וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בשבילי בלו לייבל, ר' ישתה קולה

רינת ברקוביץ

29.11.2005 / 11:15

רינת ברקוביץ תוהה אם יאיר לפיד וסרן ר' יצאו לדרינק אחרי הזיכוי הסופי של ר' מהריגת ילדה בת 12, אמש בתוכנית

הרבה ציפיות היו לי אמש מהתכנית של יאיר לפיד. הפרומו הבטיח ריאיון ראשון עם סגן ר', המ"פ שכתבו עליו בעיתון וגם הראו בטלוויזיה כל מיני דברים ואחר הסתבר שהוא ממש לא ידע שהוא כזה. נכון שטוהר הנשק שלו כבר הוכח בכל העיתונים הרבה לפני המהפכים הפוליטיים האחרונים, ועדיין – ריאיון ראשון בטלוויזיה, באותו מדיום שבו צפינו בכל כך הרבה שיחזורים של וידוא ההריגה (או התעללות בגופה, כפי שאומרים היום) – אכן משימה עיתונאית "ראויה". אבל לא ליאיר לפיד.

יאיר, אמנם הוכתר מאוחר יותר ב"משחק מכור" כמראיין הכי טוב בטלוויזיה (גם אם היחיד כרגע), אבל לא נראה לי שהשטיקים שהוא עושה עם הפוליטיקאים (מחלק את השאלה לשני חלקים מאד ברורים, כאלו) קשורים לאיכויות העיתונאיות יוצאות הדופן שאין לו, אלא דווקא להיכרות האישית שכמעט תמיד יש לו עם מי שאמור להיות הקורבן על כיסא המרואיין, אבל יודע שאצל יאיר לעולם לא יישאל שאלה קשה באמת כדי שליאיר יישארו באדיז לכוסית שאחרי.

בקיצור, גאוות ערוץ השני התגלתה אמש פעם נוספת במלוא חרפתה העיתונאית. התקשורת הכפישה את ר'? אין בעיה, יאיר יטפל בבעיה ויזמן את ר' להכפיש את התקשורת בתקשורת. סרן ר' הגיע כדי לאמר עוד פעם את מה שכבר ידענו – שהוא לא אשם, וההוכחה היא שבית המשפט שינה את דעתו. רק שלסרן היתה עוד עבודה קטנה – להכפיש, ממש בטלוויזיה, את השין גימלים שחקרו אותו. בין היתר נראה באותו ריאיון "קטע" מחקירת מצ"ח. זה באמת לא נעים כל כך שילדה בת 19 צורחת על סרן בצבא, אבל מצד שני – לראות את אותו הסרן מסביר לה שהיא לא יכולה לדבר אליו כך כי הוא סרן בצבא, והיא אפילו לא ירתה בנשק – גם לא היה נעים במיוחד. כל מה שראינו בקטע שאמור היה לסחוט אותנו כצופים הוא אדם עם נורמות צבאיות, שעל פיהן חוקרי מצ"ח לא ראויים לעשות את עבודתם בנוגע אליך רק משום שלא היו בקרבי. אפשר שאלה על הנורמות שלו, יאיר? אפשר לבדוק למה נראה למישהו הגיוני שילדה בת 12 נרצחה גם אם לא בוצע בה וידוא הריגה? או שזה לא באמת חשוב בדרך להצגתו כמלאך?

כל העניין הזה כל כך המאיס פתאום את פסטיבל סרן ר'. הרי זה לא שעד היום שמו הוכפש בפומבי או משהו. מדובר באדם שעד לרגע זה נותר עלום שם ובלורית, ושגם בריאיון בטלוויזיה הוסתר כמו היה מינימום אשה מוכה. ככל שידוע לי ר' יכול היה להיות גם רינת, ואני זו שזוכתה אמש מכל אשמה. אבל זאת לא היתה רינת. זה היה לגמרי סרן ר' שישב שם כדי "להחזיר להם", לבצע משפט שדה או נקמה באנשים שצעירים ממנו בשנים ובדרגות, ובדיוק כפי שהוא היה לפני זה – חסרי אונים מול ההאשמות שלו, בתוך אותה ה"תקשורת" (שיאיר אמר בצדק שהוא לא מהם).

העיקר שיאיר שוב הצליח לצאת כשידו על העליונה: גם עשה את העבודה והביא את הר' הזה לאולפן, וגם לא אמר מילה על הקולגות מהתקשורת, במיוחד על הרצינית שבהן - אילנה דיין (שגם היא זוכתה מכל אשמה, כמדומתני). והכי חשוב זה שאם סרן ר' חף מכל אשמה, הרי בכל מה שקשור למי שטפלו עליו את האשמות השווא - מדובר בכמה חיילים רקובים מהארגון הצבאי הזה שאף פעם לא יורה סתם כך בילדים, בטח שלא בכוונה. זה לא מה שהם אמורים לעשות בשטחים הכבושים והם עושים את זה רק ממש כשאין ברירה או כשהם לא שמים לב שזאת ילדה ולא אדון עם פצצות. טוהר הנשק של צה"ל הוכח פעם נוספת, ויאיר לפיד היה שם כדי לחשוף את זה ואת צדקת הדרך של כולנו. יחד עם משיכות האף טרום הבחירות של שאול מופז על אביו, ועם הפרגון הלא ברור מ"משחק מכור" - יאיר שוב בצד של הטובים והצודקים. לא נמאס לך לפעמים להיות כל כך בסדר?

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully