מחסן התלבושות של התיאטרון נשרף כליל, הנזק המוערך: מאות אלפי שקלים

מחסן התפאורות, התלבושות והציוד של תיאטרון הנפש ותיאטרון שורש במשמר השבעה נשרף בסוף השבוע. סיבת השריפה עדיין לא ידועה. הוא שימש עבור 15 הצגות של התיאטראות, בהן הצגה של רמי ברוך שרצה כ-30 שנה. הנזק מוערך בחצי מיליון עד מיליון ש"ח

31/10/2021
מחסן תפאורות, תלבושות וציוד תאורה והגברה של תיאטרון הנפש ותיאטרון שורש, הנמצא במשמר השבעה, נשרף ב-28 באוקטובר. יובל נאמן, תמונות גולשים
מחסן התפאורות, התלבושות וציוד התאורה וההגברה של תיאטרון הנפש ותיאטרון שורש, הנמצא במשמר השבעה, שנשרף ב-28 באוקטובר(צילום: תמונות גולשים, יובל נאמן)

מחסן התפאורות, התלבושות והציוד של תיאטרון הנפש ותיאטרון שורש נשרף בחמישי בבוקר, וכל הציוד בו הושמד. המחסן, הנמצא במשמר השבעה, כלל תפאורות, תלבושות, אביזרים, כלי מוזיקה, ציוד תאורה, הגברה וכלי אחסון להצגות רבות. התפאורות והציוד שימשו לפחות 15 הצגות, חלקן רצות שנים רבות, ואנשי התיאטרון מעריכים את הנזק בין חצי מיליון למיליון שקלים.

"ביום חמישי בבוקר בעל המחסן התקשר והודיע לנו שהכל נשרף, לא נשאר כלום. כמעט התמוטטנו", אומרת לוואלה! תרבות ביאטריס הל, דרמטורגית של תיאטרון הנפש ואשתו של הווארד ריפ בעל התיאטרון. "עכשיו אנחנו מנסים לבדוק מה אנחנו צריכים לעשות. פנינו למכבי האש והם טוענים שהם בודקים את סיבת השריפה. הם שאלו אותנו אם יש לנו אויבים. עוד אין להם תשובות והם לא יכולים להתחייב מתי יהיו להם".

עוד בוואלה!

"הופתעתי שלמרות ההצלחה הענקית של א-הא, חבריה לא שמחים להיות בלהקה"

לכתבה המלאה
נזק המוערך במאות אלפי שקלים. מחסן התאפורות, התלבושות והציוד במשמר השבעה שנשרף(צילום: תמונות גולשים, יובל נאמן)

"אנחנו תיאטרון רפרטוארי נתמך, מפיקים הצגות לבני נוער. התפאורות, התלבושות והציוד שהיו לנו במחסן ואיבדנו להערכתנו עומדים על כחצי מיליון שקלים, כולל דברים של עשר שנות עבודה, ששימשו כ-15 הצגות. היו תלבושות, תפאורות, בובות ופאות, דברים מאוד עשירים ומושקעים עבודה של מעצבים".

"ההפסד הכלכלי העצום לא משתווה לכאב הגדול", מוסיפה ביאטריס. "אתה יודע מה זה להודיע לאנשים שההצגה שלהם ירדה לטמיון? יש לנו הצגה שנקראת 'אהבה בין הדקלים' שמבוססת על הספר של סמי מיכאל. עבדנו עליה לפחות שנתיים. ההכנות של הפקה נגמרו ב-27 בפברואר, יומיים לפני הקורונה. ההפקה חזרה למחסן. עכשיו הייתה צריכה לצאת מהמחסן ולהופיע בפסטיבל. זה כבר לא יקרה. היינו צריכים להודיע לחברים שלא נוכל להשתתף בפסטיבל כי אין תפאורה, אין תלבושות, אין פאות, אין אביזרים, אין כלום. מאוד קשה להרים טלפון לאנשים ולהגיד להם, מצטערים, לא יהיה".

סיבת השריפה עדיין לא ידועה. המחסן שעלה בלהבות וכל הציוד שבו הושמד(צילום: תמונות גולשים, יובל נאמן)

אדר בן דוד, מנכ"לית תיאטרון שורש, אמרה לוואלה! תרבות: "אנחנו עוד לא יודעים איך זה קרה. לא יודעת אם מדובר בהצתה. אנחנו יודעים שזאת לא פעם ראשונה שזה קורה לבעל המחסן, זה קרה לו במחסנים אחרים שלו. הנזק עומד להערכתי על כמיליון שקלים. זה לא רק נזק כלכלי אלא גם נזק רוחני. נשרפו תפאורות של הצגות בנות כ-30 שנה. ההצגה 'הנמר' עם רמי ברוך רצה 27 שנים, ואחרי שהתפאורה שלה נשרפה רמי ואני בכינו. יש גם ציוד הגברה ותאורה".

ביאטריס הל מוסיפה כי לצד הקושי הרב "יש מבול של אנשים שפונים אלינו ומציעים עזרה וזה מאוד מעודד. אנחנו רוצים לארגן אירוע גדול לגיוס כספים". בן דוד אומרת: "כבר בחמישי בבוקר כשדיברתי עם הווארד ריפ מתיאטרון הנפש אמרנו שאנחנו חייבים לעשות אירוע, לא נוותר כי אנחנו באמת יוצרים תרבות. השבוע תיאטרון הנפש וצוותים מהתיאטרון שלי מרימים פסטיבל לנשים חרדיות. החלטנו שהכל ממשיך לקרות, אין הצגה שאנחנו מבטלים. גם ההצגה של של רמי ברוך תעלה כמתוכנן שבוע הבא - אבל בלי תפאורה. חשוב לי גם לציין לשבח שכל התיאטראות בארץ מנדבים לנו תלבושות, הגברה ותאורה".

  • שריפה
  • תיאטרון

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully