וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מועמדת מספר 14 – שירה

28.9.2004 / 14:36

קחו שתי נרקומניות ישראליות עם אילן יוחסין מפואר, תנו להן משימות ביומיום הישראלי, ותראו שהחיים מה זה פשוטים

הכירו את אמה ומטולה. מטולה היא נצר לשושלת המוטלים "פנטזיה - חדרים להשכרה לפי שעה", ואמה היא בתו של הזמר האגדי ניסים גרמה (כתוצאה מלילה קסום עם עובדת מכון בריאות מולדבית). יחד הן שתי נרקומניות, מרוששות, רעבות ללחם וחסרות עבודה. בחורות שקטן עליהן לצאת כל יום לעוד לילה של הרפתקאות בדאון-טאון לוד. גם השערורייה ההיא, הקשורה למטולה והקלטת הלוהטת כבר מיצתה את עצמה. אמה ומטולה החליטו לעשות מעשה. הן תצטלמנה לסדרת ריאליטי בכיכובן.

הקונספט חדשני ומפתיע: הבנות תתבקשנה לבצע משימות שבעולמנו הישראלי הנורמלי היו גורמות להרמת גבה אצל כל ניגרי או חייל משוחרר ממוצע: לנקות שירותים ציבוריים בטיילת, למלצר בפונדק השובבים ולעשות "בידינג" לאוניברסיטת ת"א. אכן, משימות שיגרמו לכל אדם מהישוב לנוע בכיסא בחוסר נחת. כבר בתחילת התכנית הוסיפו והקשו עליהן, כשאספו מהן את כל כרטיסי הסטטוס שעוד נותרו בכיסן: כרטיס מועדון של ג'מבו, חיש גד וכרטיסית נוער של אגד. כך שבלית ברירה הן נאלצות להתקיים מנדבות אקראיות של אנשים טובי לב.

מטולה משוטטת במסוף 2000 ומבקשת כמה שקלים לנסיעה. איש מבוגר עם מקל צועק עליה: "אם לא היית קונה סמים, היה נשאר לך כסף לאוטובוס, פושטקית". מטולה, שכבר שבוע מערבבת את ההרואין שלה באבקת כביסה מטעמי חיסכון, לא נעלבת וממשיכה לתחנה של קו 18. "הבת-ימים אנשים חמים", היא חושבת לעצמה, "הם יבינו אותי יותר".

אמה נעמדת בכניסה לתחנת הרכבת עם מפוחית ומנגנת שיר של אבא. "ולנו יש פלאפל... לסבתא הזקנה נקנה חצי מנה..." היא שרה במבוכה. חיילת משליכה לקסקט שלה מטבעות של 10 אגורות שמכבידים לה בארנק. גבר עם חליפה ומזוודה אומר לה שהוא ישלם לה יותר עבור הופעה פרטית. אמה מסרבת. יש לה קווים אדומים. אמא שלה היתה מהנדסת מפוחיות בבריה"מ לשעבר. שם זה נחשב למקצוע מכובד.

בסוף היום הן סופרות את השלל: 43.65 שקלים. יופי, יש קצת כסף לאוכל.

המשימה למחרת היא לשעשע חבורת מלחים בנמל חיפה, והפעם באמת אין כסף לנסיעה. "אין ברירה", אומרת מטולה, "לוקחים טרמפ". השתיים עולות לרכבו של מוטי. איש חביב, מוטי. לא השאיר סימנים. יאללה, קצת מייק אפ וממשיכים למשימה הבאה. בנמל מצפה להן הפתעה של ההפקה. צוות מיוחד של מנהלת ההגירה. "אבל אבא דור תשיעי בארץ" מייבבת אמה. לא עזר. השתיים מובלות אחר כבוד למתקן כליאה בדרום, ומגורשות לאלתר. "החיים מה זה פשוטים", אומרת אמה למטולה כשהן מוברחות חזרה ארצה דרך גבול מצריים, "נתראה בעונה הבאה".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully