גל אוחובסקי קרא בשידור לצאת למלחמה נגד החרדים - וחטף אש

העיתונאי אמר בריאיון בתכנית "שי בשידור" ברשת 13 כי יש להכריז מלחמה על החרדים "כי הם כמו כת". אחרי שקיבל מאות תגובות זועמות, הסביר: "אני חושב שמשבר הקורונה יצר שבר. אתם צריכים לעשות חשבון נפש עמוק על הקשר ביניכם לבין שלטונות המדינה"

06/02/2021
"מלחמה". אוחובסקי(צילום: צילום מסך, רשת 13)

העיתונאי גל אוחובסקי אמר אתמול בריאיון לתכנית "שי בשידור" ברשת 13 כי צריך להכריז מלחמה על החרדים - ועורר סערה. במהלך דיון בפאנל בתכניתו של שי שטרן על ההפרות של המגזר החרדי על רקע התחלואה הגוברת, אמר אוחובסקי: "צריך להכריז על זה מלחמה ולפרק את זה. האדם החרדי ברחוב לא יודע בכלל שהוא חי כך. הוא חי בלי אינפורמציה, אין לו אינטרנט, אין לו גוגל, ולכן בסוף אנחנו, כדי לפרק את זה, צריך שם מלחמה. צריך לעשות נגדם מלחמה".

בשלב זה ניסה שטרן מעט להרגיע את הרוחות כשאמר "לא ממש מלחמה". בתגובה ענה אוחובסקי: "לא, לא, מלחמה אזרחית, מלחמה. כדי שהם יבינו כי צריך שם ניעור. זה כמו כת".

בתגובה לדבריו התעוררה סערה ברשת. העיתונאי ינון מגל, לדוגמא, צייץ: "אם מנהיג חרדי היה אומר ש'אנחנו המשרתים של ההומואים וצריך לצאת נגדם במלחמה' אתם יודעים מה היה קורה, אבל פה יש תקשורת מושחתת".

עם צאת השבת כתב אוחובסקי כי הוא מקבל לטלפון שלו מאות תגובות על הקטע, חלקן מלא בקללות וחלקן כולל התייחסויות לכך שהוא "הומו סוטה ועלוב". אוחובסקי המשיך והסביר: "אז קודם כל שאלה: זאת היהדות שלכם? קללות? איומים? ראיתם את הסקרים שרוב הציבור החילוני מתפלל לממשלה בלי חרדים? תחשבו מאיפה זה. מסתבר שאהבת חינם זה רק ביניכם. בכתבות של יאיר שרקי בערוץ 12 דיברו תלמידי החכמים בהתנשאות על הציבור הכללי. על העגלה הריקה.

"אני מייצג עמדה שטוענת שנמאס לנו. שאין חלוקה צודקת בנטל. ושרוב הציבור החרדי שבוי בידי רבנים מבוגרים ומנותקים ופוליטיקאים מושחתים ושהציבור החרדי צריך להתעורר ולהבין איך להתערות אחרת בחיי המדינה של כולנו. אינני שונא אף אדם, אינני שונא חרדים. אני מבין שהמילה מלחמה מעט מבהילה. אבל צריך ניעור גדול. אם יש מישהו ששונא כאן, זה הרבנים שמקללים בוקר וערב את קהילת הלהט"ב. אבל זה לא הענין. אני חושב שמשבר הקורונה יצר שבר. אתם צריכים לעשות חשבון נפש עמוק על הקשר ביניכם לבין שלטונות המדינה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully