וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דודה גניה, מזכירתו של ברוקהיימר על הקו

15.7.2001 / 11:55

הקורא הנאמן טל קרא-עוז קרא את מטח הצוננין ששפך עדו פלוק על "כיכר המדינה", והוא מבקש להשיב מלחמה

ל"כיכר המדינה", מיזם האינדי החדש של "קשת", המגייס שלל חומרים מן הציבור הרחב ומקרינם חופש-חופש, יש אופציה מאוד ייחודית, שמוטב שמפיקיה ישתמשו בה. האופציה מבוססת על האקסיומה שאין דבר כזה, "תוכנית פופולרית שמשודרת אחרי חצות". לפיכך, רייטינג נמוך אף פעם לא יזיק לתוכנית כזאת, ובוודאי ששום ביקורת שלילית לא תצליח לחסלה. ובכל-זאת, בקרב חברי הקהילה האקסקולוסיבית של צרכני התוכנית איתרתי כאלה ששנאו אותה. עדו פלוק, מיודעינו, ליתר דיוק.. וחבל לי עליהן, על הדעות השליליות, וחבל לי על פלוק, שכן מדובר בתוכנית הטובה ביותר שעלתה למרקע בזמן האחרון, תוכנית עמוסת פוטנציאל (חלק גדול ממנו טרם מומש, אבל בעזרת השם עוד ימומש).

נתחיל דווקא מן המובן מאליו. ברור שלא התקבלו עדיין כל-כך הרבה קלטות במשרדי "קשת", וברור כי עד שאלה יגיעו בהמוניהן מצויה התוכנית בתקופת הרצה. על פי הערכתי התוכנית תהפוך בשלה ובשל כך ראויה לשיפוט רק בעוד כחודשיים, או אז תזרים החומרים שלה יהיה תקין. כך אני מקווה, לפחות.

מכל מקום, כשפלוק מוצא לנכון לבקר את שידורי "קשת", עת שהוא מאשימם ב"התחמקות אופוטורניסטית מאותה מחויבות לתוכן איכותי", הרי "'קשת' מקבלת כאן מוצרי וידאו מוגמרים", אני דווקא חושב שכאן המקום להגן קצת על המסכנים, שלמרות שבהחלט אי-אפשר להאשימם ברצון ליצור רק טלוויזיה איכותית בלי שום שיקולים של רייטינג או של כסף, דווקא עושים פה צעד מכובד.

נכון, התוכנית לא דורשת השקעה גדולה, אבל מסתבר שיש מי ששכח מה בדרך-כלל משודר בשעות הקטנות, שלא יודעות השקעה גדולה (ותוכן איכותי!) מהי. ג'אז בים האדום אומר לכם משהו? ותוכניות בוקר, אבל לא של הבוקר האחרון, אלא של הבוקר של לפני שנה? וקונצרטים של הפילהרמונית בפארק הירקון משנות השמונים? ב"קשת" מצאו דרך ייחודית לשדר משהו קצת שונה, וכשישודרו פחות סרטונים שכבר שודרו בערוצים הקהילתיים ברחבי הארץ, וכשיקרינו קצת פחות עבודות ממגמות תקשורת, כל השכחנים ישכחו, אני מקווה, גם את ביקורתם הראשונית.

אינני סבור כי "'כיכר המדינה' מסמלת את הערוץ השני על כל תחלואיו", כדברי פלוק. אם התוכנית רעה, היא רעה בצורה שונה לגמרי מכל התוכניות האחרות שמשודרות בערוץ. אם למישהו לא נראה שהשאיפה כאן היא לתכנים איכותיים, עליו לפחות להודות שהתכנים הם שונים וייחודיים. אני, על כל פנים, לא ראיתי כאלה דברים בערוץ השני.

ולסיום, הכל באמת תלוי בסופו-של-דבר בכם, בכל אחד שלוקח יוזמה, מצלם קטע, ושולח ל"כיכר". על פי מה שראיתי, חלק נכבד מה"חובבים" באמת הבינו את המדיום (וישנו לפחות מסטרפיס אחד, "בינינו" של שי רטנר). אם נשפוט על פי הביקורות, גם אנשי ערוץ 2 המקצועיים לא יודעים לעשות טלוויזיה טובה. ואם שאר הציבור גם לא יודע, אז עם מה נשארנו?

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully