אינטרפול: "לא מפחדים להגיע לישראל"

הטילים? "רק מראים שהעולם דפוק"; היחסים ביניהם? "חזרנו להיות חברים" המוזיקה? "קודם כל בשביל עצמנו". אינטרפול בראיון מיוחד מהולנד

עינב שיף, הולנד
23/08/2011

טוב לדעת (מקודם)

הלחצן שיכול להציל את חייך במקרה חירום רפואי

מוגש מטעם שחל

20 דקות אחרי שסיים לחבוט ליותר מ-10,000 אנשים בראש, סם פוגרינו, המתופף של אינטרפול והדבק המבוגר והאחראי שלה, כבר מוכן. פול בנקס כבר הצית את הסיגריה שלו ויצא לסיבוב הבהייה באוויר הקבוע שלו אחרי הופעות, ופוגרינו הוא זה שצריך לדבר הפעם. הוא מגיע עם דרינק אדום ביד וסיגריה, נראה ממוקד להפליא ביחס לאדם שלפני 10 דקות נתן שעה של הופעת פסטיבלים חזקה וממוקדת, כזו שהתחילה כרגיל עם "Success" הנפלא מהאלבום האחרון והתעצמה והתעצמה עד לסיום אדיר עם "Obsitacle 1" הבלתי נשכח, שניתן לראות כאן בביצוע נהדר מפסטיבל "רוק אם רינג" האחרון כדי להיווכח עד כמה הלהקה בכושר.

אבל זה בעצם כל הסיפור של אינטרפול בימים אלו, להקה שסיימה לאכול לעצמה את הראש ועכשיו היא מוכנה פשוט להיות; בלי קרלוס דנגלר, הבסיסט של הלהקה שעזב לאחר שכמעט הביא לפירוקה, עם הופעות החימום ל-U2 ומעמד של להקת טופ-10 ועם הגעה למקום כמו ישראל (30 באוגוסט, גני התערוכה בתל אביב), משהו שלפני עשר שנים נשמע להם דמיוני לחלוטין ועכשיו זה קורה. או-הו כמה שזה קורה.

"מה שמייחד את התקופה הזו של אינטרפול היא שחזרנו להבין שאנחנו בעצם חברים", אומר פוגרינו מאחורי הקלעים של פסטיבל Lowlands בהולנד, שם הוא נפגש לראיון מיוחד עם וואלה! תרבות. "לקרלוס היתה אישיות מאד חזקה והוא ידע איך לדכא את כולנו. אני זוכר את התקופה שבה הקלטנו את האלבום הרביעי ואני פשוט לא הייתי מסוגל להיות איתו באותו המקום. רק רציתי לברוח ולא התרועעתי עם אף אחד מהלהקה. אחרי שהוא הלך יצאתי מהחור שלי והבנתי שהכל בסדר".

אתם בטור מאוד אינטנסיבי כרגע. גם עכשיו אתה יכול לומר שאתם חברים?

"הו, אני עדיין צועק על כולם ויש לי את הרגעים שלי, אבל אני חושב שזה בסדר . תראה, אנחנו חבורה מאוד אינדיבידואליסטית ואובייקטיבית, אין הרי שום סיבה שנהיה כל כך הרבה זמן ביחד בחללים צפופים. אבל בסופו של יום אני אוהב את האנשים האלה ואני רוצה להיות איתם".

חזרו להיות חברים שוב. אינטרפול עם פוגרינו שמניח את ראשו על פול בנקס ודניאל קסלר מאחורה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

וזה לא היה קל לפוגרינו. הוא בן 43, מבוגר ב-10 שנים מבנקס, למשל. הוא הצטרף לבנקס, הגיטריסט דניאל קסלר וקרלוס דנגלר כשהם כבר ניגנו שנתיים ביחד בתחילת שנות ה-2000 אחרי שכבר ניגן בלהקות שונות ודחה הצעה להצטרף ללהקה הקבועה של מרילין מנסון. ביחד הם עבדו על אלבום הבכורה המופתי של הלהקה, "Turn on The Bright Lights", אלבום ששינה חיים של לא מעט אנשים מניו יורק ועד ראשון לציון, אבל בדרך כמעט הביא לפירוקה של להקה שזה עתה הוקמה: "זו היתה תקופה קשה, קשה כמעט כמו התקופה שבה קרלוס רצה לעזוב את הלהקה ופשוט לא עשה את זה", משחזר פוגרינו. "אני יכול לומר בכנות שידעתי הרבה יותר על מוזיקה והקלטות משאר החבורה ובמקום להקשיב למה שאני אומר, הם חלקו עליי. ואני לא בדיוק אחד שאומרים לו מה לעשות".

ולמה המשכת?

"כי ידעתי שקורה שם משהו מיוחד, שאני עד היום לא יודע להסביר. אני חושב שאם אני אדע למה אינטרפול היא להקה מיוחדת זה יהיה הסוף שלי איתה. אני פשוט שמח שהדבר הזה קרה בחיים שלי ושהייתי חלק מאותו אלבום שהשפיע כל כך. לכמה להקות זה כבר קורה היום?"

גם אתה לפעמים שואל את עצמך מה פול רוצה בשירים שלו?

"יש לי כבוד אדיר למילים שלו. למדתי כבר כלל אחד – אף פעם אני לא מפקפק במה שפול עושה. הוא אח שלי".

עכשיו אתם להקה שמחממת את U2 ונמצאת בראשי מצעדים. הפחד שתשתנו מלווה את המעריצים בכל אלבום חדש.

"אתה יודע, אולי זה הסוד של אינטרפול. אנשים שאוהבים אותנו יודעים שאנחנו קודם עושים מוזיקה בשביל עצמנו ולכן זה לא יקרה. אם דניאל יבוא עם ריף גיטרה קליט ואנחנו נחשוב שזה קרוב מדי לעולם הפופ המסחרי, הוא יכבד את זה ויוותר. כלומר הוא קודם כל יתווכח, אבל בסוף הוא יוותר. יש מספיק שטחיות בעולם, אנחנו לא חלק ממנה".

"הוא אח שלי, אני לעולם לא מפקפק בו". פול בנקס בהופעה בפסטיבל Lowlands(צילום: GettyImages)

בדרך לניצחון על הבינוניות של העולם, אינטרפול תגיע לראשונה לתל אביב. בראיון הראשון שלו לתקשורת הישראלית, סיפר פול בנקס לוואלה! תרבות על כך שהפוליטיקה לא תמנע מהלהקה להגיע לישראל כשתגיע ההצעה וכרגע, הוא אכן עומד במילתו. הראיון נערך בזמן שטילים עפים על ישובי הדרום ועלה החשש שאולי הדברים האלו ישנו את הטון הנחרץ של בנקס מאז. פוגרינו ממהר להרגיע: "אין שום דילמה בנוגע להגעה לישראל", הוא אומר. "אישית, אין לי שום אמון בפוליטיקה ואני חושב שזה מטופש להביע עמדה בנושא שאתה לא מבין בו. גם בבית, בארה"ב, יש סיבה שאתה מצביע בבחירות בתא פרטי".

למוזיקה של אינטרפול אין שום הקשר פוליטי.

"אני חושב שההופעה של אינטרפול, גם במקומות רגועים מבחינה מדינית, היא קודם כל אסקפיזם. זה לא אסקפיזם של עלבון או תוכניות ריאליטי, כי המוזיקה היא סינמטית ונועדה לתת פורקן לרגשות חזקים ומשמעותיים. אבל זה עולם אחר – אתה נכנס להופעה ומתנתק".

והסיטואציה בימים האחרונים מלחיצה אתכם?

"לא. היא פשוט גורמת לי לחשוב עד כמה העולם הזה דפוק".

העולם דפוק, הוא בסדר. פוגרינו(צילום: GettyImages, Mark Metcalfe)

למרות האידיליה לכאורה בין חברי הלהקה, פוגרינו לא יכול להתכחש לעובדה שקצת נמאס לו, בעיקר מההופעות. בגיל 43 עם נישואים שניים וילדה שצריך לדאוג לה, נראה שהוא מחפש פיתרון: "ההופעות מעייפות מאוד והן הופכות לדילמה עבורי, כי מה אני אעשה אם לא הלהקה? איך אני אפרנס את המשפחה שלי? אני לא אדם עשיר ואין לי רצון לחזור ולחיות מהיד לפה כמו בתקופה שהקלטנו את האלבום הראשון. אני לא רוצה להתעשר יותר, כי אז אצטרך להשתנות, אבל אני חושב על הבת שלי. אני רוצה שיהיה לה הרבה יותר משהיה לי".

מצד שני, אף פעם לא האמנת שתהיה חבר בלהקה כל כך מצליחה.

"ממש לא. חשבתי שנהיה להקת אינדי טובה ושאם נמכור 10,000 עותקים נצטרך לעשות מסיבה. חצי שנה לתוך סיבוב ההופעות הראשון הבנתי שזה גדול וטוב מזה. לא רציתי להישמע שחצן אז לא סיפרתי לאף אחד. אבל ידעתי".

מה הדבר הכי יפה שאמרו לך על המוזיקה של אינטרפול?

"שלהקשיב לה זה כמו זוג שמזדיין בפעם הראשונה. תמיד חשבתי שזה דימוי מגניב".

אינטרפול בישראל: ספיישל בוואלה! Music

אינטרפול בישראל: כל הפרטים

אינטרפול בישראל: כרמלה גרוס וגנר יחממו

אינטרפול בישראל: רוצים כרטיסים?

  • אינטרפול
  • פול בנקס

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully