וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נפתר משבר האירוויזיון? ראש שב"כ הנחה לאבטח את המשלחת הישראלית ללא סיוע משרד החוץ

עודכן לאחרונה: 13.4.2022 / 9:04

לאור משבר האבטחה שמאיים על נסיעת משלחת האירוויזיון הישראלית אל התחרות באיטליה, הנחה ראש השב"כ רונן בר את גורמי האבטחה לבחון אפשרויות אחרות שיאפשרו את יציאת המשלחת ללא הסיוע של משרד החוץ הנמצא בשביתה. התאגיד: "מודים לשב"כ על הסיוע. מקווים שיימצא פתרון"

מיכאל בן דוד מגיב לזכייתו ב"אקס פקטור לאירוויזיון"/רשת 13

לאור משבר האבטחה שמאיים על נסיעת משלחת האירוויזיון הישראלית אל התחרות באיטליה, הנחה ראש שב"כ רונן בר את גורמי האבטחה לבחון אפשרויות אחרות שיאפשרו את יציאת המשלחת ללא הסיוע של משרד החוץ, הנמצא בשביתה.

בהודעה מטעם שב"כ נמסר: "בסוף חודש פברואר התקבלה פנייה בנוגע ליציאת משלחת לאירוויזיון. לאחר מספר רב של נסיונות לתיאום סידורי האבטחה לקראת יציאת המשלחת, נמסר על ידי נציגי משרד החוץ כי לאור שביתת הוועד שלהם, לא ניתן יהיה לקבל סיוע רשמי מהנציגות הישראלית בכל הקשור לטיפול בסידורי האבטחה הנוגעים למשלחת אל מול המקומיים. בהתאם לכך, ולאור היותה משלחת לאומית המצייגת את ישראל, הנחה ראש השב"כ את גורמי האבטחה לבחון אפשרויות אחרות שיאפשרו את יציאת המשלחת, ללא הסיוע של משרד החוץ".

מהתאגיד נמסר בתגובה כי הוא עומד בקשר עם הגורמים הרלוונטיים בשב"כ על מנת לאפשר למיכאל בן דוד לייצג את ישראל על במת האירוויזיון. "בשב"כ נעשים מאמצים לסייע במציאות פתרון שיאפשר למשלחת הישראלית להשתתף באירוויזיון באיטליה, על אף שוועד עובדי משרד החוץ עומד על שלו ואינו מתכוון לסייע במתן המידע הנחוץ להסדרת שירותי האבטחה. בתאגיד מודים לשב"כ על הסיוע ומקווים כי יימצא פתרון למשבר בהקדם".

מיכאל בן דוד. רשת 13, צילום מסך
נמצא פתרון? מיכאל בן דוד/צילום מסך, רשת 13

התאגיד הודיע אתמול כי נכון לעכשיו המשלחת הישראלית לא תשתתף באירוויזיון 2022 שיתקיים בטורינו שבאיטליה בשל בעיות אבטחה למשלחת. התאגיד מסר כי לפי שב"כ אין באפשרותו לטפל אבטחתית במשלחת הישראלית לאירוויזיון לנוכח שביתת משרד החוץ. בתגובה מסר התאגיד: "לא נוכל לקחת אחריות על ביטחון המשלחת ללא אבטחה מטעם מדינת ישראל". לאור זאת, נכון לעכשיו ישראל לא תשתתף באירוויזיון 2022.

ממשרד יחסי הציבור והאסטרטגיה זאביק דרור, המייצג את מיכאל בן דוד, נמסר אמש: "נציג ישראל לאירוויזיון, הזמר מיכאל בן דוד, מלא תקווה שמשרד החוץ והשב"כ יצליחו לפתור את נושא האבטחה ושהמשלחת הישראלית תוכל לצאת לנסיעה. מיכאל עובד במרץ ומשקיע את עיקר זמנו בחזרות לקראת האירוויזיון על מנת לתת את השואו הכי טוב ולייצג את מדינת ישראל בכבוד על הבמה הכי גדולה בעולם, בימת האירוויזיון".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully