פרסי הטלוויזיה הישראלית: "עבודה ערבית", "דה וויס" ו"מצב האומה" זכו

תוכניות הריאליטי והסאטירה של הזכיינית רשת כבשו את טקס הפרסים של האקדמיה הישראלית לטלוויזיה וקולנוע. "עבודה ערבית" של קשת שכתב סייד קשוע גרפה את פרסי הקומדיה

נועה הרשקוביץ
11/01/2013

"עבודה ערבית" של הזכיינית קשת היא הזוכה הגדולה בטקס הפרסים השנתי של האקדמיה הישראלית לטלוויזיה וקולנוע שהתקיים היום (שישי). הקומדיה שכתב סייs קשוע זכתה בפרס הסדרה הקומית הטובה ביותר, הבימוי הטוב ביותר (שהוענק לשי קפון), התסריט הטוב ביותר (שהוענק לקשוע) ופרסי השחקן והשחקנית על תפקידיהם של נורמן עיסא וקלרה חורי.

"בניתי על 20% מהפרסים, כמו האחוז שלנו באוכלוסייה"' אמר קשוע בעת קבלת הפרס. בדיוק צילמנו את העונה הרביעית ואנחנו מקווים שעדיין יהיה חוקי לשדר אותה. אולי ההצלחה של עבודה ערבית מעידה על כך שאנחנו יכולים להסתדר גם במציאות. מאוד מקווה ששההצלחה והרייטינג של הסדרה יעידו משהו גם במציאות".

"אנו שמחים ומברכים את הפקת התוכנית על ההישג יוצא הדופן", אמר עמיר מאורי, מנהל הדרמה של קשת. הישגה של 'עבודה ערבית' הוא בכך שקומדיה שברובה דוברת ערבית ונוגעת בנושאים הכי כואבים של החברה הישראלית, מצליחה לזכות באהדת הקהל בלב הפריים טיים וברייטינג יוצא מן הכלל".

עוד בוואלה!

אמן פאות ותוספות שיער, יש דבר כזה?

בשיתוף המרכז לפתרונות שיער
סייד קשוע(צילום: בן קלמר)

הטקס טמן בחובו הפתעה נעימה עבור הזכיינית רשת שזכתה עם "מצב האומה" המצוינת בפרס תוכנית הבידור הטובה ביותר, פרס שבשנים האחרונות היה נחלתה של "ארץ נהדרת" מבית קשת.

"היום היה כאן אולם מלא בכישרון, בחריצות וכוח. אנשים לא מבינים את הכוח שיש לחדר הזה", אמר ליאור שליין לוואלה! תרבות לאחר קבלת הפרס. "היה פה היום את ההומור שאני לא הייתי שותף לו, של אכלו לי שתו לי אנחנו מסכנים. אנחנו לא מסכנים. יש לכולנו עבודה. ומה שקרה עם 'מצב האומה' בשלושת השבועות האחרונים מוכיח את זה"..

- ומה באשר לנצחון על התוכנית המתחרה?

"אין שמחה לאיד מול 'ארץ נהדרת'. היה לי הכבוד להיות חלק מהפיילוט של העונה הראשונה של 'ארץ' ולמדתי המון ממולי שגב, אין פה שום ניין של נקמנות. שיתוף הפעולה בין שתי התוכניות הוא מאוד נדיר בהתחשב כל מה שקורה בארץ ובטח ביחסים בין שתי הזכייניות: אלי פיניש, טל פרידמן ועלמה זק הגיעו להתארח אצלנו וגורי אלפי שעשה ב'ארץ' תפקידי אורח בזמן שהוא היה ב'מצב האומה', ועל הקשר המיוחד בין שגב לאבי כהן העורך שלנו אני לא צריך להסביר".

ליאור שליין(צילום: בן קלמר, צילום: בן קלמר)

כמו כן, זכתה רשת גם בפרס תוכנית המציאות הטובה ביותר עבור "דה וויס", אחרי שלוש שנים של שליטת "האח הגדול". המוזיקאי אביב גפן, אחד המנטורים בתוכנית שעונתה השנייה משודרת בימים אלו, כתב בחשבון הטוויטר שלו בתגובה: "שמח להיות חלק מזה".

בפרס תוכנית האקטואליה/תחקיר זכתה, כמו בשנה שעברה, "המקור". בקטגוריית מגזין הבידור והפנאי המשיך לשלוט, כמו תמיד, גיא פינס.

גיא פינס(צילום: בן קלמר, צילום: בן קלמר, גיא פינס)

את פרס תוכנית האירוח הטובה ביותר קיבלה "הינשופים", ששודרה בערוץ 8 הישן בטרם עבר בעלות. את הפסלון עלו לקבל על הבמה יאיר ניצני ומודי בר-און.

"ערוץ 8 זה ערוץ כיפי לאללה, התחלפו הבעלים וסגרו לנו את התוכנית, זה נורא פשוט", אמר ניצני. "התפזרנו. מודי הלך לערוץ הספורט, אני הלכתי לערוץ 10 ורוגל בבית לדעתי. היה נורא כיף והאנשים שעבדו איתנו היו מדהימים". כמו כן, בר-און ביקש להודות למי שהיו מנהל הערוץ ומנהלת הפיתוח בעת שידור התוכנית: "תודה רבה לאייל אופנהיים ומאיה להט, זה שלהם".

מודי בר-און ויאיר ניצני(צילום: בן קלמר)

את מרבית הפרסים במועמדויות הדרמה גרפה "30 ש"ח לשעה" של הערוץ הראשון, עם זכיות בפרס הסדרה הטובה ביותר ופרסי הבימוי והתסריט הטובים ביותר שהוענקו ליוצר יוסי מדמוני. "זה חסר תקדים שסדרה עם אחוז וחצי רייטינג זוכה בפרס האקדמיה. ערוץ 1 יכול להיות גם בית אם מסתכלים מעבר לשיקולים הפוליטיים", אמר מדמוני בעת קבלת הפרס.

בפרס השחקן והשחקנית זכו עמוס תמם ("אחת אפס אפס") ודנה מודן ("אננדה").

מוטי קירשנבאום וירון לונדון(צילום: בן קלמר)

פרס מפעל חיים שמחלקת האקדמיה מדי שנה הוענק למוטי קירשנבאום. "אני כל כך רועד שאני לא מסוגל לדבר", התבדח קירשנבאום בשיחה עם וואלה! תרבות טרם קבלת הפרס. "זה מעמד מרגש, אי אפשר להגיד שלא. זו התייחסות והערכה של שותפים למקצוע למה שייצרנו במשך עשרות שנים, במשך 25 השנים האחרונות מאז 68 אז הקמנו את הטלוויזיה הישראלית. זה דבר מרגש ומחמם את הלב. בגלל זה גם הנכדים שלי פה, אני רוצה שהם יתרגשו עם סבא".

לחצו לקריאת הנאום המלא של ירון לונדון בעת הענקת הפרס לקירשנבאום

מה חשבתם על הזוכים? ספרו לנו בפייסבוק

גלריית תמונות מהאירוע (רשימת הזוכים המלאה בתחתית העמוד)

רביב דרוקר(צילום: בן קלמר)
דנה מודן(צילום: בן קלמר, צילום: בן קלמר, דנה מודן)
אורי גוטליב(צילום: בן קלמר)
שי קפון(צילום: בן קלמר)
ירון ברלד ודודו ארז(צילום: בן קלמר)
נורמן עיסא(צילום: בן קלמר)
חנה לסלאו(צילום: בן קלמר)

רשימת הזוכים המלאה:

סדרת הדרמה/מיני סדרת דרמה הטובה ביותר: "30 ש"ח לשעה"
הסדרה הקומית הטובה ביותר: "עבודה ערבית"
סדרת התעודה הטובה ביותר: "הקיבוץ"
תכנית המציאות הטובה ביותר: "דה וויס"
תכנית הדוקו ריאליטי הטובה ביותר: "חי ב-LA LA לנד"
תכנית הבידור הטובה ביותר: "מצב האומה"
תכנית מגזין בתחומי תרבות ופנאי הטובה ביותר: "ערב טוב עם גיא פינס"
תכנית האירוח הטובה ביותר: "הינשופים"
שעשועון הטלוויזיה הטוב ביותר: "לעוף על המיליון"
תכנית הילדים והנוער הטובה ביותר: "אליפים"
תכנית אקטואליה ו/או תחקיר ו/או חדשות הטובה ביותר: "המקור"
הבימוי הטוב ביותר בסדרת דרמה, מיני דרמה וסדרת ילדים ונוער: דוד אופק ושרי עזוז ("30 ש"ח לשעה")
השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית: נורמן עיסא ("עבודה ערבית")
השחקנית הטובה ביותר סדרה קומית: קלרה חורי ("עבודה ערבית")
התסריט הטוב ביותר בסדרת דרמה, מיני דרמה וסדרת ילדים ונוער: יוסי מדמוני ("30 ש"ח לשעה")
הבימוי הטוב ביותר בסדרה קומית: שי קפון ("עבודה ערבית")
התסריט הטוב ביותר בסדרה קומית: סייד קשוע ("עבודה ערבית")
השחקן הטוב ביותר בסדרת דרמה, מיני דרמה וסדרת ילדים ונוער: עמוס תמם ("אחד אפס אפס")
השחקנית הטובה ביותר בסדרת דרמה, מיני דרמה וסדרת ילדים ונוער: דנה מודן ("אננדה")

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully