וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גומרים הולכים

יואב הר עוז

8.8.2005 / 9:45

יואב הר עוז קורא להעפתן של אמלי ורותי ומתפלל לניצחון סוחף של ז'ניה ועובד שבתקווה ילווה במשגל סוער

ז'ניה ועובד מזכירים לי את סיפורי האהבה של תקופת המלחמה הקרה, היא מתעמלת פטיט נירוטית וסובייטית והוא גבר קול מן המערב המשוחרר, קאובוי של חצות. בפרק אמש, בחצי הגמר של סוף הדרך 2, ללא ספק הייתה מלחמה ואהבה, אלא שהמלחמה הייתה על המיליון, והאהבה קרה כקרח. למקום הראשון הם הגיעו, הגיבורים הראשיים של עונה זו, ושמחו כמו בסוף הוליוודי. אולי מרוב התרגשות לא יכלו להתחבק, אז כל אחד בנפרד חיבק את אלי אילדיס.

חבק אותה עובד, היא רוצה שתחבק אותה, וגם כולנו. שומרים ליבידו לפרק האחרון? חסר לכם שלא. דרוש פוסק הלכה, שיאפשר לעובד לחבק את ז'ניה, למען "רשת" ולמען הרייטינג. שחרר את הרסן, עובד יקר, קאובוי של התנתקות, למענך, למען ז'ניה ולמעננו הצופים, שרוצים סוף הוליוודי רומנטי ואקסטטי.

כל הארץ דגלים דגלים

כמו יחסי ז'ניה ועובד גם סוף הפרק, רגע ההעפה מהתחרות, סבל מאימפוטנציה. אמילי ורותי, משום מה ובאופן שרירותי לחלוטין, ממשיכות במרוץ אל הגמר הגדול. טרם הצלחתי להבין מדוע, אבל במבט לאחור אפשר היה לוותר על חצי הגמר, כי בלי העפה של הזוג השלישי, למה היה צריך עוד שלב? לרשת פיתרונים ולמחלקת המכירות שלה תשובונים.

נראה לי, שיכול היה להיות מספיק מעניין בגמר בלעדיהן. הקרב הצמוד בין הרב אלאדין ויסמיננקה לבין אוהד וישאל, ג'אפר ויאגו בהתאמה, הולם לחלוטין, בשביל מה היה צריך בכוח לדחוף את האחיות של סינדרלה? הן לגמרי שייכות לסיפור אחר. הרי הן היו בלתי נסבלות במהלך כל העונה, קצת בכי לא אומר שכחנו להן הכול.

אז מי יזכה? לפי כללי התסריט ההוליוודי, כמובן שעובד וז'ניה. גבר ואישה, נועז וכחושה. הוא ללא ספק גבר גבר, והיא ככל הנראה אישה אישה. לעומתם, ישאל ואוהד נראים כמו רוזנקרנץ וגילדנשטרן שמסרבים למות, ורותי ואמלי כמו אורה הכפולה שאחת מהן גדלה בבית מסורתי. העיניים נשואות אל הזוג המלכותי, ולכן יש לי תחושה, שברשת לא יחמיצו את מסחטת הרגשנות, שטמונה בזוגיות האפלטונית הזו.

סיבה נוספת מדוע ז'ניה ועובד, ואולי לחילופין אמלי ורותי, צריכים לנצח היא המטרה שלמענה יקדישו הזוגות את הכסף. אומנם בשני המקרים האלו קיים חשש, שבסכום הגדול הזה תתמלא הארץ דגלים דגלים כתומים, אבל רק תארו לעצמכם מה ישאל עשוי לעשות עם חצי מיליון ש"ח. כל הארץ תתמלא ברסלבים רוקדים ומקפצים, מצפון ועד אילת. לא עוד מלווים ברכבים מתפרקים ומקרטעים, אלא בקרווילות על גלגלים חמישה כוכבים. אימאלה! סליחה, ט-א-ט-ע!!!

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully