וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בעקבות ההופעה הסוערת: צה"ל אסר על הופעות של אביהו פנחסוב בפני חיילים

עודכן לאחרונה: 1.12.2023 / 15:02

הופעתו של פנחסוב בפני חיילי מילואים בחודש שעבר יצאה משליטה, ובעקבותיה פלגה שלמה הושעתה מפעילות. צה"ל: "ההופעה לא עמדה בפקודות הצבא ולכן הוחלט כרגע שלא להזמינו להופעות בבסיסים"

צה"ל תקף תשתיות של ארגון הטרור חיזבאללה בשטח לבנון/דובר צה"ל

צה"ל אסר על הופעותיו של אביהו פנחסוב בבסיסים. זאת, בעקבות הופעתו לפני חיילי מילואים שיצאה משליטה לפני כחודש.

"אני רוצה לבקש סליחה מכל החיילים ששולחים לנו בקשות יום יום. אנחנו בשבועיים האחרונים מנסים לעשות כל מה שאפשר בשביל להגיע אליכם אבל מסתבר שהצבא הוציא צו איסור נגדי להיכנס לבסיסים ולהופיע מול חיילים. הוא לא מאשר", אמר פנחסוב בסרטון שהעלה באינסטגרם. "הוא לא מאשר אותי גם בשטחי כינוס, גם בבסיסים, אבל הכל טוב, אנחנו באים בטוב. אנחנו נמצא את הדרך עכשיו איך בכל זאת לפגוש אתכם ברגע שיינתן. אנחנו עובדים גם על הופעה גדולה בשבילכם. חושבים עליכם, אוהבים אתכם, נמצא את הדרך. מי שצריך עזרה ממני בלי קשר אני יכול להגיע אליו הביתה עם קסילופון".

בצבא אומרים כי "ההופעה לא עמדה בפקודות הצבא ולכן הוחלט כרגע שלא להזמינו להופעות בבסיסי צה"ל".

ההופעה המדוברת התרחשה בתחילת נובמבר. פלגת לוחמים במילואים, ביניהם לוחמי יחידת האלפיניסטים, אירחה את הזמר אביהו פנחסוב במוצב בצפון. מסרטונים שפורסמו ברשתות החברתיות עולה כי במהלך המופע נותר פנחסוב בתחתונים בלבד, והחיילים ללא חולצה, ובסופו של דבר הוא אף קפץ עליהם ורקד איתם תוך שכמה מהם מנופפים בנשק האישי שלהם. אחרי המופע העלה פנחסוב סרטון לאינסטגרם וכתב: "ראיתי אתמול אריות בחרמון!".

מפקדים בכירים בגבול הצפון ממש לא אהבו את מה שהתרחש במהלך ההופעה במוצב והחליטו להשעות פלגת לוחמים שלמה על רקע ענייני משמעת. עקב כך הוטל העומס על שאר הפלוגות במרחב שלא השתתפו בהופעה. הם נאלצו לשהות במארבים במשך פרקי זמן ארוכים הרבה יותר ולבצע משימות הגנה נוספות.

לוואלה! תרבות נודע עוד כי אלו שתועדו בסרטונים משקשקים בנשק האישי שלהם הושעו לאלתר משירות מילואים ונשלחו הביתה. יצויין כי הופעותיו של פנחסוב בחודש האחרון מתקיימות בהתנדבות מלאה, וגם ההופעה הזאת היתה בהתנדבות.

הסרטון שעורר סערה

הנושא הובא לטיפולו של מפקד אוגדה 210 תא"ל ציון רצון, שהחליט על השעיה זמנית של הפלגה מפעילות מבצעית במלחמה עד לבירור מה שהתרחש בשטח. גורם צבאי אמר: "פרט לאווירה והשימוש באלכוהול, אין כל כוונה להסכים לבעיות בטיחות. משמעת היא מעל הכול. נדרשה התערבות פיקודית בענייני משמעת לאחר שחיילים שיחקו עם הנשק. זה חמור מאוד".

לאחר סדרת שיחות ורענון הנהלים, הוחלט כעבור כמה ימים להחזיר את הלוחמים במילואים לפעילות מבצעית בכפוף לשיחות ונוהל קרב מסודר.

מילואימניקים בגבול הצפון מתחו ביקורת על ההתנהלות כלפי הלוחמים: "מדובר באנשים שכבר חודש ימים לא נמצאים בבית. הם שמחו, פרקו מתח, אפשר היה לגלות סבלנות כלפיהם, במיוחד שאף אחד לא מתלונן על התנאים באזור ועל המצב הביטחוני. אפשר היה להתנהג אחרת. ההחלטה להוריד אנשים מלחימה פגעה באווירה ובמצב רוח".

דובר צה"ל מסר אז כי "לוחמי מילואים שהתפרעו ושיחקו בנשק הושעו זמנית מפעילות מבצעית. האירוע תוחקר והתקיימה שיחה פיקודית בנושא, במהלכה הובהר כי ההתנהלות אינה עומדת בקנה אחד עם ערכי ופקודות צה"ל. חלק מהלוחמים כבר חזרו מאז לתפקידם. שירות המילואים של לוחמי היחידה אשר שיחקו בנשק הופסק לאלתר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully