הרבה מעבר לספורט: המיזם של שגיא מוקי

עמותת 'ניקה' פועלת להפיכת הספורט לדרך חיים עבור ילדים רבים בישראל. שגיא מוקי, פרזנטור העמותה ומנכ"ל 'ניקה' גדי דקל התראיינו לתוכנית החברתית של 103FM. האזינו

24/10/2021

שגיא מוקי, אלוף העולם ומדליסט אולימפי בג'ודו, מזמן לא משקיע את מיטב זמנו בג'ודו בלבד; בשאר הזמן הוא משמש כפרזנטור בעמותת 'ניקה', הפועלת להנגשת הפעילות הגופנית בפני ילדי ישראל. המדליסט האולימפי ומנכ"ל העמותה גדי דקל שוחחו עם מעיין אדם ב־103fm וסיפרו על העמותה והמיזם החדש 'חוסן בתנועה'.

שנה וחצי עברה מאז שעמותת 'ניקה' הוקמה כחלק מהרצון לשנות את חייהם של עשרות אלפי ילדים דרך הספורט. "אנחנו פרוייקט שמשלב את המפגש החברתי עם הפעילות הספורטיבית ואנחנו משלבים המון נושאי תוכן, העצמה ופיתוח מסוגלות. אנחנו משתדלים לשמור על רמת מחירים סבירה ככל שאפשר ואיפה שצריך אנחנו עוזרים לסבסד", הסביר גדי דקל, מנכ"ל העמותה.

"'ניקה' נמצאת כיום בשלוש זירות", אמר דקל, ופירט: "יש 110 כיתות בית ספר, 50 צהרונים ו־8 מוקדים שפתוחים אחרי הצהריים. אם יש אימון שמתקיים פעם בשבוע אז התשלום יהיה 100-150 ש"ח בחודש".

לפני כ־8 חודשים, הצטרף לעמותה הג'ודיקאי האולימפי שגיא מוקי כפרנזטור. "המנכ"ל פנה אליי עם רעיון מדהים, הוא הרים את הכפפה ורצה לשנות את חייהם של הילדים בארץ ולהנגיש את הספורט לכולם - שיקחו את הספורט כדרך חיים", שיתף שגיא, והוסיף: "היום, מהמון סיבות הרבה ילדים לא עושים ספורט, דקל הגיע אליי עם תוכנית שכן מאפשרת לעשות את זה והחלטתי שאני מצטרף".

"אנחנו ספורט לאלפים - לא לאלופים"

בימים אלו יצאה העמותה עם מיזם חדש 'חוסן בתנועה' המקנה שיוויון הזדמנויות לכולם, מחבר את הספורט לפריפרייה ולאותם ילדים שמגיעים מבתים מעוטי יכולת. "כיום אנחנו בהיקף של כ־4,000 ילדים, בזכות הפרוייקט החדש נגיע ל־15-20 אלף ילדים בכל רחבי הארץ", סיפר בהתרגשות מנכ"ל העמותה, "נקים מוקדים ב־30 יישובים בפריפריה, והאימונים יהיו שם בעלות של 20 ש"ח לחודש. נגיע לכל ישוב פעמיים בחודש עם צוות של מאמנים ורכב שמצויד במיטה ציוד הספורט".

"אנחנו עובדים על כמה שיטות אימון שפותחו על ידי מאמנים בכירים. השיטה המרכזית שלנו היא שיטת 'סקילס', המותאמת לכיתות א'-ו' ועובדת על קוגנטיביות, קורדינציה וחווית הספורט", אמר גדי דקל, מנכ"ל העמותה, והדגיש: "אנחנו ספורט לאלפים ולא לאלופים, אבל אם נזהה ילד או ילדה שיש להם פוטנציאל - נכוון אותם".

בסיום השיחה, שיתף שגיא מוקי על תוכניותיו להמשך כג'ודוקא והכריז כי נוכל לראות אותו גם באולימפיאדה הבאה: "בימים אלו חזרנו לאימונים בהדרגה, היינו אחרי האולימפיאדה בתקופת רגיעה ועכשיו אנחנו חוזרים להתאמן. הג'ודו זה המקום שעושה לי הכי טוב, אני מרגיש שהלב שלי שם. אם לא הייתי מרגיש ככה לא הייתי מבזבז את הזמן שלי, אני אוהב את הדרך הזו ולכן אני ממשיך לפריז 24'".

  • 103FM

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully