וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מועמד מספר 16 - חי נחום

22.9.2004 / 17:06

"הברבור" המגויירת בוודאי תרגיז את הרשות השניה, אבל היא רק סימפטום, לא הבעיה

ממש בקרוב תעבור תוכנית הריאלטי "הברבור" גיור כדת משה דץ בישראל. תרשו לי לנחש שחברי הרשות השנייה כבר מתכננים את הורדת התוכנית כחלק מהמאבק האידיאולוגי שלהם כנגד השחתת צופי הטלוויזיה בישראל.

כמו שאר המאבקים, גם זה צפוי לעשות הרבה רעש בהתחלה, לתפוס בשיאו עמוד כפול ב"ידיעות", ולהסתיים בכישלון שקט. "אקזיט" שבה לשדר (עם עופר שכטר) וערוץ פלייבוי כל כך מצליח שבקרוב עולה ערוץ ארוטי נוסף.

מה בעצם רוצים החברים האלה של הרשות השנייה?? לטעון שתוכנית כזו או אחרת יכולה להשחית ולפגוע בערכים היא הבנה לקויה של כל הדבר הזה שנקרא טלוויזיה. טלוויזיה משקפת מציאות - לא יוצרת אותה. תוכניות מצליחות כמו "בולדוזר" ואמנון לוי משקפות את התחושה של כולנו שהכול מושחת פה. כל תייר, שיתקל באחד מהמשדרים החגיגיים "בואו נתרום לעניים המסכנים" יבין שהמצב פה חרא.

טלוויזיה טובה מזהה תופעות שונות בחברה, מעצימה אותן ומתרגמת אותן למזומנים.
כששוק הניתוחים הפלסטיים מגלגל 370 מיליון שקל בשנה, וצפוי לצמוח ב-30 אחוז גם בשנה הבאה, כשכל מי שרוצה להיות פה "כוכבת" (או חברה של צינוביץ') חייבת להוסיף 50 סיסי בכל צד, ולספר על זה אחר כך ב"לאשה". אז הגיוני שהשלב הבא הוא ה"ברבור".
החיים הם תחרות אחת גדולה, ואם נכיר בעובדות נסכים שיופי מקל על הדברים. נכון, זה שטחי, זה לא בסדר, אבל זו המציאות.

כל מי שתגיע לתוכנית תקבל הזדמנות לקבל טיפולים יקרים בחינם. אין שום דבר פסול ברצון של מישהי להראות יותר טוב. אחרי התוכנית, אף אחד לא מבטיח לה אושר אינסופי, אבל בבנק היא תחכה הרבה פחות בתור. יש סיכוי שהיא תקבל את אותה משרה, כשרק אתמול הבוס התקשר והודיע שהוא מחפש יותר. ניסיון.

הצורך להראות טוב הוא בסה"כ חלק מהתפיסה הקפיטליסטית במערב. אף-פעם אל תסתפק במה שיש לך. אתה חייב רכב בטוח יותר, נעליים שתרוץ אתן מהר יותר או סתם אף חדש שישיג לך יותר בחורות. זו תפיסה שכולנו חלק ממנה, גברים ונשים. מכאן בדיוק הכול מתחיל. תרשו לי להמר שכחברי הרשות השנייה לא הולכים לעשות שום דבר נגד זה. קל יותר לטפל בסימפטומים כמו ה"ברבור " מאשר לוותר על מכונית צמודה. ה"ברבור" היא לא יותר מעוד גרסה לסיפור סינדרלה כזו עם טוויסט עכשווי. הנסיכות של היום כבר לא מחכות לנסיך על הסוס הלבן - הן מחכות בתור במרכזים הרפואיים של רונית רפאל.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully