וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מועמד מספר 10 - רן לוקאר

19.9.2004 / 14:32

פרוייקט ויי 2 - הלכה התמימות, הלכה הסמי-טבעיות. מהאסלה הזו אנחנו כבר לא רוצים לשתות

בנים, בנות, לבל יש פות?

עונה שניה של תוכנית ריאליטי, זה כמו להתיישב על אסלה בחורף ולגלות שהיא חמה. מצד אחד, אתה שמח. כבר ניסו את זה, ואתה יודע שהקונספט עובד. אתה יכול להיות בטוח שזה לא שבור ולא תיפול, ובתור בונוס, גם חם לך בתחת. מצד שני, מישהו שאתה לא מכיר ישב על זה לא מזמן, עם התחת השעיר והמזיע שלו. כל העניין הוא עוד יותר מהביל כשמדובר בתוכנית ריאליטי רווית מיצי גוף, כמו פרוייקט Y.

העונה הראשונה התחילה בקול קטן, והסתיימה בהיסטריה גדולה. 15 מתמודדים על הגשת תוכנית ב-Y-TV. גברים, נשים, הורמונים, נוזלי גוף, שרלילה, אפילו ערבי הביאו. גאה בערביות שלו, לא עושה סטוצים, אבל מוכן להוריד דרינקים מדי פעם. לא מישהו מהתנועה האיסלאמית, או שיעצבן את היאהוד יותר מדי. ערבי מחמד של ממש. אבל למרות המיצים, התככים והמריבות, הייתה בעונה ההיא איזושהי תמימות. תמימות של אנשים שלא יודעים שכווווולם צופים בהם, ושמרשים לעצמם להתנהג טבעי. כי לא הכל רייטינג. לראיה, מי שזכה היה התמים וישר הדרך, ולא האקסטרווגנטי. זה היה היופי שבעניין, אם אפשר להגיד על פורנוגרפיה שהיא יפה.

כל העאלק-חן הלך לאיבוד בעונה השניה - עונת האסלה החמה. הלכו על קונספט של Y באקסטרים. השקיעו בתאורה, בקול, בתמונה, מזל שאין מסלול רקורטן משובח. התחילו במועמדים אקסטרים, מהפריפריה. השרלילה מחיפה (למה תמיד לשרלילה יש שם עם ניחוח של חו"ל? אולי זה כמו חשפניות, שיש להן שם במה?), כוסון מאילת, חבר של זאת מ-zone, מחליפת מין, בדואית, ושלל צווחניות בנושאי "אני לא יעשה כלים! אני עשיתי אתמול!". כולם יודעים שמצלמים, וכולם רוצים שידברו עליהם. לכן כולם מתבהמים. כבר אין הרגשה של אנשים אמיתיים, שמתנהגים באופן כמעט-טבעי. אנשים מתלהבים מג'קוזי בלי חזיה, סקס לא מוגן ופוסטינור? אני מתפלא שעוד לא עברו למשכב בהמה. פעם אחת עם כבשה, וחצי העם איתך!

העם, אגב, מצביע ברגליים. ההפקה בחצי הדרך, וחסר האימפקט התקשורתי של העונה הראשונה. אנשים ברחוב לא מדברים על הצ'ינו החדש, על מי-עשה-את-מי, או על מד החדירות של מישל. העם לא קונה ריאליטי מדומה. מי יזכה? מעניין אותנו פחות מאשר הצנרת (מקורית? מחודשת?) של בל, או כמה כבשים ייתנו תמורת הבדואית כשתתחתן.

אם נחזור לדימוי האסלה בחורף, המישהו שישב עליה, זאת בהחלט עשויה להיות קמילה. הייתם יושבים על אסלה שקמילה השתמשה בה? אולי אחרי חיטוי. אז מה הפלא שאנחנו לא מוכנים לשתות מהאסלה הזאת, לעזאזל?

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully