כאן לכחול לבן: הסירו את סרטון "סליחה על השאלה" בגלל הפרת זכויות

פרסום ראשון: תאגיד כאן דורש מכחול לבן להסיר מכל הפלטפורמות סרטון תעמולה הדומה לתוכנית "סליחה על השאלה" של כאן 11, בטענה להפרת זכויות יוצרים. בסרטון נראית רביעיית בכירי הסיעה עונה לשאלות כמו "מה היה על הטלפון הפרוץ של גנץ?" ו"איזה מנהג נשאר לכם מהצבא?"

16/02/2020
צילום סטילס: ניב אהרונסון, צילום וידאו: ניב אהרונסון ומייקל ברהום, עריכת וידאו: ירדנה עבודי-פוקס

(בסרטון מעל: יו"ר כחול לבן, בני גנץ, בריאיון לוואלה! NEWS)

פרסום ראשון: תאגיד השידור הציבורי כאן דרש היום (ראשון) מסיעת כחול לבן להסיר מכל פלטפורמת השידור סרטון, שהעלו במסגרת תעמולת הבחירות, הדומה מאוד לתוכנית "סליחה על השאלה", המשודרת בכאן 11 ומבוססת על פורמט אוסטרלי של רשת ABC, בטענה להפרת זכויות יוצרים.

הסרטון של כחול לבן הועלה לרשת בסוף השבוע, ונקרא "סליחה על השאלה - גרסת כחול לבן". נראים בו רביעיית בכירי ה"קוקפיט" של הסיעה, עונים לשאלות כמו איך קוראים לקבוצת הווטסאפ של הרביעייה, מי הכי חופר בקבוצה, מי מהם מנצח בהורדות ידיים, מה היה על הטלפון הפרוץ של גנץ ואיזה מנהג נשאר להם מהצבא. התאגיד טען באמצעות עורכי דינו שזוהי הפרת זכויות יוצרים של התאגיד ושל בעלת הזכויות האוסטרלית בפורמט, ודרש להפסיק לאלתר את הפצת הסרטון ולהסירו מכל הפלטפורמות הדיגיטליות.

בתאגיד אישרו את הדברים. טרם התקבלה תגובת כחול לבן.

(עדכון, 23:03) כחול לבן הסירה את הסרטון מכל הפלטפורמות.

עוד בוואלה!

"הפרו זכויות ויצרו פייק ניוז": הבמאית שתובעת את הליכוד

לכתבה המלאה
בני גנץ מתוך סרטון תעמולה של מפלגת "כחול לבן", שמזכיר את התכנית "סליחה על השאלה" המשודרת בכאן 11(צילום: צילום מסך מתוך סרטון של כחול לבן)

התוכנית האוסטרלית "You Can`t Ask That" של ABC עלתה לראשונה באוגוסט 2016, ונמכרה מאז לכ-30 מדינות ברחבי העולם. גרסתה הישראלית, "סליחה על השאלה", זכתה בפרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2018. היא שידרה שתי עונות בעברית בכאן 11, עונה נוספת בערבית ששודרה בערוץ מכאן 33, לוותה בהסכת בעל אותו שם ובקרוב צפויה לעלות לשידור גם עונה מיוחדת לילדים בכאן חינוכית. כל פרק מתמקד בקבוצת מיעוט מסוימת בחברה או בקבוצה המעוררת עניין, והמשתתפים עונים על שאלות שאינן תקינות פוליטית, שנשלחו מהציבור וכתובות על פתקים, בין השאר במטרה לנפץ סטריאוטיפים.

עוד בוואלה!

אין שאלה: "סליחה על השאלה" היא עדיין התוכנית הכי חשובה בטלוויזיה

לכתבה המלאה
הפרת זכויות יוצרים? יאיר לפיד בסרטון תעמולה של "כחול לבן"(צילום: צילום מסך מתוך סרטון של כחול לבן)
מתוך התוכנית "סליחה על השאלה" של כאן 11(צילום: כאן)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully