וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מועמד מספר 19 – איליה ספיצרוב

1.10.2004 / 10:54

משפחתו הבורגנית להחריד של אוזי אוסבורן שווה תוכנית בוקר בחינוכית, בטח לא 3 עונות ב-MTV

אני מודה ומתוודה, עד לפני 48 שעות לא היה לי מושג וחצי מושג על מהות ה"אוסבורנס". והנה משימת הכתיבה על הנושא נחתה עלי כמו פסנתר כנף ביום בהיר, ויצאתי לסיבוב תחקיר ברשת.

תראו, אני לא חובב מטאל, באמת שלא, אבל את אבי המשפחה ומייסד הז'אנר אני מכיר, ובעוד המחשב שלי מעלה את אתר MTV, ניסיתי להריץ בדמיוני הפורה תרחישים אפשריים בסלון המשפחה הגותית. ברוב תומי דמיינתי לי צריחי טירה אפלה, צלליות עטלפים נגוסי ראש המתעופפים על רקע ירח מלא ולגימות דם נוצרי מהגולגולת של סבתא. חיכית בכיליון עיניים לרגע בו יעביר נסיך האופל את בנו המשקפופר באש ויקריב את בתו הבתולה למולך.

אך הציפיות האפוקליפטיות לאבא גנוב נוסח אלי פימפשטיין התבדו עד מהרה: תחת המסווה של משפחת אדאמס קיבלתי את הבריידי באנצ'. ביגון ובתדהמה גיליתי שהאיש שנגס בראשו של עכברוש במהלך הופעה חיה פתח צער בע"ח בחצר ביתו האחורית. ברחבי הווילה המפוארת מסתובבים להם שבעה כלבים ואין ספור חתולים שמחרבנים על השטיחים, משחיתים ריהוט ששווה מיליונים ואיש אינו מעלה בדעתו להקריבם לשטן.

התקדמתי לקישור "שלדים בארון" בתקווה לגלות גוויות מבותרות תחת רצפת המרתף. מסתבר שלמשפחה המתהדרת בתואר "המשפחה הלא-מתפקדת של אמריקה" דווקא אין הרבה מה להסתיר – שינויים תכופים בתסרוקות של הבת הטינאייג'רית והתעניינותו הלא בריאה של הבן ב"רפואה צמחית" הם נושאי הטאבו בבית אוסבורן. לא עזבתי את האתר לפני שספגתי מספר עצות שימושיות בהורות מפי האנטי-קרייסט עצמו: "תהיו פתוחים עם הילדים שלכם, תעשו סקס בטוח והעיקר…שלא תשתו לי חשיש!". אוזי אוסבורן נגד סמים?! הזדעקתי, זה כמו הדבורה מאיה נגד דבש! ממתי הפכו האוסבורנס לכבשה הלבנה של סצינת המטאל?

אל תבינו אותי לא נכון, אני לא הולך לדחוף לצאצאים שלי קוקאין לנחיר. מאידך, אני גם לא הולך לצלם אותם לסדרת ריאליטי. משפחת אוסבורן היא משפחה בורגנית למופת, שופעת ממלכתיות ומדושנת עונג. ת'אמת, הלוואי על כולנו. אבל בית אב שכזה שווה אולי תוכנית בוקר בטלוויזיה החינוכית, לא סדרה בת שלוש עונות ב-MTV.

מבחינתי, 30 דקות של צפייה באוסבורנס היו הוכחה ניצחת לטענה שכל מוסיקאי דגול המכבד את עצמו חייב לפגוש את מותו בתוך שלולית של קיא כתוצאה ממנת יתר, רצוי לפני גיל 40. בהזדמנות זו אני יוצא בקריאה נואשת לדור הרוק המזדקן שהולך ומאבד את דרכו: רבותיי, שימרו את השבת השחורה והשבת השחורה תשמור עליכם! אמן.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully