פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   פסטיבל חיפה 2017: מה יוקרן בתחרות הישראלית?

   סרטים על שכול, אבל גם אגדות באנימציה; עבודות ביכורים, אבל גם היצירות החדשות של שלומי אלדר ורם לוי. מה יהיה בתחרות הישראלית של פסטיבל חיפה, שיתקיים בסוכות?

   פסטיבל חיפה 2017: מה יוקרן בתחרות הישראלית?

   סוף החופש הגדול הוא גם האות לתחילת עונת הפסטיבלים. בסוף השבוע הקרוב ייפתח פסטיבל ונציה, לאחר מכן יגיע פסטיבל טורונטו ובסוכות, כמדי שנה, פסטיבל חיפה, שחשף היום את התחרות הישראלית שלו.

   במסגרת העלילתית, יוקרנו תשעה סרטים, בהם שלושה שיתחרו קודם לכן בוונציה: "פוקסטרוט" המדובר של שמוליק מעוז, "הבן דוד" של צחי גראד ו"העדות" של עמיחי גרינברג. כמו כן, יתחרו "מוצא אל הים" של דניאל מן שכבר היה בפסטיבל ברלין ו"מונטנה" של לימור שמילה, שיהיה בפסטיבל טורונטו.

   את התשיעייה ישלימו "אל תשכחי אותי" של רם נהרי על פי תסריט של ניתאי גבירץ, "אווה" של חיים טבקמן, "בית בגליל" של אסף סבן ו"המועדון לספרות יפה של גברת ינקלובה" של גלעד אמיליו שנקר.

   מחוץ לתחרות, יוקרנו "אזימוט" של מייק בורשטיין הוותיק וכן "אגדת המלך שלמה" של חנן קמינסקי, אחד מסרטי האנימציה הארוכים הראשונים שנעשו בארץ.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   מתוך "אל תשכחי אותי" (צילום: יח"צ, אלסיו שרודר)

   במסגרת התיעודית, הסרט הבולט על פניו הוא "ארץ זרה" של שלומי אלדר, העיתונאי המוביל שהיה אחראי בתחילת העשור ל"חיים יקרים" המופתי. גם הפעם עוקב היוצר אחר ניסיונות למצוא שפיות ואנושיות בתוך הסכסוך, ועושה זאת יחד עם השחקן הפלסטיני רסאן עבאס.

   עוד יצירות שכדאי לשים אליהן לב: "דיבוקים" של רם לוי הוותיק ("לחם", "חירבת חיזעה") על אחורי הקלעים של העלאת "הדיבוק" בתיאטרון גשר; "חדר ריק" של שירלי ברקוביץ על זוג המבקש להשתמש בזרעו של בנם המנוח; "מגידו" של איציק לרנר, גרסה קולנועית לסדרה השערורייתית שלו על בתי הכלא הביטחוניים; ו"שמנה" של הלית לוי, על מסעה האישי של אשה עם עודף משקל.

   את הפסטיבל ינעל "מסתור", סרטו הטרי של ערן ריקליס.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   מתוך "ארץ זרה" (צילום: יח"צ, שלומי אלדר)
   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   מתוך "המועדון לספרות יפה של גברת ינקלובה" (צילום: יח"צ)
   חדר ריק (יח"צ , שירלי ברקוביץ)
   מתוך "חדר ריק" (צילום: יח"צ, שירלי ברקוביץ)
   מונטנה (יח"צ)
   מתוך "מונטנה" (צילום: יח"צ)
   פוקסטרוט (יח"צ , גיורא ביח)
   מתוך "פוקסטרוט" (צילום: יח"צ, גיורא ביח)