וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

על תבונה ורגישות

28.12.2004 / 9:55

רועי זייבל השתתף אמש במבחן של המדינה, והוא יודע מי באמת האיש הכי חכם במדינה

טלעד פעלו אמש בחוסר אחריות כלפי צופיהם. כאשר מתרחש אירוע טלוויזיוני בעל חשיבות עליונה, יש לוודא כי כל הציבור מיודע, וכי כולם יצפו במתרחש. אז היו פרומואים, ובמשך כל היום ניצב שעון אימתני על מסך הטלוויזיה, שסופר לאחור את השניות שנותרו עד ל"מבחן של המדינה". והייתה תכנית מקדימה, פרומו מעובה, שבו דובי גילהר נתן טיפים כיצד להצליח במבחן, אך טקס הכתרת "האיש החכם במדינה" דורש תשומת לב רבה יותר. במהלך היום, כשקובי מידן הסביר לנו מדוע הוא "נותן לנו הזדמנות שנייה" (כי אנשים פונים אליו מאז המבחן הקודם ומבקשים עוד צ'אנס), אפשר היה לחשוב שהמבחן של המדינה הוא עוד שעשועון אינטראקטיבי-סוחט אס-אמ-אסים סטנדרטי. לא ניתן היה לשער כי השעשועון יסתיים באחת ההכרזות הדרמטיות שנצפו על מסכנו – נמצא האיש החכם ביותר המתהלך בימים אלו במדינתנו! הכרזה שממקמת את עצמה לצד "מהפך" של יבין ו"אנחנו במפה" של ברודי. נדמה שאפילו בטלעד לא השכילו להבין את גודל המאורע – בעת ההכרזה על הנבון מכל אדם לא נשמעה תרועת חצוצרות, לא נפלו בלונים מהתקרה, לא נחזתה תאורה רוטטת-עצבנית. קובי מידן הכריז נחרצות על הזוכה ותמה לה התכנית. כאילו לא הורעד כל עולמנו זה עתה.

על הערב המביך והארוך מדי אמש ניתן לומר שני דברים בוודאות – האיש החכם ביותר במדינה לא צפה בו, והאיש שקובי מידן חושב שהוא החכם ביותר במדינה, הוא קובי מידן. מידן מפגין רוך כלפי צופיו. הוא אוהב אותם וחם אליהם, הוא מרגיש חמלה, הוא מרגיש משיכה חייתית אל העמכאיות שלהם. הוא יודע כמובן שהוא טוב מהם. בתור מפגן של אנושיות הוא לקח על עצמו את תפקיד המנחה, כך שהוא לא יאלץ להיבחן בעצמו ולהוכיח, כמובן, כי הוא הוא האיש החכם במדינה. מידן נמצא מעל למבחני אינטליגנציה. קובי מידן הוא המנחה בעל העיניים נובעות התבונה, הוא מוכר אווירה של רצינות, של מקצועיות, כל נתון סטטיסטי עליו הוא מדווח הוא בגדר עובדה: השרירנים הגיעו למקום האחרון בניו זילנד. או למקום השני באנגליה. או שהם עקפו את הדוגמניות בברזיל. כן, כל אלה הן עובדות, לא משחק. קובי מידן אמר את זה – וקובי מידן הוא שם נרדף למהימנות.

איי.קיו או אי.אר

עד כמה שהזחיחות של קובי מידן נשפכת ממנו, היא לא מכפרת על העילגות שלו. פאסון הג'ורג' קלוני שלו נדוש וזול, ההגשה שלו מגומגמת ומבולבלת (לא פעם הוא היסס במתן תשובה לשאלה, כנראה כי לא הספיקו ללחוש לו באוזנייה) והעברית שלו מגוחכת ("שדים משחתים" הוא קרא למחוננים. זה הרבה שד משחת, לא?). ברגע הדרמטי, בו התברר מי המנצח בתחרות, מידן התבלבל כל כך עד שלא מסר את התשובה לשאלה האחרונה. רק אמר שנדמה לו שהתשובה היא 3.

תוצאת המבחן של המדינה היא שאני אידיוט. איך, בפעם השנייה, ישבתי באדיקות ורשמתי את תשובותיי לכל השאלות? איך השתכנעתי שאני הולך לקבל מדד לאיי.קיו. שלי? איך נפלתי במבחן הזיכרון בכך ששכחתי עד כמה עלוב היה המבחן הקודם?

והרי טיפ לשיפור האינטליגנציה – אל תצפו בתוכניות עם קובי מידן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully