

שאול מזרחי, בעלי מועדון הבארבי בתל אביב עתר לבג"ץ נגד מדינת ישראל, בבקשה לחייב את הממשלה להפסיק את האפליה לטענתו בין אולמות האירועים למוסדות בהם מתקיימים אירועי ומופעי תרבות ובהם מועדון הבארבי, ולהתיר גם למוסדות אלה לקיים אירועים בהשתתפות 250 אנשים. מזרחי הגיש את עתירתו עם אור דווידסון, המנהל ומייצג אמנים ויוצרים (ובהם דודו טסה, אסי ישראלוף וישי ריבו). העתירה הוגשה נגד ממשלת ישראל, מזכיר הממשלה יצחק ברוורמן, מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ומשרדי הבריאות, האוצר, הכלכלה והתרבות.

בעקבות משבר הקורונה, הבארבי הושבת לחלוטין מאז 15 במרץ. לפני קצת יותר משבועיים פתח מזרחי בשביתת הרעב מול בית ראש הממשלה בירושלים, כמחאה על כך שמתווה החזרה לשגרה של עולם התרבות אינו מאפשר פתיחת מועדונים עם מקומות שאינם מסומנים. הבארבי תיכנן להיפתח מחדש ב-17 ביוני אך לאחר ההודעה על דחיית החזרה לשגרה בעולם התרבות, הודיע מזרחי כי המועדון ייפתח ביום זה במתכונת שונה - כאולם אירועים. במקום יחותן זוג, את החתונה ינהל רמי פורטיס, ויופיע מולם דודו טסה.

שאול מזרחי הבעלים של מועדון הבארבי בארבי שובת רעב במאהל שהוקם ברחוב בלפור בירושלים מול בית ראש הממשלה. ראובן קסטרו
שאול מזרחי במאהל המחאה שהקים ליד בית ראש הממשלה בירושלים/ראובן קסטרו

בעוד שעל המועדונים ומוסדות התרבות עדיין נאסר לחזור לפעילות, העסקים בתחום האירועים המקיימים "טקסים דתיים" קיבלו היתר לקיים חתונות, בר מצוות וכו' בהגבלת הקהל ל-250 איש, ובאירועים אלו קיים היתר לרקוד ולסעוד יחד. העותרים טוענים כי אין הצדקה להבחנה בין אולמות אירועים שקיבלו את ההיתר לפעול תחת המגבלות למועדונים ואולמות תרבות בהם מתקיימות הופעות. על ההקלות שקיבלו על ידי הממשלה אולמות האירועים לקיים חתונות, בת ובר מצוות וכו' טוענים מזרחי ודווידסון כי "לא ניתן לדעת בוודאות מה הם השיקולים, הנימוקים, חוות-הדעת המקצועיות והנתונים, העומדים מאחורי הקלות אלה" וציינו כי פניותיהם לקבלת מידע בנושא לא נענו.

מזרחי ודווידסון מציינים עוד: "בעודם מאשרים הקלות אלה, ובין היתר, מאפשרים הפעלת ברים ופאבים ובמיוחד, מתירים קיום אירועים רבי משתתפים, הכוללים גם ריקודים המוניים, באולמות אירועים - נמנעת הממשלה ומשרדיה מלאשר הקלות דומות בעולם התרבות, ומונעים כליל את קיומם של אירועי התרבות באולמות ומועדונים ברחבי הארץ, ולו בתנאים דומים לאלה שנקבעו ביחס לאולמות האירועים. אין כל טעם מבורר להבחנה בין הפעילות המאושרת באולמות האירועים, לבין זו הנמנעת באירועי התרבות, ואין כל סבירות, מידתיות או שוויון, בהתרת הפעילות הדומה בענף האחד ומניעתה בענף האחר, תוך הותרת מוסדות התרבות השונים בארץ, וביניהם העותרת, בפני שוקת שבורה".

מזרחי ודווידסון מבקשים מבג"ץ להורות על הממשלה להחיל על מוסדות התרבות, ובהם הבארבי, את אותן הקלות שנבחנו ואושרו באשר לאולמות האירועים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully