וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הטעות של "האח הגדול": התוכנית מבזבזת את התחמושת הכבדה בשלב שבו עדיין לא אכפת לנו מאף אחד

עודכן לאחרונה: 12.6.2022 / 14:26

המשימה הסודית של "האח הגדול" מקדימה את המאוחר כי אף אחד עוד לא חושב על חמישיית גמר, ובמקביל מנסים לבחור לדיאן את הבחור שהכי מתאים לה - חבורת אנשים שעדיין לא הספקנו להכיר אותם או את אלה שנעדיף על פניהם. בואו נתחיל בלזכור את השמות של כולם

האח הגדול | הכירו את בית האח הגדול החדש/רשת 13

וואי כמה שאלות יש לי - למשל - למה ועל איזה טיקט הביאו לנו את ערב טוב שוני, הרסו לו את התוכניות לקיץ - להשתזף ולמצוא זיווג, לאו דווקא בסדר הזה - ועוד עשו ממנו פסטיבל שלם כאילו הוא לפחות עידית סילמן שחוזרת לזרועותיו המסוקסות של יאיר לפיד? אחרי ההקרפה של הקהל בשמעון בוסקילה, לטרון, האופנוע, וזה שהוא כמעט מקיא לעצמו על הנעליים מרוב התרגשות כי החלום שלו לשכשך בבריכה של "האח הגדול" עומד להתגשם, בסוף מה מסתבר? שזה אחד כל כך גנרי שעד שהגיע מההופעה לבית כבר שכחתי אותו.

די פתטי שעשור אחרי, הפקת "האח הגדול" עדיין לא שחררה מהחלום של עצמה למצוא את הכפיל של ג'קי, גבר צעיר שהאיי-קיו שלו מאוזן עם רמת המודעות, בתקווה לפריים טוב שבו הוא משוחח עם דג. די, די כבר, יא מרבונות - גם אנשים שלא מצליחים לענות על השאלה "אם היית מישהו מהעונות הקודמות - מי זה היה?" יכולים להיות דיירים בבית שכדי להיכנס אליו אשכרה אין שום פרמטרים, אז למה לא להביא פשוט אנשים מעניינים שיש להם מה להגיד חוץ מ"אתמול הייתי בשוק, היום דונלד טראמפ"?

אליאב, האח הגדול 2022. רשת 13, צילום מסך
חכו שיהיה לנו אכפת ממצבו הרגשי. אליאב, "האח הגדול"/צילום מסך, רשת 13

בעוד כולם מחכים להופעתו של שרון בבית עם משימה סודית שלגמרי מקדימה את המאוחר מכיוון שלמי אכפת מי "חמישיית הגמר" שלו, בבית עדיין מנסים לבחור לדיאן את הבחור שהכי מתאים לה - אליאב, דניאל, נתנאל, גבריאל או עזאזל. משימה שסובלת מאותה הבעיה כמו קודמתה - לאף אחד לא אכפת.

עוד לא התחילה התוכנית, עוד לא הספקנו להיקשר לאף אחד בשביל לשנוא אותו מספיק כדי להצביע באפליקציה לצ'ילבה שלו. מה אכפת לי מי משלושת הבחורים שהרגע נכנסו יוכרז מתאים לדיאן שגם הרגע נכנסה?

לא חבל שדווקא את המשימות עם הפוטנציאל להיות מביכות בקטע נעים בזבזו על ההתחלה, כשעוד לאף אחד לא אכפת מה תהיה התוצאה? ולמה הביאו את האקסית של אליאב? מי זה בכלל אליאב? מה אכפת לנו מהאקסית שלו? אפשר היה לחכות לכניסה השנייה כדי שנספיק לפתח אכפתיות ממצבו הרגשי של אליאב לפחות, כי גם הכניסה של האקסית שאנחנו לא מכירים של הבחור שאין לנו מושג מיהו שעשה לה משהו שאין לנו מושג מהו (בטח בגד, מה זה עוד יכול להיות) שוב מדגישה את אותה הבעיה - אף אחד לא מושקע רגשית באף אחד מהאירועים שהוכרזו כחשובים ודרמטיים, לאף אחד לא אכפת, לא בבית ולא בחוץ.

עוד בוואלה!

למשה לא באמת אכפת מזוגיות. רק אכפת לו מהתובנות המהממות שלו על עצמו

לכתבה המלאה
אליאב, האח הגדול 2022. רשת 13, צילום מסך
כבר בשם הוא הסיר אחריות. נתנאל, "האח הגדול"/צילום מסך, רשת 13

מה שחשוב כרגע זה להצליח לזכור את השמות של כולם, ולמצוא דרך להבדיל בין האחיות אלונה ודנונה, ולמרות שהכל עוד יכול להשתנות וישתנה מבחינת מערכות היחסים בבית, לנסות להבין מי נגד מי. בנתיים קאזם, דינה ודיאן ביחד מתוקף היותם הראשונים בבית, והראשונים שקיבלו משימת גיבוש למצוא לדיאן גבר, מה שקשר ביניהם לתקופה הקרובה.

דינה זורמת בכיף כי זה נותן לה תירוץ לתשאל כל מי שנכנס לבית ולהציע לו "פנטזיה", ולקאזם זה מתאים כי הוא בתחרות עם עצמו להתחבב על כמה שיותר אנשים במינימום זמן, אחרת הלילה הראשון יעבור עליו ללא שינה.

לקאזם כל כך חשוב להיות 'חלק מישראל' שהוא בטח עוקב באינסטוש אחרי בן גביר, והצורך שיהודים יקבלו אותו כאחד משלהם בנתיים מנהל אותו, אפילו, מסתבר, במחיר של שנים רבות של התכחשות משפחתית. חבר אמר לי שקאזם הוא כמו כבד עוף שהוכשר יתר על המידה - מרוב עיבודים שעבר הבשר, הוא כבר יבש ובלתי אכיל. יש בזה הרבה. להיות ערבי מוסלמי בארץ זה כל כך קשה שצריך "לפצות" על זה בכל דרך - קאזם בחר לוותר על המשפחה כדי להיות המוסלמי הימני ההומו שהלך לשרת בצבא, רק כי ערבים עם מדים - ישראלים שונאים פחות - עד כדי כך חשוב לקאזם שכולם יאהבו אותו - הוא כל כך ישראלי וכשר, שהוא מדבר בראשי תיבות שאף אחד חוץ ממנו לא מבין בבית, הולך עם מגני דוד על הנעליים ולובש רק חולצות סוף קורס צבאיות, כדי שאף אחד לא ישכח לרגע שהוא משלנו, ולא האויב.

אילנה/דיאנה, האח הגדול 2022. רשת 13, צילום מסך
אלונה ודנונה, "האח הגדול"/צילום מסך, רשת 13

זה טראגי, אבל גם קצת משעשע שיש לו מתחרה להט"בית על מינוני הישראליות בבית. מרינה, שהיא בי-סקסואלית וכרגע מאוהבת בבחורה, עלתה רק כדי להתגייס. לקאזם זה לא בא טוב. הוא ישר משווה ומעלה: "כן, גם אני הייתי חצי שנה בדו"צ, ואחר כך גל"צ. יודעת מה זה גל"צ?" סאבטקסט: "חמודה, תירגעי. אני לא רק ישראלי, אני כמעט ביביסט, אל תפני אלי בכלל".

הישראליות שלו כל כך מופגנת, עד שאופק, הרוברט פטינסון של הבית, מתחיל להיות אלרגי אליו, כי לטעמו הוא רק אג'נדה. וזה קצת נכון, אבל כשהם מדברים וקאזם אומר משפט אנושי ואומלל כמו "אל תכעס עלי, קשה לי שאנשים כועסים עלי", אופק נמס וסולח מיידית. קצת נראה שאופק יהיה הכלבה העונתית, במיוחד כשהתחבר לשרין לא בגלל אהבת מרדכי אלא משנאת קאזם, אבל לדעתי מדובר בענייני הסתגלות - כרגע הוא עדיין מנסה לרצות את כולם בדרכו - נע בין שיפוטיות מוגזמת לחרטות בחדר האח, כמו כלב שמחפש את המקום הכי נוח על המגבת.

אז ביררתי מה זה דו"צ. זה לא דבק דו צדדי ולא דואר צבאי אלא דובר צה"ל. בחיי שלא ידעתי. ואגב, מסתבר שאליאב מדבר ערבית שוטפת, שזה טוב, כי קאזם, ובכן - פחות - לקח לו שעה להבין שריוואה זה שם ערבי ולהתחלחל מזה שהוא לא רק לא הלהט"ב היחיד, הוא אפילו לא הערבי היחיד שנאמן למדינה, כי הערביה השנייה שהביאו לו היא צד"לניקית, ואין לו שום סיכוי נגדה - כל עוד הוא לא יקריב את הגפיים של אבא שלו, היא תמיד תהיה יותר ישראלית ממנו.

הוא בוחר להתמקד במשימה - למצוא לדיאן גבר, וכרגע המבחר לא משהו. שחף לא בא לו טוב (למי כן?), ונתנאל, הילד המאומץ שרוצה לפרוץ מוזיקלית, עצבני מדי בשביל דיאן, לטעמו. דווקא דיאן, שנדלקה עליו מהרגע הראשון, טוענת ש"אין לדעת. אולי יש לו כמה עניינים לא פתורים פשוט והוא צריך מישהו שיעשה לו קיצי", ומחליטה לתת צ'אנס למרות שהוא אומר יותר מדי את המילה "שלמות" שזו מילה של ילדות בנות 15. או שזה היה אליאב? נשבעת שאני לא בטוחה.

דיאן שוורץ האח הגדול 2022. רשת 13, צילום מסך
בא לי לשים אותך בלאפה של ערבים. דיאן, "האח הגדול"/צילום מסך, רשת 13

אגב, זה הרגע שבו התחלתי לחבב את דיאן, שאני מודה שהגעתי מוכנה לבוז לה על מלא - כבר התחלתי לקרוא לה רומי נסט 2, אבל לא. אמנם גם היא דוגמנית עם גינונים מרגיזים וצחוק שאלוהים ישמרני, אבל חוץ מזה אני רק מופתעת לטובה ככל שהזמן עובר. היא חכמה, טובת לב, מבינה עניין ולא עושה עניין, ובינתיים הכי שפויה מכל הנשים בבית.

דווקא בר, שאמאל'ה כמה היא יפה, מתחילה להתברר כסייקו קטנה עם אגו גדול. בכלל לא הבנתי מה עשתה לה אלונה, אחות של דנונה שבסך הכל עמדה במטבח וערבבה משהו. בדרך כלל לוקח לאש איזה רגע להתלקח לפני שהיא אוחזת בכל הווילונות בבית, אבל כאן זה קרה מהר. כנראה שבר כועסת על העולם יותר ממה שנראה כלפי חוץ, כי בשתי שניות יצאה ממנה הנופר מור. לא רק שהיא יצאה על דיאנה, אחר כך גם יצאה על אליאב שלא בא לנחם אותה על ההתנהגות הדוחה שלה.

אליאב סובל אותה בינתיים כי היא מזכירה לו את האקסית שלו, שליבו נתון לה עדיין, מבלי לדעת שהגרוע מכל עומד לקרות לו. במקום להחלים בבית האח, שזו הייתה התוכנית שלו, הוא יקבל סדנת התמודדות מרוכזת עם הרגשות שהוא מכחיש שיש לו, באמצעות טל שהפכה לטליה בעצת איזה רב (להוסיף יה לשם? איזה רב מקורי), שעוד רגע נכנסת כדיירת לבית, כדי לאמלל אותו. ואת עצמה.

גם אותה חיבבתי בינתיים - חוץ מזה שהיא פצצה, ממש מצא חן בעיניי שהיא החליטה לשמור שבת מתוך אהבה ללבד שלה. זו הסיבה הכי טובה לשמירת שבת ששמעתי אי פעם. היא נראית חכמה וחמודה, ונראה שמה שלא היה בינה לבין אליאב - עדיין יש שם הרבה רגש. מה תעשה בר? לא נראה לי שיש בינה לבין אליאב מספיק כדי שהיא תהפוך להיות הנמסיס של טליה, ולפי איך שהן ישבו ודיברו באותו ערב (ערוץ 26, אלא מה), נראה שבר דווקא הולכת להיות הסנגורית הגדולה של הזוגיות שלהם, ולו רק בגלל שהיא אוהבת סיפורי אקסים שחזרו, כמו כל בחורה שעדיין תקועה על שלה.

קאזם, האח הגדול 2022. רשת 13, צילום מסך
לא האויב. קאזם, "האח הגדול"/צילום מסך, רשת 13

אז מה נסגר?

סיכום המשימות
דיאן ונתנאל הם דייר אחד שיועמד להדחה ויעמיד להדחה ביחד. חמישיית הגמר של שרון הם מרינה, דינה, קאזם, שרון, ושרין, והם חסינים מההדחה הראשונה של העונה. למי אכפת? רק לריוואה, כנראה כי היא בטח תהיה מועמדת להדחה מפאת "לא יצא לנו לעשות שיחות נפש".

הומור
דיאן, מנסה לעודד את קאזם שבוכה: "אתה כזה חמוד שבא לי לשים אותך בלאפה של ערבים".

סאבטקסט
דינה מנסה להבין אם היא מכירה את דיאן (כן, מהעונה הקודמת וזו שלפניה)
דינה: מה את עושה?
דיאן: אני דוגמנית (קארין עליה רומי נסט 2, את לא מזהה?)
דינה: אה, לא נוסעת ברכבת ההגנה? (כי את נראית כמו כל בחורה שראיתי אי פעם רק עם פחות אחוזי שומן)

אבחנה
נתנאל מדייק את הבעיה שלו עם אבא שלו:
"כבר כשהוא נתן לי את השם הוא הסיר אחריות".

משאלה לפרק הבא
שדינה תשים את הפיאה הבלונדינית שלה. פליז פליזזזז.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully