וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בראל פותח ג'ורה על אולמרט

20.10.2004 / 11:57

למחרת השימוע אצל השר אולמרט יצא מנכ"ל רשות השידור המודח בהאשמות קשות. מרדכי שקלאר מועמד להחליפו בתפקיד

מנכ"ל רשות השידור המודח, יוסף בראל, יוצא היום נגד השר הממונה על רשות השידור, אהוד אולמרט, שעומד מאחורי הדחתו. לדבריו, "החברים של אולמרט הם אשכנזים. אני לא במילייה הזאת, אני לא אוכל איתו, אני לא מעשן סיגרים. העובדים אצלו כולם מזרחים. אני יודע שהוא קרא לי הסולטן. הסולטן בא, הסולטן הלך". בראיון ל"ידיעות אחרונות" מטיח המנכ"ל לשעבר טענות קשות כנגד השר שהחליט להדיחו מתפקיד המנכ"ל לאחר שנתיים וחצי בתפקיד ו-47 שנים ברשות השידור. "פעם ראשונה שאיש עדות המזרח מגיע כל כך מצליח, כל כך מגיע גבוה, והוא בא ופוגע בו", מסביר בראל, "אבל הוא מנותק. הוא אומר שהוא לא רוצה שלבנטיני ינהל את רשות השידור".

אתמול עבר בראל תהליך שימוע אצל השר אולמרט. "מעריב" מפרסם היום כי במהלך כל השימוע, שארך כשעתיים, לא הוציא בראל מילה מפיו וטען להגנתו באמצעות עורך הדין יוסי ארנון. ארנון תקף את השר אולמרט וטען כי התערבותו של השר נובעת מניסיון למנות את מקורביו כמנהלים ברשות. כמו כן, לטענת ארנון אולמרט הערים על הרשות שורה של קשיים, בהם, התערבות בלוח השידורים ובאיוש משרות ניהול בכירות. השימוע אתמול הסתיים ללא הכרעה. השר אולמרט אפשר לבראל להעביר חומרים נוספים עד יום ראשון. לאחר מכן יקבל את החלטתו הסופית בדבר ההדחה.

כתבת "הארץ" ענת באלינט מוסיפה:

מרדכי שקלאר, מנכ"ל הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, הוא המועמד המוביל כעת מבין המועמדים לתפקיד מנכ"ל רשות השידור במקום יוסף בראל. בלשכתו של אהוד אולמרט, השר הממונה על רשות השידור, מתכוונים להביא בקרוב לאישור הממשלה את ההחלטה על הדחתו של בראל, וביחד עמה להציג את המועמד המוסכם על אולמרט ולשכת ראש הממשלה להחליפו.

"מחמיא לי שאני מוזכר עם עוד שמות ראויים", אומר שקלאר בתגובה. "אם יום אחד יציעו לי את זה, תיאורטית, תמיד אפשר לחשוב על אתגרים מעניינים. מעבר לכך אין לי מה להוסיף, מעייני נתונים רק למכרז של ערוץ 2". שקלאר נשמע אומר בשיחות פרטיות כי לא ייכנס לתפקיד בלי תנאים מקדימים לביצוע רפורמות להבראת הרשות.

שקלאר לא יעזוב את תפקידו ברשות השנייה לפני ההכרעה על המכרזים של ערוץ 2, שאמורה להתקיים במארס 2005. בלשכת אולמרט מניחים כי הליך ההדחה של בראל עשוי להתארך, ולפיכך הדברים יכולים להבשיל במקביל.

מלשכת אולמרט נמסר: "השר עוסק בימים אלו בקיומו של הליך שימוע למנכ"ל רשות השידור ואינו עוסק בשלב זה במועמדים לתפקיד מנכ"ל הרשות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully