וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"אמנים מפחדים ממנו", "מפיץ דיבה": הקרב בין מני אסייג לגיא פינס

עודכן לאחרונה: 26.9.2023 / 14:19

התסריטאי והסאטיריקן מני אסייג תקף את מגיש הטלוויזיה גיא פינס לאחר שהאחרון הביע תמיכה במפגינים נגד אירוע ההפרדה: "אם יש אמן שלא מסכים עם פינס, מבטלים איתו הופעות". פינס לוואלה! תרבות: "שמני אסייג יראה לי איפה 'ביטלתי' מישהו בגלל שדעתו שונה משלי"

בווידאו: ספריו של הרב פינטו במשכן הכנסת/יח"צ

התסריטאי והסאטיריקן מני אסייג תקף (שלישי) את מגיש הטלוויזיה גיא פינס לאחר שהאחרון הביע תמיכה במפגינים נגד אירוע ההפרדה ביום הכיפורים בתל אביב. אתמול כאמור כתב פינס: "לעשות אירוע בהפרדה בין נשים וגברים בכיפור בלב תל אביב ובניגוד לדרישת העיריה ובית המשפט, זה לתקוע אצבע בעין לרוב החילוני. די, גמרנו עם זה ועם רגשות האשם".

אסייג שיתף את הציוץ של פינס, וכתב: "בואו נדבר קצת על האיש הזה ודעתי עליו: הוא אוטוריטה בתרבות הישראלית, יש לו כוח עצום והרוב המוחלט של האומנים מחשבנים לו ואפילו רועדים ממנו. בכוחו להחליט את מי להרים ואת מי להוריד, והמון אומנים, סוכנים ואמרגנים (אם לא כולם) צובאים על פתחיו כדי לקבל תשומת לב או דקת שידור, ומתחננים שישגר את כתביו לאיזה אירוע השקה או אחר.
חורץ הגורלות הזה מרגיש חופש מוחלט ודרור אינסופי לקחת צד פוליטי ברור ונחרץ, והוא מקבל גם מעל 4,000 לייקים (משונאים ומשפנים אחרים) על ציוץ אנטי יהודי שמצדיק מתקפה אוטו-אנטישמית על מתפללים בכיפור.

"איפה הבעיה הגדולה? החופש והדרור שיש לו להביע עמדה פוליטית נשללים לגמרי מכל אומן/סוכן/אמרגן שחפץ ביקרו. למי מהם יהיה אומץ לצאת נגד גיא פינס? מה, הם מתאבדים? אז הם יבכו ויגז'דרו בבית למשפחה ולחברים על הזוועות שהם רואים, אבל לא יעזו לצאת עם זה החוצה! ולכן חברים אתם רואים מאות אומנים תומכים פומבית בצד של פינס, וכמעט אפס אומנים שתומכים פומבית בצד השני. אם במקרה חריג יש אחד כזה, אז מיד מבטלים איתו הופעות, אותם האומנים מהצד של פינס. צפון קוריאה על ספידים".

גיא פינס מני אסייג. עיבוד תמונה, צילום מסך
פינס ואסייג/צילום מסך, עיבוד תמונה

גיא פינס מסר לוואלה! תרבות בתגובה: "מני אסייג מוזמן להוכיח לי (ואם לא, אז לבית המשפט) איפה תיאוריית הקונספירציה המופרכת שלו פוגשת את המציאות. זכותי לפרסם בטוויטר הפרטי שלי דעות אישיות בלי לפחד, בדיוק כמו שהוא עושה. אבל על המהות השקרית של דבריו בכוונתי להילחם - אני גאה באתיקה ובמוניטין שלי ושל המערכת המגוונת שלנו. שמני אסייג יראה לי איפה 'ביטלתי' מישהו בגלל שדעתו שונה משלי - או שייתן את הדין על הדיבה שהוא מפיץ. ועד אז שישאל את שלום, אח שלו החכם והמוכשר על הכתבה האחרונה שעשינו על סרטו (שמני טוען שהוא שותף לו)".

2
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully