התוכנית שמאפשרת לאימא לתשעה (!) לסיים תואר אקדמי

"הזדמנות שנייה להשכלה גבוהה" היא פרויקט מיוחד, המיועד לנשים בגילאי 35 ומעלה, שמעוניינות בתואר ראשון. האזינו לראיון בנושא מתוך התוכנית החברתית של מעיין אדם ב-103FM עם אביבה חלבי, יועצת ראש העיר לקידום נשים בעיריית רחובות והסטודנטית המפתיעה לימור קרווה

  • 103FM
וואלה! תרבות

'הזדמנות שנייה להשכלה גבוהה' הינו פרויקט מיועדת להעניק לנשים בגילאי 35 ומעלה הזדמנות ללמוד לתואר אקדמי ראשון. הנשים מקבלות מלגת לימודים ומעניקות 100 שעות התנדבות בקהילה, המותאמות לאורח חייהן. מעבר לתמיכה הכלכלית ועל מנת להקל על הסטודנטיות, הפרויקט מהווה גם כתף תומכת בכל נושא הלימודים, כולל קבוצת תמיכה והשתייכות, שיעורים פרטיים, תמיכה לבני המשפחה ותמיכה בהכנת עבודות. מעטפת זו נותנת לסטודנטית את כל התמיכה שהיא צריכה על מנת לסיים את הלימודים בהצלחה מרבית.

מעיין אדם שוחחה עם לימור קרווה, סטודנטית שמסיימת שנה שלישית בפרויקט 'הזדמנות שנייה להשכלה גבוהה' ואמא ל-9 ילדים, אשר ביקשה לשתף במסע המשמעותי, המאתגר והמרגש שעברה בלימודים האקדמיים. לדבריה, "תמיד היה לי חלום ללמוד ולהתקדם בחיים אבל אף פעם לא האמנתי שזה יכול להתגשם, גם בגלל המצב הפיננסי. חיי התחילו רק בגיל 40". לשיחה הצטרפה גם אביבה חלבי, יועצת ראש העיר לקידום נשים בעיריית רחובות, אשר טענה כי "ניגשנו לעירייה ולמפעל הפיס על מנת לפתח את תחום ההשכלה הגבוהה לנשים. התוכנית נותנת מלגות ותמיכה לימודית לפני המכינה, תוך כדי המכינה ותוך כדי התואר".

עוד מהתוכנית

מובילים את המהפכה: מי מסייע לאנשים עם מוגבלויות להשתלב בעבודה

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully