בעיר נצרת מארחים משפחות שפונו מהרי ירושלים

עלי סאלם, ראש העיר נצרת, סיפר בתוכנית החברתית של מעיין אדם ב-103FM: "כל אדם צריך לעזור אם הוא יכול, אנחנו משפחה". מיכל בן יהודה, שפונתה מביתה בגבעת יערים: "זה לא מובן מאליו"

19/08/2021

משפחות רבות נאלצו לעזוב את בתיהן בהרי ירושלים בעקבות השריפות הכבדות שמשתוללות באזור לאורך הימים האחרונים - וחלקן מצאו בית דווקא בעיר נצרת, היכן שבתי המלון פתחו את ליבם ואת חדריהם לטובת המשפחות שפונו מבתיהן. עלי סאלם, ראש העיר נצרת, ומיכל בן יהודה שפונתה מביתה בקריית יערים ומתארחת בנצרת, שוחחו עם מעיין אדם ב-103fm וסיפרו על נקודת האור בתוך האירוע הקשה.

סאלם, ראש העיר נצרת, סיפר מה עומד מאחורי היוזמה של אנשי העיר: "אני מאמין בדו קיום ורוצה שנחייה ביחד. אני מאמין שאני חי במדינה ואני צריך לתת את כל השירות המתאים לאזרחי המדינה כולה. אני עושה את זה מהלב והכי חשוב לי - שינוחו, שיהיה להם שקט ושירגישו שהם בבית שלהם". עוד אמר כי העיריה ואנשי עסקים בעיר ממנים את שהותן של כ-60 המשפחות המפונות במלון רמדה בעיר: "קודם כל חיים - אחר כך מדברים על כסף, הכי יקר בעולם זה הנפש של הבן אדם. אנשי העסקים שאני פונה אליהם גם תומכים וגם נענים ויש הרבה שהתקשרו להגיד שהם מוכנים לקבל בבתים שלהם אם בתי המלון יתמלאו".

עלי סאלם ראש עיריית נצרת במשחק בין אחי נצרת לבין הפועל תל אביב. אדריאן הרבשטיין
יוזמה מבורכת. עלי סאלם(צילום: אדריאן הרבשטיין)

מיכל בן יהודה פתחה את דבריה בהכרת תודה נרגשת: "אני מאוד מתרגשת לשמוע את עלי, אני מתרגשת כל כך מהמילים שלו ואין לנו מספיק מילים להגיד תודה תודה תודה. זה לא מובן מאליו", ועל כך השיב עלי סאלם: "את לא צריכה להגיד תודה, את אחת מאיתנו, אנחנו ביחד ונמשיך ביחד, אנחנו משפחה ונמשיך כמשפחה. כל אדם צריך לעזור אם הוא יכול".

בהמשך, שיתפה בן יהודה על הימים הקשים שעברו עליה ועל משפחתה: "פונינו מהבית ביום ראשון כשיש שם עדיין חיות משק וחתול שלא ידענו איפה הוא, יצאנו בלי כלום וזה היה ממש קשוח. ביום שני הצלחנו לחזור למושב לשעתיים ואז האש התגברה וברחנו משם בבהלה. לקחנו איתנו 2 אלבומי תמונות, מברשות שיניים, כמה בגדים וזה הכול. הייתי בחרדות נוראיות לאיזה תמונה אני אראה כשאחזור - אם יש לי בית או אין לי בית, מה עם כל החיים שלנו, הציוד שלנו, והנוף, המקום שאנחנו חיים בו", והוסיפה בכאב: "כשיצאנו מהמושב הילדות שלי התחילו ממש לבכות ויש להן חרדות שעולות. הגדולה שלי אמרה שהיא פוחדת שלא נחזור אף פעם הביתה, שהוא יישרף".

עוד סיפרה שהיא ומשפחתה ישנו במשך כמה ימים אצל חברים ובני משפחה עד שראו פוסט במדיה החברתית שמזמין את המפונים להגיע לנצרת: "רק כשהגעתי גיליתי שיש פה עוד משפחות וחברים מהמושב ומהמושבים הסמוכים, כולם נראו בטראומה, מאוד עייפים ומותשים. אבל מאז שהגענו לכאן פשוט התחלנו לנשום, גם במובן המטאפורי וגם במובן המילולי של לנשום אוויר נקי, והבנות פתאום חזרו להיות רגועות ולחייך", אמרה, וביקשה לציין: "מהרגע שהגענו לכאן אנחנו מקבלים מכל התושבים, המסעדות והאנשים יחס כל כך מחבק ומרגש וזה לא מובן מאליו, אנחנו מאוד מרוגשים ממה שקורה כאן".

עוד מהתוכנית

התוכנית שמאפשרת לאימא לתשעה (!) לסיים תואר אקדמי

לכתבה המלאה
  • עלי סאלם

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully