וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מועמד מס. 10 - רן לוקאר

15.9.2004 / 15:33

רעיון לריאליטי מנצח - "מי רוצה להיות שאהיד"

אבי וג'ולי, כמשל

תמיד רצינו להרגיש נורמאליים. זה הכל. להרגיש שאנחנו לא הכי דפוקים בעולם; שעם כל המוזרות בחיים שלנו, יש כאלה שהם יותר. במערב הפרוע, היה הפריק-שואו. מופע החיגרים והפיסחים, שהיה נודד מעיירה לעיירה ומציג את שחקניו-קורבנותיו. כולם יצאו נשכרים. לאלה היתה זו אופציית ההשרדות היחידה, ולאלה היתה זו אופציה להרגיש קצת יותר נורמאליים.

עבר הזמן, השתנתה המדיה, ואנחנו בשנות האלפיים. הפריק-שואו מת, יחי הקריפ-שואו. קח את חלאות המין האנושי: אנשים שיבגדו, שירמסו, שיחמסו, שיטרפו גופות כדי להיות מפורסמים ולזכות בפרס. שים אותם באקווריום סגור, אך שקוף. להם זו הדרך החוצה מהבינוניות, לצופים בבית – הוכחה חיה שיש יותר גרוע מהחיים שלהם עכשיו. הנה החוק הגדול של הריאליטי: "אם אתה חושב שאתה שמוק, חכה עד שתראה אותם". תראו את אבי וג'ולי.

לא סתם הפכה סינדרלה לאגדת הילדים הכי פופולארית. לא סתם כולנו מרותקים לגולם, שנפתח לפרפר יפהפה. לא די לנו בכך שראינו אותם בשפלותם. עמוק בפנים, אנחנו רוצים לראות את ההתאוששות שאחריו. אנחנו רוצים את המהפך. למה? כי אם הם, ממצבם הנורא, מצליחים לקום, להתפרסם ולהרוויח, גם אנחנו נצליח. וזה החוק הגדול השני של הריאליטי: "למרות שאתה חלאה, יש לך סיכוי לזכות בסוף". ויש המהדרין: "יותר חלאה – יותר סיכוי לזכות בסוף". תראו את אבי וג'ולי.

אחרי כל אלה – חשיפה. יש לי ריאליטי מנצח. משהו שיש בו את כל הכללים של הז'אנר. נקרא לו "מי רוצה להיות שאהיד". עשרות ילדים פלסטינים יתמודדו על חגורת נפץ בודדת. נעשה להם משימות, כמו זיהוי משת"פים, ירי על התנחלויות, דקירת חיילים והתחזות לחרדים. מצביעים מכל מדינות ערב ישלחו SMS-ים כדי לבחור את השאהיד שלהם. רחובות עזה יוצפו בתמונות של הכוכבים. בכל שבוע נעלים אחד מהם בשידור חי. בשיאו של הארוע, נשלח לדרכם שלושה ילדים, שרק לאחד מהם חגורה אמיתית. בשלב הזה נודיע גם לצבא, ונתעד את המרדף אחרי השלושה. נראה מי מהם יזכה להיות שאהיד. לפני שאתם צועקים "זה לא יעבוד" ו"זה לא אנושי", תראו את אבי וג'ולי.

על הכותב

רן לוקאר - בן 29, שמאלני, אשכנזי, תל-אביבי ולבושת המשפחה סטרייט. לכן סיכוייו להצטרף לצוות כותבי וואלה אפסיים. ביומיום הוא משמש כנמלת היי-טק חרוצה, ובללילה כנסיין של חיי הלילה בעיר הגדולה. בחייו הווירטואליים הוא בלוגר מזן "זונת צומי", והוא מקווה לתפוס גם את תשומת ליבכם. אם לא בשביל הפרסום, סתם כדי שתיכנסו לבלוג שלו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully