וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"אי אפשר לנתק את סתימת הפיות מהמעשה של יגאל עמיר": הסערה החדשה של ינון מגל

עודכן לאחרונה: 31.8.2023 / 9:23

סערה בעקבות דבריו של מגיש "הפטריוטים" שאמר בערוץ 14: "יגאל עמיר אמר לי 'אני עשיתי את זה כי אי אפשר היה להשמיע את הקול של הימין'. תבינו - כשלא נותנים לאנשים לדבר, יש אלימות"

הפגנה מול נציג בעלי ערוץ 14/צילום גולשים

סערה בעקבות דבריו של מגיש "הפטריוטים" ינון מגל בערוץ 14: במהלך התוכנית אמר מגל כי רצח רבין אירע לאחר שקולו של הימין הושתק במשך זמן רב. "רבין עשה אסון, אוסלו זה אסון (...). בזמנו דיברתי עם יגאל עמיר כשהוא היה בכלא, עשיתי איתו שיחות. אני לא סומך על כל דבר שיגאל עמיר אומר, אבל בין היתר הוא אמר לי: 'אני עשיתי את זה כי אי אפשר היה להשמיע את הקול של הימין'. תבינו - כשלא נותנים לאנשים לדבר, יש אלימות".

בהמשך התוכנית המשיך ינון מגל לדבר על רצח רבין ועל יגאל עמיר: "זה היה אקט נורא ואלים ורצח, שמשפיע על כל מדינת ישראל, אבל אי אפשר לקחת את הדבר שהייתה פה סתימת פיות למחנה שלם שבסוף נגמרה באלימות, אי אפשר לדעתי לנתק בין הדברים האלה".

דבריו של מגל עוררו סערה גדולה ברשתות החברתיות. העיתונאית טל שניידר כתבה לדוגמא: "ינון מגל מתרץ את רצח רבין. אם חשבתם שארי שמאי הוא טרלול - אז המסרים של הערוץ הזה ברורים כשמש. זה לא פאנליסט אחד, ככה זה הערוץ הזה".

לפני חודש התעוררה סערה נוספת מדברים שנאמרו בערוץ 14. הפאנליסט ארי שמאי התייחס לאפשרות שבג"ץ יפסוק חקיקה פרסונלית בדומה לזאת של החוק שנועד לסייע למקורבו של אריה דרעי בעיריית טבריה, והעלה כאנלוגיה את הקריאה לשחרר את רוצח ראש הממשלה רבין. קהל התוכנית, המשודרת בשידור חי, מחאו לו כפיים. שמאי משמש בין היתר גם כעורך דינו של יגאל עמיר. מערוץ עכשיו 14 נמסר: "הדברים החמורים שאמר ארי שמאי משקפים את דעתו בלבד. לאור חומרת הדברים, מר שמאי לא יוזמן יותר להופיע בתכניות הערוץ".

ארי שמאי מסר אז בתגובה: "עוד בתקופה שבחרתי מרצ או חד"ש, דיברתי נגד החוק הפרסונלי והרטרואקטיבי המונע את קציבת עונשו של המתנקש יגאל עמיר. לו היה נקצב עונשו, כבר היה משוחרר. להזכירכם, לרוצח צבי גור היה תאריך שחרור, ליגאל עמיר אין. עומד מאחורי דברי, הם דמוקרטים יותר מכל ההפגנות בקפלן, לידיעת קברניטי ערוץ 14 וחיים לוינסון. אשמח להתראיין בנושא בכל כלי תקשורת פלורליסטי".

גם מגיש תוכנית הבוקר של ערוץ 14 שי גולדן נתפס באמירה שנויה במחלוקת כשהשווה בין הרצח שביצע יגאל עמיר להפגנות נגד המהפכה המשפטית, כשבתוכניתו התייחס לדבריו של ארי שמאי ואמר: "יגאל עמיר לא ניסה לרצוח ראש ממשלה, יגאל עמיר ניסה לשים סוף למדינת ישראל, לשים סוף לדמוקרטיה הישראלית, לשים סוף למשחק הבסיסי, ההוגן, של הכרעת ציבור פה. ואנחנו היום מקוננים על זה שהשמאל לא מכבד את הכרעת הרוב - וזה מה שעשה יגאל עמיר. הוא ניסה להוריד ראש ממשלה באמצעות כדורים, באמצעות נשק".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully