וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עידן עמדי דיבר לראשונה מאז שנפצע: "הייתי בלתי ניתן לזיהוי, זה נס שאני עומד כאן"

25.1.2024 / 11:01

הזמר והשחקן השתחרר היום מבית החולים שיבא שבו היה מאושפז מאז שנפצע קשה במלחמה בעזה. הוא כינס מסיבת עיתונאים כשידו נתונה בסד ופניו תפורות ואמר בתשובה לשאלת וואלה! תרבות: "גם לי יש הרבה זעם על ההנהגה. אם לא נפסיק עם הריבים, דבר כזה עלול לקרות שוב"

עידן עמדי מדבר לראשונה אחרי שנפצע קשה בעזה: "הגעתי לבית החולים שרוף ומפויח"/ניב אהרונסון

הזמר והשחקן עידן עמדי השתחרר היום מבית החולים שיבא שבו היה מאושפז מאז שנפצע קשה במלחמה ברצועת עזה לפני כשבועיים - וענה על שאלות עיתונאים. כשידו השמאלית נתונה בתוך סד ותפרים בפניו, הוא נכנס למסיבת העיתונאים לצד שתי רופאות שטיפלו בו.

"המעמד הזה לא טבעי לי אז תהיו סבלניים", אמר בפתח דבריו. "אני רוצה לשלוח חיבוק למשפחות השכולות. אני יודע שאין מילים שיחממו את הלב. חשוב לי שתדעו שהבנים והבנות שלכם הם הגיבורים של חיי. הגעתי לשיבא שרוף ומפויח. למרבה האירוניה הייתי בלתי ניתן לזיהוי. עם ישראל זכה בצוותים הרפואיים הטובים ביותר.

"הגעתי לכאן בגלל ההבנה העמוקה של פצועי המלחמה. בימים האחרונים אני פוגש אותם במחלקות השונות. אם יש משהו טוב שקרה בפציעה שלי זה האפשרות להיות שליח שלהם. לאנשים כמונו שרגילים להיות עצמאיים הדבר הזה אתגר, להבין שאתה פצוע, שאתה חולה, לעכל שיש דברים שייקח חודשים לחדש. תחבקו ותתמכו במי שרצו ראשונים, ללא היסוס, שזקוקים לאהבת העם. תדאגו לרשת ביטחון. הפציעות אינן רק פיזיות אלא גם נפשיות. יש דברים שלוקח לנפש זמן לעכל ולהכיל. בבקשה שימו לב אליהם. תהיו טובים ופתוחים. קבלו אותם בלב נקי ובהבנה".

עידן עמדי משתחרר מבית החולים לאחר שנפצע בפעילות מבצעית בעזה. 25 בינואר 2024. ניב אהרונסון, צילום מסך
עידן עמדי/צילום מסך, ניב אהרונסון

כשהוא בוכה ובקול רועד הוא נפרד מכמה מחבריו שנהרגו בעזה: "שניים מתוך ההרוגים היו לוחמים וחברים בצוות שלי. גברי היה לוחם מקצועי, חכם וחזק. עקיבוש ואני מכירים מגיל 19. התקבלנו יחד לצוות הסיור, הוכשרנו יחד. מעופרת יצוקה לצוק איתן. איך אוכל להיפרד ממך? כבר כמה ימים שאני נאבק בגעגועים אליך שמפלחים לי את הלב. היית הלוחם הכי ידען ומקצוען, צלף חד פעמי. היית לי למצפן ערכי ומוסרי, מרגע שהתעוררתי בטיפול נמרץ שאלתי אם שרדת. אני מעריץ ואוהב אותך".

עמדי הוסיף וקרא להחזיר את החטופים מעזה: "עלינו להשיב הביתה את כולם. זו חובתנו המוסרית. אני לפני שיקום ארוך, נפצעתי באופן קשה. עצם זה שאני עומד מולכם זה נס. בשלב זה משפחתי ואני צריכים להתעסק בשיקום. גופי נפגע אבל רוחי חזקה מאי פעם. אני אשוב ליצור, לשיר ולשחק ואם אלוהים ייתן בי כוח אשוב להילחם למען המדינה. אמא, אל תכעסי".

בסיום הודה על כל האהבה שהוא מקבל וסיכם: "יש לנו משימה - להישאר מאוחדים. לא להתפרק. להוכיח לאלו שהקריבו את עצמם שההקרבה שלהם לא היתה לשווא".

sheen-shitof

עוד בוואלה!

מיקום אסטרטגי, נוף מרהיב ודירות מפוארות: השכונה המסקרנת שנבנית במרכז

בשיתוף אאורה נדל"ן
עידן עמדי משתחרר מבית החולים לאחר שנפצע בפעילות מבצעית בעזה. 25 בינואר 2024. ניב אהרונסון
עידן עמדי/ניב אהרונסון

בתשובה לשאלת וואלה! תרבות אם הוא מבין את הזעם שיש על ההנהגה שחזרה לעסוק בהרגלים של 6 באוקטובר וחזרה למחלוקות. "אני מבין את הזעם של כולם", השיב. "האמן לי שגם לי יש הרבה זעם. ב-7.10 כשנחשפתי למה שקורה בדרום משהו השתנה בי לנצח. המקום שבני העם שלנו חסרי אונים שינה אצלי משהו בדיסקט. זה הזכיר לי דברים מלפני 2,000 שנה ואם לא נדע להשתנות ולהפסיק עם הקשקושים והריבים אני מפחד שדברים כאלה יקרו שוב. אמנם זה נשמע גדול אבל אני מאמין בזה בכל לבי".

בהתייחס לתביעה נגד ישראל בהאג, אמר עמדי: "במבצע שעשינו הגיעו כתבים זרים. ברגע שהממצאים של מה שגילינו שם יתפרסמו כל התביעה תהיה מצחיקה. אנחנו מדברים על אויב שלא בוחל בשום דבר. אנחנו צריכים להמשיך ולהסביר לכולם שזאת מלחמה צודקת, אנחנו מתמודדים עם אויב שלצערי הוא לא רק חמאס, מצאנו ציוד לחימה גם בבתי ספר".

באשר לשאלת מהו הפתרון לדעתו לסוגיית החטופים, אמר עמדי: "למדינת ישראל יש הרבה כלים להתמודד עם הנושא בהרבה מנופים גם עם מדינות מסביבנו שצריכות אותנו. אני חושב שעוד לא השתמשו בכל מה שאפשר לעשות ואולי לא שינינו עד הסוף את קו המחשבה שלנו".

עידן עמדי משתחרר מבית החולים לאחר שנפצע בפעילות מבצעית בעזה. 25 בינואר 2024. ניב אהרונסון
עמדי/ניב אהרונסון

על נסיבות פציעתו אמר עמדי: "היינו שלושה צוותים והיינו אמורים להשמיד באותו בוקר כמה פירי מנהרות, קילומטרים רבים עם אמל"ח. היינו כבר בסוף המשימה ובדרך החוצה הפיצוץ אירע די בהפתעה. המחשבה הראשונה שלי הייתה שמחבל יזם את אחד הפירים וזה מה שפוצץ. התחקיר הראשוני אומר אחרת".

בהתייחסו לאחדות בעם, הבהיר: אני זוכר כשדיברתי לפני שנה על אחדות אמרו שאני פופוליסט אבל אני באמת מאמין בכל לבי שזה המסר שצריך לצאת מפה. צריך להפסיק עם השיח המטומטם והשטוח".

סגנית מנהלת בית החולים שיבא, ד"ר יעל פרנקל, אמרה: "עידן הגיע אלינו כשהוא פצוע קשה, מורדם ומונשם, אחרי טיפול הירואי שקיבל בשטח, ומאז עברנו יחד דרך לא קלה. לטפל במישהו עם כזה כוח רצון ואופטימיות זה ממש דוגמא לניצחון הרוח של עידן ושל מדינת ישראל. למרות הפציעה המורכבת ורסיסים במספר מערכות הלכנו יד ביד. עידן דאג לא רק להחלמה שלו אלא גם לחבריו וגם לחברים בשדה הקרב ורוח הרעות היתה מרגשת. נמשיך להיות עוגן לפצועים".

עידן עמדי משתחרר מבית החולים לאחר שנפצע בעזה, שיבא, 25 בינואר 2024. מרים אלסטר, פלאש 90
עידן עמדי/פלאש 90, מרים אלסטר

עמדי כאמור נפצע לפני כשבועיים ברצועת עזה. הוא נותח ומצבו השתפר מדי יום ביומו. לאחר התגובות הרבות על פציעתו בקרב ציבור, אמנים וידוענים, וגם סיקור בכלי תקשורת בחו"ל, כתב המוזיקאי עידן רייכל ברשתות: "עמדי לא היה מסכים שיפרסמו את תמונתו, ויכתבו עליו, ויעשו עניין ממנו יותר מאלפי הפצועים חבריו לנשק. ודווקא בגלל זה אנחנו אוהבים אותו, וגאים בו, וצריכים אותו איתנו בחזרה חזק. שישיר לנו. יחייך. ויגיד לכולנו 'סתמו ת'יפה'".

בריאיון שהעניק לכתב חדשות 12 ניצן שפירא, כשעה לפני שנפצע, אמר עמדי: "אני בסדר, קצת עייפים. זה מוזר לראות אותך פה בתוך הדבר הזה, פתאום אתה מרגיש לי כל כך נקי, אני לא יודע איך להתנהג עם זה". לאחר שנשאל על המנהרות שהלוחמים חושפים, אמר: "הזוי מה שבנו פה - מטורף. הפעילות פה זה בתוואי מאוד מרכזי. מצאו פה קילומטרים של מנהרות חפורות ואמל"ח מיוחד. אנחנו עסוקים ביומיים האחרונים בלהשמיד את זה". לבסוף העביר מסר לאזרחים בבית: "עם ישראל חי. אנחנו עובדים פה קשה בשביל הביטחון של כולם. אנחנו אוהבים אתכם. יש פה כל כך הרבה כוחות, אנשים מדהימים, קצת מוזר שנתפסתם דווקא אליי. אוהב אתכם בבית".

מאז 7 באוקטובר עמדי עוטה מדים ומשרת במילואים, בין השאר במלחמה בתוך רצועת עזה עצמה. בין השאר הוא העלה סטורי לאינסטגרם מביקור שקיים בכפר עזה וכתב שאסור בשום מחיר להפסיק להילחם נגד חמאס. עמדי, שאת שירותו הסדיר עשה בחיל ההנדסה, אף תועד בפיצוץ של בניין בעזה, שלח מסר מחזק והקדיש את הפיצוץ לקורבנות הטבח ולחבריו שנפלו במהלך הלחימה.

עידן עמדי משתחרר מבית החולים לאחר שנפצע בעזה, שיבא, 25 בינואר 2024. מרים אלסטר, פלאש 90
עידן עמדי/פלאש 90, מרים אלסטר

לאורך כל הקריירה שלו, עמדי - מהזמרים האהובים והמצליחים בישראל - מזוהה עם שירותו הצבאי. הוא פרץ כמתמודד בתכנית "כוכב נולד" עם השיר המקורי "כאב של לוחמים", שאף נבחר כשיר השנה. עמדי הקליט חמישה אלבומי אולפן, ולפני כחצי שנה הוציא גם גרסת אנפלאגד לאלבומו האחרון, "זוכר כמעט הכול". הוא גם כיכב בטלוויזיה כמסתערב ולוחם עז בסדרה "פאודה". הוא נשוי למרים, ואב לשני ילדים קטנים, שהאחרון שבהם נולד בחודש מאי 2023.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully