וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דוגי סטייל

6.9.2004 / 12:05

רותם רוזנטל צפתה ב"בעקבות בולדוג" והיא מרוצה מאורלי וילנאי-פדרבוש, התוספת שתופסת את הרוח של גיא מרוז

קחו 1 איש מדיה שאוהב לנשוך, 1 צוות שאוהב (או שמא נאלץ?) לרוץ אחריו, חופן אידיאלים, קמצוץ השראה מהדוד מייקל מאמריקה, שחיתויות ומפגעים סביבתיים לפי הטעם, קורט מאבקי כוחות מתוקשרים עם הערוץ המסחרי, תערבבו במשך עונה שלמה וסביר להניח שמה שקיבלתם יתהדר בשם "בולדוג". ז'אנר הוידאו-אקטיביזם/ דוקו-אקטיביזם/ תעמולה-ושאר-ירקות אליו משתייך הכלב הזועם של ערוץ 8 כבר כאן, הוא חם וטרי ולא הולך (לפחות עד שקברניטי הרייטינג ימצאו טרנד אחר) לשום מקום.

העונה הראשונה של "בולדוג" התאפיינה בהנחייתו של מיקי רוזנטל ובחשיפת אמיתות מסוימות לגבי התנהלות הדברים בארצנו הקטנטונת. רוזנטל כיתת את רגליו בין עיריות, מועצות וחברות ענק, וניסה להוכיח את המנהלים הגדולים על עוולות שונות ומשונות שעוללו לאזרח הקטן, להלן, אנחנו. עם התחממות גזרת הז'אנר פרש רוזנטל לחסות בזרועות ערוץ 2 החמימות וגיא מרוז, עיתונאי לוחמני וותיק מטעם עצמו, התגייס למלא את נעליו המאובקות. אלא שבמערכת לא הסתפקו בעשיית פרובוקציה מצולמת למטרות פרק פוטוגני בגוונים אקטיביסטים, וביקשו לוודא שהשינויים המובטחים אכן מתבצעים. לשם כך הוקמה "בעקבות הבולדוג" עם אורלי וילנאי פדרבוש, שיוצאת לבדוק מה באמת השתנה מאז ביקרו מרוז וצוותו בזירות העוול.

פדרבוש מראיינת את הנוגעים בדבר, לפחות את אלו שזכו להופיע בתוכנית עצמה, מארחת פרשנים, ובודקת האם יש סיכוי שזירת העוול תהפוך אי פעם לעולם חדש ומופלא. אם כך נראה שהבדל נוסף הוא שהפעם, מלבד חשיפת האמת, דורש הצוות בראשות מרוז לראות גם שינוי מהותי בשטח.

"די גיא"

בחלק ניכר מהתוכנית מרוז (שמתברג כאליל הבנות החדש, עופר שכטר, מלפניך) מנסה לשכנע את בעלי השררה להטריח את ישבנם הענוג ולהזיז משהו. במהלך התוכנית הוא זוכה לטריקות דלת, ניתוקי טלפון, איומים על בריאותו וכל שאר החשודים המיידיים. לא יהיה מופרך להעריך כי רוב דוברי החברות הגדולות במדינה כבר התאגדו והקימו את מחתרת "די גיא", מחתרת קיצונית שדוגלת במתן תשובות בלתי ברורות עד שהטלפון הנייד של מרוז יעלה עשן וקרינה קטלנית.

אי אפשר שלא לחוש בעלייה קלה בלחץ הדם בעת הצפייה ב"בולדוג". אין ספק שריח של עובש וצרכים של חמור פעיל במיוחד עולה מהתנהלות חברות הענק, התאגידים המקומיים וכמובן (איך אפשר בלעדיהן), החברות הממשלתיות. בעונה הנוכחית נחשפו בין השאר אנטנות סלולריות שמוקמו על גגות של בתים פרטיים ומעל גני ילדים, מסוף אוטובוס שהרס את חייהם של תושבי שכונה בפתח תקווה, בלוני גז שחוברו בצורה מסוכנת לבתים רבים, תרמיות נדל"ן, תחנות דלק שמסרבות להתקין פיאזומטר למדידת זיהום, והרשימה עוד ארוכה, מטרידה ומתמשכת.

הפעם הדרים הג'יפ של גיא אילתה לבדוק למה לעזאזל תושבי אילת ואנשים מן היישוב, שמשכורתם הממוצעת לא שואפת לחמש ספרות, צריכים להצטופף על חוף אחד שאורכו 200 מטרים, ללא אפשרות להתפנן בשאר החופים - שסגרו בעלי המלונות וגופים אחרים. במהלך התחקיר הוא מגלה שגוף בשם קצא"א הפקיע רצועת חוף שעומדת כמעט ללא שימוש. כשהוא יוצא לגלות איך אפשר לשחרר 200 מ' לטובת האדם הפשוט על צידנייתו ושימשייתו, הוא נתקל באטימות רשות הנמלים, מגיע לישיבה בכנסת, סוחט הבטחות מראשי ועדי העובדים של הנמלים ומהאחראים לכך בכנסת, אך כמובן שבסופו של דבר נשאר וחצי חופו בידו.

הוא מצליח להגיע גם עד לשר האוצר שלכם ולנסות לשכנע אותו לטפל בעניין, במהלך חינגה לחנוכת לשכה של בן לולו, המקורב לצמרת. דווקא באירוע הזה בלט הסגנון המאפיין של גיא. הוא מצליח להידחף ולהציק עד שהוא מגיע לביבי, אבל הצקתו כה חיננית וקולית עד שקשה לעמוד בפניה. על הדרך הוא גם מצליח להכניס לביבי על הקשר שלו לעשירי ארצנו מבלי לחטוף מכות. קוליות כבר אמרנו? וזה, סאנשיין, כל ההבדל האנרגטי של העונה החדשה.

לדחוף לעשירים את הכפית בגרון


אמנם, לפעמים קטעי העריכה המבויימים נוטים ליצירתיות יתר וברור שהצוות נוטה לתעד פרובוקציות מכוונות, אבל התוצר הסופי מעניין, משעשע ולעתים אף נהנה מאבחנות חדות, שכמו לקוחות היישר מכתביו של קישון. בסוף סיפרו לנו שהחוף האבוד הוא משל לדרכן של החברות הגדולות להתעלם מצרכי הכלל לטובת רווח אישי. אותן חברות שקיבלו מהמדינה שטחים בתחילת הדרך לטובת פיתוח והשקעה, והיום מפתחות ומשקיעות בעיקר בעצמן. אז אולי קצת האכילו אותנו בכפית לקראת סיום, אבל יש כמה אנשים שהייתי שמחה לדחוף את הכפית הזו בגרונם.

ולעניין התוספת שתופסת - אורלי וילנאי פדרבוש: אסופת התלתלים הבלונדינים מרוממה משתלבת כאן היטב. כתבת ערוץ 1 לשעבר מצליחה, בתוכנית בעריכתה, לערוך מעקב די מדוקדק אחר גורל התחקיר. היכולת לראות היכן הדברים עומדים כמה חודשים אחרי צילום התוכנית מסייעת לשחרור תחושה כמעט קתרטית ברחבי הגוף הישראלי הזועם. אמנם, מייאש לראות עד כמה קשה להזיז כאן דברים, אבל כל עוד תבטיח וילנאי פדרבוש לארח כל שבוע את האיש עם המקצוע הכי לא צפוי בעולם והסקס אפיל הכי אנטרפרייזי בגלקסיה- נציב הדורות הבאים, שלמה שוהם - אני מבטיחה לצפות בה בשקיקה. נשך, בולדוג, נשך.

*"בעקבות בולדוג" משודרת בערוץ 8 ביום א' ב-20:50

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully