וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"אתה צריך להתבייש": עימות סוער בין עמית סגל לבן כספית. צפו

עודכן לאחרונה: 21.10.2023 / 21:08

מגישי "פגוש את העיתונות" נקלעו לעימות סוער על ראש הממשלה וההתנתקות. כספית: "בתוכך פנימה, אתה יודע שצדקתי כל השנים על נתניהו". סגל: "כעיתונאי אתה קידמת את ההתנתקות"

בן כספית ועמית סגל בחדשות 12, במהלך מלחמת עזה, 21 באוקטובר 2023/קשת 12

עימות סוער התקיים הערב בין העיתונאים בן כספית ועמית סגל, מגישי "פגוש את העיתונות" בחדשות 12. צפו (מעל).

לעימות קדם ריאיון של השניים עם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, וסגל אמר לו: "יש פיל בחדר - הנסיגה מגוש קטיף. אתה אמרת במאי 2004 'האיום הכי משמעותי של מתנגדי ההתנתקות הוא שאם ניסוג באופן חד צדדי זו תהיה רוח גבית לטרור. כמה עוד יכול להתגבר הטרור ביחס למה שכבר יש שם'".

אולמרט השיב בין השאר: "מדינת ישראל מ-2009 החליטה לשתף פעולה עם החמאס במקום לשתף פעולה עם הרשות הפלסטינית (...) ראש ממשלת ישראל החליט להעדיף את החמאס ולא לנהל משא ומתן עם מי שאפשר היה לנהל איתו משא ומתן. עמית, אתה מעורר קצת גיחוך, כשאתה מנסה לרוץ 18 שנה אחורה ולהתווכח על מה שגרם למה שקרה, כאשר לפנינו ניצבת מציאות של הפקרות, של חוסר יכולת ניהול, של העדפת החמאס, הרוצחים המטונפים האלה. ואתה משווה את ראש הרשות הפלסטינית שברגע זה משתפים פעולה עם כוחות הביטחון שלנו".

"אתה מתעלם מהעובדה שממשלת ישראל שיתפה פעולה עם החמאס במשך כל השנים האלה", הוסיף אולמרט, "לא נלחמה בו, לא נאבקה בו, לא עשתה את מה שצריך, גילתה ריפיון וחולשה עד שהגענו למשבר".
בן כספית הזכיר לאחר מכן את המחבלים ששוחררו בעסקת שליט על ידי נתניהו, וחלקם הובילו את מעשי הטבח, הרציחות והחטיפות של מלחמת עזה.

לאחר תום הריאיון עם אולמרט, שאל כספית לסגל: "יש נושא שממנו לא תגיע להתנתקות?". סגל השיב לכספית: "יש נושא שממנו לא תגיע לביבי? יש דבר אחד בעולם הזה שלא ייגמר בביבי באמצע מלחמה?". כספית אמר: "בתוכך פנימה, אתה יודע שצדקתי כל השנים על נתניהו. אתה יודע את זה כמו שאתה יודע שאנחנו נמצאים בנווה אילן. אתה יודע שאמרתי שזה ייגמר באסון, ואנחנו בתוך האסון, ואתה יודע מי האחראי על האסון. ואתה יודע איך זה מתנהל. אתה יודע מי מקבל את ההחלטות. אתה יודע את כל הדברים האלה. ידעת את כל הדברים האלה ולא עשית עם זה כלום. עם כל הכבוד להתנתקות. וביבי גם הצביע ארבע פעמים בעד ההתנתקות. ארבע פעמים!".

סגל אמר לכספית: "אני חושב שבתוכך פנימה, אתה צריך להתבייש, על זה שכעיתונאי קידמת את ההתנתקות ואת הנסיגות". כספית השיב: "קודם כל, לא קידמתי כלום". סגל אמר: "קידמת באבו אבוה". כספית אמר: "זכותי הייתה לחשוב ולטעות שצריך לצאת. אני יכול לתת לך את זה בכתב, רק תניח לנו". סגל: "הנה, סוף סוף".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully