מאות נפרדו מעמרי ניצן: "גם בגיל 70 יקדו בך ההתלהבות, התשוקה והסקרנות"

בטקס האשכבה שנערך לכבוד עמרי ניצן היום בתיאטרון הקאמרי, ספדו לו בין היתר ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי, וכן עמיתיו של ניצן, רן גואטה וגלעד קמחי. "בדמותך, בתשוקתך ובשפתך עיצבת את משמעותו של התיאטרון עבור דורות על דורות של צופים בישראל", אמר חולדאי

26/07/2021
רון חולדאי סופד לעמרי ניצן(צילום: ראובן קסטרו)

מאות אנשים הגיעו היום (שני) לטקס האשכבה של עמרי ניצן שהתקיים בתיאטרון הקאמרי. ניצן - ששימש לאורך השנים כמנהל האמנותי של תיאטרון הבימה, התיאטרון הקאמרי ופסטיבל ישראל - נפטר בשבת האחרונה בגיל 71 ממחלת הסרטן.

בין היתר הגיעו לחלוק כבוד אחרון עודד קוטלר, ששי קשת, מרים זוהר, שלומית אהרון, ניצה שאול, צדי צרפתי, ששון גבאי, מיכל הרצוג, אלכס אנסקי ורבים אחרים. בנוסף הגיע רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו, שספד לניצן: "בדמותך, בתשוקתך ובשפתך עיצבת את משמעותו של התיאטרון עבור דורות על דורות של צופים בישראל. בעקביות, בנחישות ובגאונות גרמת לבמה שבניהולך לפלוש אל תוכנו, לעשות בנו כבשלה, ולהמשיך איתנו גם אל מחוץ לאולם".

רן גואטה, מנכ"ל תיאטרון הקאמרי שעבד לצד ניצן בשנותיו האחרונות כמנהל האמנותי בתיאטרון, ספד לו: "עמרי, במשך 26 שנים היית כל כך מזוהה עם הקאמרי, הייתה ביניכם זהות מוחלטת, ולעולם יהיה לך מקום כאן בליבנו".

עוד בוואלה!

במאי התיאטרון עמרי ניצן הלך לעולמו בגיל 71

לכתבה המלאה
נעם סמל(צילום: ראובן קסטרו)
רן גואטה(צילום: ראובן קסטרו)
שלמה גרוניך בטקס האשכבה לעומרי ניצן בתאטרון הקאמרי, 26 ביולי 2021(צילום: ראובן קסטרו)
ניצה שאול וצדי צרפתי(צילום: ראובן קסטרו)
עודד קוטלר(צילום: ראובן קסטרו)
ששון גבאי(צילום: ראובן קסטרו)
טקס האשכבה של עמרי ניצן(צילום: ראובן קסטרו)
טקס האשכבה של עמרי ניצן(צילום: ראובן קסטרו)
אשת הנשיא מיכל הרצוג ואלמנתו של עמרי ניתן, רינה ניצן, בטקס האשכבה(צילום: ראובן קסטרו)
טקס האשכבה של עמרי ניצן(צילום: ראובן קסטרו)

גלעד קמחי, שהחליף את ניצן בתפקידו כמנהל האמנותי של התיאטרון הקאמרי, ספד לו: "לא מוצא את המילים כדי להיפרד, ההלם עוד מכה והעצב עמוק. עמרי אהוב, חבר ומורה שלי. היית עבורי השראה ומודל, הרבה לפני שהכרנו".

"לפני שנתיים נפלה בחלקי הזכות להיכנס לנעליך העצומות כמנהל אמנותי", הוסיף קמחי. "תקופת החפיפה - צמד מילים בירוקרטיות משמימות - הייתה בזכותך חוויה מכוננת עבורי. ישבת איתי בסבלנות רבה, היית מורה נדיב שמלמד את שיעורו, צעד אחר צעד, באהבה ובהכלה. ומעבר לפרקטיקה, פתחת איתי את הלב, סיפרת על הקשיים ורגעי השפל שבניהול ועל הסיפוק ורגעי ההתעלות. דיברת על הדבש ועל העוקץ, על המר והמתוק. זיהית את הפחדים שלי ואת החששות והרגעת אותי, אבל לא סתם בהבטחות כלליות ש'יהיה טוב', אלא בעצות מעשיות, רוויות ניסיון ותבונה... גם בסוף העשור השביעי לחייך, עדיין יקדו בך ההתלהבות, התשוקה והסקרנות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully