מחוספס מול מעודן וישן מול חדש: הניגודים שיצרו תערוכה קצת אחרת

במסגרת התערוכה OBSESSION יציג האמן אלמוג ברים פעם הראשונה את עבודותיו, כשקירות הגלריה יתכסו בקולאז' צבעוני של חומרים, טקסטורות ומצבים - וקהל המבקרים יתבקש לחוש, לגעת ולצלול אל תוך עולמו המשונה

  • תערוכה
  • אמנות
  • גלריה
וואלה! NEWS בשיתוף קרלסברג
יצירות שהן חיבור בין אמנות למלאכה (צילום: צילום מסך, מתוך חשבון האינסטגרם של אלמוג ברים)

אלמוג ברים אינו אומן ישראלי קונבנציונלי. הוא למד את מלאכתו בסדנאות של נגרים ומסגרים, עבודותיו מקשטות לרוב בתים, מסעדות וברים והוא פועל בתפר שבין אמנות, אומנות ועיצוב. את סגנונו והשראתו הוא שואב מהחומרים בהם הוא משתמש - אם בעץ משומש ומטוקסטר או אם בצינורות פליז וחומרים תעשייתיים אחרים, עבודותיו הדקורטיביות והמופשטות מייצרות חיבור בין עולמות מנוגדים של ישן וחדש, בין מחוספס לנוצץ ובין אמנות למלאכה. ברים בן ה-30 התחיל ליצור בגיל 18. הוא עבד עם צלמי סטילס כאיש ארט על סטים של צילום, שם פגש בחומרים איתם הוא יוצר עד היום, בדגש על עץ.

במסגרת התערוכה OBSESSION יציג האמן אלמוג ברים בפעם הראשונה את עבודותיו תחת הכותרת "ניגודים". זו תערוכת היחיד הראשונה של ברים והפעם הראשונה שבה עבודותיו ישתלטו על חלל שלם. קירות הגלריה יתכסו בקולאז' צבעוני של חומרים ,טקסטורות ומצבים - וקהל המבקרים יתבקש לחוש, לגעת ולצלול אל תוך עולמו המשונה והטוטאלי של ברים.

חלל הגלריה יכיל בתוכו את שני הקטבים המאפיינים את סגנון עבודתו של ברים. יוצג בו הפן ה'ראף', המחוספס, המשומש והמופשט אל מול המעודן, המחושב והגאומטרי, במטרה להציג את הניגודיות וההרמוניה ביצירתו של האמן ובסגנונו שמשקף את רוח הזמן. התערוכה תכלול בעיקר שתי עבודות 'סייט ספסיפיות' גדולות, שייבנו במיוחד לחלל. פרויקט 'Obsession' - אמנות ללא פשרות - של קרלסברג, מציג את החיבור בין עולם האמנות לאמנות בישול הבירה וצמח בעקבות התשוקה האובססיבית של ג'יי סי ג'ייקובסן, מייסד המבשלה, לבשל בירה ברמה הגבוהה ביותר. ההשראה לפרויקט היא בניסיונו של ג'ייקובסן ליצור את הבירה המושלמת והקרע המשפחתי שנוצר עקב כך עם בנו קרל. הבן קרל ראה את הפוטנציאל העסקי הגלום בעסק, וחשב כי ניתן יהיה להגדיל את שורת הרווח אם יתפשרו מעט ברמת הדיוק ויפחיתו ברמת האיכות. בשל כך ג'ייקובסן האב הגלה אותו מהבשלה וניתק איתו כל מגע. הנתק המשיך עד ימיו האחרונים של האב, ומספרים ששיחתם הראשונה לאחר שנים של נתק התקיימה יממה לפני מותו של האב. למרות הפגישה ג'ייקובסן הוריש את המבשלה לקרן קרלסברג, שתפקידה יהיה לשמר את האיכות אליה חתר.

"ניגודים"
תערוכה לילית של אלמוג ברים
ספוטניק גלרי שבמרתפי בר הספוטניק
רחוב אלנבי 122, תל אביב
פתיחה חגיגית: 16.5.17
משך התערוכה: 16-23.5.17

לחשבון האינסטגרם של אלמוג ברים

לקריאה נוספת:

רהיטים ממכסה מנוע ותכשיטים מפירות: אמנות ישראלית קצת אחרת
הכול או כלום: האובססיות של האמנים הגדולים

פיתוח ישראלי

הדגמה חינם: הפלטפוס מתיישר כבר מהצעד הראשון

לכתבה המלאה
(צילום: אתר רשמי, מתוך חשבון האינסטגרם של אלמוג ברים)
(צילום: צילום מסך, מתוך חשבון האינסטגרם של אלמוג ברים)
(צילום: צילום מסך, מתוך חשבון האינסטגרם של אלמוג ברים)
(צילום: צילום מסך, מתוך חשבון האינסטגרם של אלמוג ברים)
(צילום: צילום מסך)
(צילום: צילום מסך, מתוך חשבון האינסטגרם של אלמוג ברים)
(צילום: צילום מסך, מתוך חשבון האינסטגרם של אלמוג ברים)
(צילום: צילום מסך, מתוך חשבון האינסטגרם של אלמוג ברים)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully