וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צופית אינטרנשיונל

29.8.2004 / 9:31

יונתן שגיב אומר בקול צלול ובהיר, גם אם בבדידות מזהרת – הוא לא מפחד מצופית גרנט

בעיקרון, לכל דבר בעולם אמורה להיות סיבה. דוגמאות? אדרבא. למה לחיים יבין עדיין יש שיער חום בגיל מאתיים וחמש? כי הוא צובע את שיערו עם לוריאל כל חודש בשעה חמש. למה לימור לבנת גיפפה בתאוותנות את גל פרידמן? פשוט תמיד רצתה ספורטאי חטוב במיטתה, ולמה עופר שכטר מקדיש את רוב פרסומו להתעסקות בישבנו? תסביך אנאלי שהוא גורר עוד מילדותו. אך לתעלומה שהיא צופית גרנט, אין כנראה פיתרון כל כך פשוט. ייתכן שחטפה בראשה בעיטה מגמל בטיול שנתי במהלך ילדותה, ייתכן גם שאימה הניקה אותה בחלב מתוחזק בקריסטל ואסיד. כך או כך, צופית גרנט היא שד טזמני אנושי מהלך. בהיצע הדל והמשמים של נשים בטלוויזיה הישראלית, שמתחלק לדוגמניות מאופרות היטב ונבובות עוד יותר לבין נשים מעונבות, מנייריסטיות ו"רציניות" מזירת החדשות, מתבלטת גרנט בסדרת הראיונות שלה בערבי חמישי בערוץ 10 כטורנדו מופרע והיפראקטיבי, שהיה שובר את טורקיה בלי להניד עפעף. אף מרואיין הוא לא קיר (וקירות יש רק באגד? – הערת עורך) וצופית גרנט היא פטיש אוויר.

הבחירה בדנה אינטרנשיונל לראיון הראשון התגלתה כלא פחות ממבריקה. מפגש הפסגה בין גרנט, המחוספסת יותר ממלח ים שיכור, לבין אינטרנשיונל, הפרחה הכי חכמה והכי מגניבה בעיר, הניב רגעים מצחיקים, מרגשים וחכמים, שנהפכו בעידן טלוויזיוני רדוד זה למצרך נדיר ביותר. יתרונותיה של גרנט כמראיינת טמונים בהיותה ישירה עד אימה, חסרת בושה לגבי בורותה ונטולת חשש שמא תצא טיפשה או מכוערת אל מול המצלמה. גרנט באה כדי להכיר אנשים וליהנות מזה, בלי לדאוג לזווית המצלמה או לתאורה המחמיאה. חקרנית, בלי להיות צהובה או פטרונית, טסה גרנט לבלגיה והתעלקה על דנה בחדר המלון שלה, בבר ואף בחזרות להופעה. בין אילוצה של דנה בידי צופית לשתות וויסקי, לבין התעללות משותפת של זוג הגרציות במלצרון מחוצ'קן ותמים, דיברו השתיים על גברים, הרגלי שתייה, ילדותה של דנה, הטרדות מיניות, פמיניזם (צופית פמיניסטית ואילו דנה היא פמינין), מיניות, זוגיות וילדים.

חגיגה לטשטוש

גרנט הצליחה לעשות בדיוק את מה שנדרש מתוכנית ראיונות אישית לספק – לחדור מעבר לפרסונה ולשרטט פרופיל אישי, מורכב ורב- צדדי של האדם המרואיין. בין הצחוקים, האיפור ועוויות הפנים, הצטיירה דנה כדמות מעוררת השראה. מפוכחת, כנה, חזקה, פרעחית, חכמה, מצוידת בחוש הומור קורע ובעלת תפיסה עשירה ורחבה של מיניות ובני אדם. תוסיפו לכך את היכולת המרשימה, שהפגינה דנה בחיקוייה את צביקה פיק, אריאל שרון וריטה, ואין ספק שמדובר בפרטנרית הסטלה הכי טובה שאדם יכול לאחל לעצמו. המפגש בין צופית ה"גברית" לדנה הבחורית - המילה העברית התקינה לטרנסקסואל על פי האקדמיה העברית ללשון ודנה עצמה – הוליד תוכנית מרתקת ומשעשעת, שבדקה וערערה את הגבולות והציפיות החברתיות מנשיות, גבריות, מיניות מקוטלגת והתנהגות "נאותה" ו"מוסכמת" של שני המינים. ברגע אחד בתוכנית בו צופית ודנה רקדו ביחד על הבמה בעת החזרות, הטשטוש המגדרי- מיני חגג. מי הנשית יותר מבין השתיים? מי הגברית? מי באה "מן הטבע" ומי מ"חדר הניתוחים"? התחום האפור מעולם לא נראה צבעוני יותר.

יש לשער שחלק מאותם טרחנים שיתלוננו על גסותה של גרנט וייזכרו מייד ברתיעה באפיזודת לגימת השתן שלה, הם אותם אנשים שיזדעקו גם מחשיפת שדיה של דנה למשך שנייה בתוכנית או מנאד חסר חשיבות של עופר שכטר ב"אקזיט". מה הסיבה לכך? אה נכון, שמרנות שבאה עם מקל בתחת.

"מי מפחד מצופית גרנט", ערוץ 10, יום חמישי 22:00

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully