וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אקו"ם תובעת 1.25 מליון שקלים מ-103FM

20.12.2005 / 14:26

בכתב התביעה שהונח הבוקר בבית משפט השלום טוענת אקו"ם שתחנת הרדיו הפרה את הסכמי השמעת היצירות המוגנות שנחתמו עמה

כתב תביעה על סך 1.25 מליון שקלים הוגש הבוקר בבית המשפט השלום בהרצליה כנגד תחנת הרדיו 103FM, הלוא היא "רדיו ללא הפסקה", בגין הפרת זכויות יוצרים ואי תשלום תמלוגים. התובעת היא אקו"ם - אגודת קומפוזיטורים, מחברים ומו"לים למוסיקה בישראל, באמצעות עו"ד נחום גבריאלי ממשרד זליגסון גבריאלי לויט ושות'.

מכתב התביעה עולה כי בין אקו"ם לבין תחנת הרדיו התקיים במשך כשנתיים הסכם שמאפשר לתחנה להשמיע יצירות מוגנות, בתמורה לדיווח פרטיהן והעברת דיווחים רבעוניים מסודרים לאקו"ם כדי לחשב את שווי התמלוגים.

לטענת אקו"ם, התחנה הפרה את ההסכם בכך שלא מסרה לה את הדו"חות הרבעוניים, וגם לא את תשלומי התמלוגים, למעט שני תשלומים סמליים. בכתב התביעה מונה טוענת אקו"ם כי התחנה הפרה את ההסכם ,לא פחות מ-11 פעמים", וזאת על אף פניותיה החוזרות ונשנות בעל פה ובכתב.

כיוון שכך, אקו"ם ביטלה את ההסכם ב-12 בדצמבר, ופנתה לזירה המשפטית. אקו"ם טוענת לנזקים כבדים שנגרמו לה בשל הפרת ההסכם, הן מבחינת היוצרים שלא קיבלו את המגיע להם, והן מבחינת מערכות היחסים של אקו"ם עם היוצרים והאגודות הזרות שאת זכויותיהן היא מנהלת. עוד טוענת אקו"ם ש"הפרת ההסכם נותנת לגיטימציה כביכול לתאגידי שידור אחרים להימנע מקיום הוראות הסכמי הרשיון שחתמו הם עם התובעת והדבר גורם לתובעת נזקים כספיים ונזקים נוספים אשר לא ניתן לכמתם בשעה זו".

אקו"ם אומדת את הנזק הכלכלי בכ-750 אלף שקלים, כולל ריביות והצמדות. את השאר, 500 אלף שקל היא דורשת כפיצוי.

עידו מור, מנכ"ל רדיו ללא הפסקה: "לפני כשנה הכריז הממונה על ההגבלים העסקיים שאקו"ם פועל באופן בלתי חוקי כמונופול והסדר כובל והעניק להם היתר זמני לפעילות, הכולל בין השאר מחויבות לשקיפות ושוויוניות בין המשתמשים השונים. ביקשנו מהם, בהזדמנויות שונות, לראות כי איננו מופלים לרעה מול תחנות אחרות בקריטריונים כמו גובה התמלוגים, גובה עמלות הפרסום המקוזזות מן התשלום ועוד, ולא קיבלנו את הנתונים. אקו"ם מנהל מו"מ כמו בזאר טורקי. אין שקיפות, אין קשר בין המחירונים למחיר בפועל ואין שוויון בין המשתמשים. כנראה שיש להם מה להסתיר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully