חיים טופול ורבקה מיכאלי קיבלו פרס מפעל חיים מאמ"י: "הזמן בורח"

בטקס פרסי איגוד אמני ישראל, קיבל היוצר שייקה פייקוב פרס מיוחד על תרומה לתרבות. עוד בין הזוכים בפרס למפעל חיים: דבורה קידר, יאיר קלינגר ואברהם דנא. הזוכה חיים טופול העביר ביקורת על אמ"י על כך שהמפיק והאמרגן המנוח אברהם דשא (פשנל) לא זכה לקבל את הפרס

איתמר חדד
17/01/2017
בת 26, פעם שלישית. רבקה מיכאלי בטקס פרסי אמ"י בו זכתה בפרס על מפעל חיים(צילום: מגד גוזני)

"כשאני הייתי בת 26 בפעם הראשונה, הייתה לי הרגשה שהזמן בורח ממני", אמרה הערב השחקנית והמגישה רבקה מיכאלי בטקס פרסי אמ"י, בו זכתה בפרס למפעל חיים. "אבל כל זמן שרק הזמן זה שברח, ויתרתי לו, שילך. בתחילת שנות ה-90, המשכתי להיות בת 26, אם כי בפעם השניה. הזמן המשיך לברוח, אבל אז הצטרף אליו הסידן. האמת היא שהסידן לא בורח, הוא הולך למעלה למוח, ונשאר שם. עכשיו אני בת 26 בפעם השלישית, אפילו חצי. מה אני אגיד לכם, השינויים קטנים, אבל הכמות גדולה. הכל בורח".

בטקס פרסי איגוד אמני ישראל, שהתקיים הערב בהיכל התרבות בפתח תקווה, זכה גם שחקן הקולנוע והתיאטרון וחתן פרס ישראל חיים טופול. זמן קצר לפני הטקס הוא הביע בפני וואלה! תרבות שמחה רבה על כך. "זה נעים מאוד, במיוחד נעים כשהקולגות שלך מעריכים אותך, וזה על הכיפאק. שרק 'בעיות' כאלה יהיו לנו". על הבמה הביע טופול לא רק תודה אלא גם דברי ביקורת על פרסי אמ"י. "אני לא יודע איך לומר את זה, אבל ביקשתי את הרשימה של כל אלה שזכו בפרסים פה, ולא יודע למה, אבל פשנל חסר לי מאוד", אמר. טופול התכוון לאמרגן, מפיק הקולנוע ומגלה הכישרונות המנוח, אברהם דשא (פשנל), שלא זכה בקבלת פרס מפעל חיים מאיגוד האמנים.

עוד באותו נושא

"מפחיד לעשות סאטירה היום, מאיימים עליך ומייחלים למותך"

לכתבה המלאה
חיים טופול בטקס פרסי אמ?י בו זכה בפרס למפעל חיים. מגד גוזני
קיבל פרס אמ"י למפעל חיים. טופל(צילום: מגד גוזני)

בטקס, שהנחה יאיר ניצני, קיבל הכותב והמלחין שייקה פייקוב פרס מיוחד על תרומה לתרבות. זוכים נוספים: המוזיקאים שמעון כהן ויאיר קלינגר, השחקניות מרים גבריאלי, דבורה קידר ורות גלר-אשכר, יוצר תיאטרון הרחוב אברהם דנא, הרקדנית והכוריאוגרפית אילנה כהן ואמן האשליות איתן איילון. במהלך הטקס הופיעה שרהל'ה שרון במחווה לשיריו של שייקה פייקוב, ואמני רחוב העלו מחווה ליוצר אברהם דנא.

יאיר ניצני, מנחה טקס פרסי אמ"י(צילום: מגד גוזני)
יוצר תיאטרון הרחוב אברהם דנא עם ליצנים בטקס פרסי אמ"י בו זכה בפרס למפעל חיים(צילום: מגד גוזני)
השחקנית דבורה קידר בטקס פרסי אמ"י שבו זכתה בפרס למפעל חיים(צילום: מגד גוזני)
השחקנית רות גלר-אשכר בטקס פרסי אמ"י(צילום: מגד גוזני)
המלחין יאיר קלינגר ויו"ר אמ"י יעקב(צילום: מגד גוזני)
הרקדנית והכוריאוגרפית אילנה כהן(צילום: מגד גוזני)
המוזיקאי, המלחין והמנצח שמעון כהן(צילום: מגד גוזני)
אמן האשליות איתן איילון(צילום: מגד גוזני)
יו"ר אמ"י, יעקב(צילום: מגד גוזני)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully