וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חן ליברמן תובעת שני גולשים שכתבו כי "פתחה רגליים וקיבלה את הג'וב"

9.11.2020 / 16:13

העיתונאית חן ליברמן הגישה תביעת דיבה נגד שני גולשים שצייצו עליה בטוויטר וטענו כי "פתחה רגליים כדי לקבל את הג'וב" בחדשות 13. "זלזול בנשים קרייריסטיות הוא עניין חוזר שיש להיאבק בו", נכתב בכתב התביעה

עריכה: נועה לוי

עיתונאית חדשות 13, חן ליברמן, הגישה היום (שני) תביעת דיבה נגד שרית מאירי ויזהר נחום, שני גולשים שלכאורה הוציאו את דיבתה וטענו שהשיגה את משרתה באמצעות טובות מיניות.

ב-31 באוקטובר, יום אחרי שהשתתפה ליברמן בפאנל של חדשות שישי בערוץ 13 ודיברה על רה"מ בנימין נתניהו בהקשר לרצח יצחק רבין, צייצה גולשת בשם ליאת כרמון: "אין חברת חדשות בעולם שהיתה מגייסת לשורותיה בחורה אפסית כמו חן ליברמן. חדשות 13 שברו שיאים בקטע הזה. כנראה קשרים או שמישהו היה שיכור כשבחר להעסיק אותה. ביזיון!"

מאירי הגיבה לה: "או שהיא פתחה רגליים כדי לקבל את הג'וב", ונחום חידד בתגובה: "'או שהיא' מיותר במשפט שלך".

צייצנים מוציאים דיבה נגד חן ליברמן. טוויטר, צילום מסך
צייצנים מוציאים דיבה נגד חן ליברמן/צילום מסך, טוויטר

היום כאמור הגישה ליברמן תביעת דיבה נגד שני האחרונים, באמצעות עורך דינה רון לוינטל. "מאירי, בהערה שוביניסטית, מיזוגנית, משפילה ודיבתית קישרה בין העסקתה של התובעת כעיתונאית לבין 'פתיחת רגליים כדי לקבל את הג'וב', קיום יחסי מין כדרך לקידום, כהסבר לקבלתה לעבודה. הכול, כנובע מהבעת דעה שלה", נכתב בכתב התביעה. "אמירה זו מהווה לשון הרע, כמו גם הטרדה מינית, והיא חסרת כל ביסוס. יש את הממד הפוגעני, המשפיל והמכפיש, עליו עומדת הגדרת חוק איסור לשון הרע. אמירה זו היא גם התייחסות מבזה ומשפילה המופנית לאדם בקשר למיניותו (...) משל התובעת אינה בעלת כישרון ונדרשת למכור את גופה כדי להתקבל למקום עבודתה. מצער כי הדברים באים מפיה של אישה".

עוד נכתב בתביעה: "זלזול בנשים קרייריסטיות ככלל, ובתובעת בפרט, אשר מאיין כל הישג מקצועי ומרדד אותו לכך שהוא לכאורה תולדה של מין בהיעדר כישרון, הוא עניין חוזר שיש להיאבק בו, כמו בעצם הגשת תביעה זו, שפסק הדין בה, משמעותו גוברת על המקרה הפרטי הספציפי. גם אם מאן דהוא אינו מרוצה מדעה או עמדה, ניתן להביע זאת במגוון דרכים, כמו שעשתה, לדוגמא, המגיבה הראשונה. אך הטענה כי התובעת התקדמה רק באמצעות מין בגופה, משוללת יסוד ועל הנתבעים להוכיחה, ובהיעדר הוכחה - לפצותה. הדברים הם דברי דיבה ולשון הרע והעיסוק במיניותה של התובעת אכן מהווה הטרדה מינית".

עוד בוואלה!

עושים דמוקרטיה: צפייה בערוצי החדשות האמריקנים הבהירה עד כמה בישראל חובבנים

לכתבה המלאה
חן ליברמן. חדשות 13, צילום מסך
"הטרדה מינית". חן ליברמן/צילום מסך, חדשות 13
  • עוד באותו נושא:
  • חן ליברמן
2
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully