וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אייל שני בדרך לדיון בבית המשפט העליון

9.12.2012 / 10:19

העליון ידון היום ב-11:30 בערעורו של שני, שצו המאסר שלו אמור להיכנס היום לתוקף. במידה והערעור יידחה עשוי שני להישלח לכלא באופן מיידי

(עדכון אחרון - 10:50)

אייל שני בדרך לבית המשפט העליון: היום (ראשון) אמור להיכנס לתוקפו צו המאסר שהוצא נגד השף והשופט בתוכנית "מאסטר שף" אייל שני, לאחר שלא החזיר באופן מיידי חובות על סך כ-200 אלף שקלים, כפי שדרש ממנו בית המשפט המחוזי, אולם בית המשפט העליון החליט לקיים דיון בערעור שהגיש שני ביום שישי האחרון, והוא יתקיים בשעה 11:30. אם בתום הדיון יתקבל הערעור, עשוי שני לקבל ארכה לתשלום חובותיו. במידה והערעור יידחה בתום הדיון, שני עשוי להילקח באופן מיידי בתומו לאגף החייבים בכלא מעשיהו.

ביום חמישי הגיש עורך דינו של שני, עו"ד ארנון שגב, בקשה בהולה לעכב את ביצוע צו המאסר לבית המשפט המחוזי. בתצהיר שצורף לבקשה כתב שני כי "אין לי יכולת כלכלית, ולו קרובה לכך, לעמוד בצו תשלומים בסך 25 אלף שקל בחודש מבלי להסתייע בהכנסותיי מתחום המדיה. הכנסתי למאסר, בין 45 ימים ובין יותר, לא תשנה עובדה זו. מאידך, היא תשנה עובדה אחת באופן בוודאי - לא אוכל יותר להמשיך להכניס סכומי עתק מתחום המדיה לטובת נושי. הרצון להעניש אותי ולשלול את חירותי (על לא עוול בכפי) יגבר על סכומי העתק שאני מכניס לקופה מהכנסות המדיה לטובת נושי". ביום שישי דחה בית המשפט המחוזי בתל אביב את בקשתו של שני, תוך שהשופטת ורדה אלשייך מותחת ביקורת על כך שה"בקשה הבהולה" (כפי שכתב עורך דינו של שני) נשלחה לאחר שעות העבודה, באמצעות מערכת המחשב של בתי המשפט ומבלי שהוא הודיע על כך לאף גורם אחר, ועל כן, לא היה ניתן לבקש את תגובתם של הנאמנים. אלשייך הוסיפה שאין בבקשה כל טענה חדשה, ושני רק העלה טענות שהיא כבר דחתה. היא הוסיפה ש"כל המטרה של שני היא להגיע למצב שהוא ישלם תשלום חודשי נמוך יותר", והציעה לשני פעם נוספת להגיע להסדר נושים ולהפסיק לתעתע בנושיו ובבית המשפט. לאחר החלטה זו הגיש שני את ערעורו לעליון.

אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה
אייל שני, מתוך "מאסטר שף"/מערכת וואלה, צילום מסך

ביום רביעי קבעה השופטת אלשייך כי על שני לשלם עד יום ראשון כ-200 אלף שקלים, סכום פיגורים על חובותיו הנאמדים כיום בלמעלה מ-3.5 מיליון שקלים. השופטת קבעה כי במידה ושני לא ישלם את הכסף הוא יישלח למאסר של 45 ימים או עד שישלם את החוב.

תיק פשיטת הרגל של שני נפתח בשנת 2003 לאחר שנקלע לחובות כבדים. לפני כשנה וחצי ביקשו הנאמנים לבטל את הסדר הנושים שנחתם עם שני, ובית המשפט קבע שעליו לשלם בכל חודש 25 אלף שקלים. זאת, בנוסף לרווחיו מתוכניות הטלוויזיה בהן הוא משתתף, המועברים לידי הנאמנים.

מיוחד לוואלה! תרבות: אייל שני מדבר על צו המאסר. צפו

  • עוד באותו נושא:
  • אייל שני

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully