וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חנן גולדבלט "ידבר על הכול" במופע ובסרט תיעודי: "לא אתן לזה לקרות, הוא לא התנצל"

21.2.2023 / 0:03

השחקנית רוני נדלר תעקוב בדוקו חדש אחרי השחקן ועבריין המין המורשע חנן גולדבלט, שבמסגרתו הוא יופיע ב-3 במרץ בנס ציונה. מיה בר שלום, שנפגעה ממנו מינית: "חנן לא חושב שהוא עשה משהו לא בסדר. הוא מרגיש קורבן נצחי. לא מובן לי למה הוא מנסה לחזור לבמות"

קורבנות התקיפה המינית והאונס של חנן גולדבלט מזועזעות משובו של עבריין המין המורשע לתיאטרון עם המחזמר "חבסה" שכתב ל"חג המחזמר" בבת ים/כתב: שגיא בן נון, צילום: אבי כהן, עריכה: יותם וקס

"חנן גולדבלט מדבר על הכל" - כך הכריזה מודעת פרסום שהופיעה ברשת על מופע של השחקן ועבריין המין המורשע חנן גולדבלט. לפי הפרסום המופע צפוי להתקיים ב-3 במרץ במשכן הפיס לאמנויות בנס ציונה ומי שמפיקה את המופע היא השחקנית ומשתתפת "אהבה חדשה" לשעבר רוני נדלר. במופע נכתב כי "המופע יצולם לצורך סרט תיעודי".

(עדכון: ראש עיריית נס ציונה שמואל בוקסר הורה שלא לאפשר את קיום האירוע בעיר. "לא יקום ולא יהיה", מסר. "חנן גולדבלט לא יופיע בנס ציונה. העיר שחרטה על דגלה אפס סבלנות לאלימות כלפי נשים, מכל סוג שהוא, לא תשמש במה לעברייני מין").

כשמיה בר שלום הבחינה במודעה היא החסירה פעימה. בר שלום הייתה האישה הראשונה שהעידה נגד חנן גולדבלט, וחשפה כי פגע בה מינית כשהיתה בת 15 וחצי, קודם בעיתונות בעילום שם בתחקיר של נעמה לנסקי בידיעות אחרונות שפורסם ב-2005, ואחר כך כשנחשפה בשמה בתקשורת. בר שלום גם העידה נגד גולדבלט במשפטו והוא הורשע בביצוע אונס ועבירות מין נוספות שהתרחשו לאורך שנים רבות בנשים ובנערות אותן לימד משחק. הוא נידון לשש שנות מאסר, אך השתחרר לאחר שריצה ארבע שנים.

בר שלום פרסמה פוסט בפייסבוק שבו כתבה: "בחודש נובמבר האחרון פנתה אליי רוני נדלר - שחקנית ריאליטי ובתו של עבריין המין המורשע בני נדלר שהודה במעשים מגונים בשני תלמידיו. רוני סיפרה לי בהתרגשות שמצאה את ייעודה והיא עומדת לצלם סרט דקומנטרי על עברייני מין ושיקומם בדגש על חנן גולדבלט. את מה שיש לי לומר לרוני אמרתי לה ואני עוד אגיד לכל מי שירצה לשמוע. הבטחתי לה. אבל לרעיון החולני הזה מצטרפת עיריית נס ציונה שמאפשרת לעבריין המין המורשע חנן גולדבלט לעלות למופע חינמי ב-3.3 בו הוא ידבר על הכל. וכל זה כמובן לצורך הסרט התיעודי של נדלר. הייתי בת 15.5 כשהכרתי את המנוול שעשה לי ולעוד עשרות בנות (אם לא מאות) את מה שעשה. בבקשה (!!!!) אל תתנו לו לעמוד שוב על במה לעולם!!!!! רוני נדלר, אני כל כך מרחמת עליך באמת. אבל זו לא הדרך לטפל בעצמך. באמת שלא".

חנן גולדבלט במסיבת העתונאים של "חג המחזמר" בבת ים, במסגרתו העלה מחזמר שכתב, ספטמבר 2014. אבי כהן
חנן גולדבלט/אבי כהן
רוני נדלר אהבה חדשה. נוי דקל,
רוני נדלר/נוי דקל

בר שלום, בת 49 מרמת השרון, אמרה לוואלה! תרבות: "רוני נפגשה איתי בנובמבר האחרון, ואמרה לי שהיא הולכת לעשות 'סרט דוקומנטרי על עברייני מין משוקמים', ואמרה שבין היתר יופיע בו חנן גולדבלט. ואז הבנתי שזה לא 'בין היתר', אלא שזה הולך להיות עליו. היא אמרה שהיא 'חוקרת למה בן אדם ששוקם לא יכול לחזור לדבר היחיד שהוא טוב בו'. היא נתנה לי איזושהי הקבלה עם נגר. אמרתי לה, מה הקשר בין נגר לשחקן שחוזר למקום הפשע שלו? הרי זה מה שהוא עשה, את הקורבנות שלו הוא דלה דרך הכישרון שלו, דרך הבמה, דרך הכוח שהיה לו והמרות שהייתה לו. אמרתי לרוני שהיא פוגעת בי ובעוד עשרות בנות, אם לא מאות, אני יודעת שיש כל כך הרבה נשים שהוא פגע בהן והן לא הלכו להתלונן. אמרתי לה, אני חייבת לומר לך שאם תחליטי ללכת על זה, אני אעמוד מולך ולא אתן לזה לקרות. זה לא איום, זה מה שאני חייבת לעשות בשביל הבת שלי ובשביל נשים אחרות. רוני רצתה לראיין אותי בסרט ושאגיד את הדברים שלי. לא הסכמתי.

"אני לא פסיכולוגית אבל כנפגעת אני חושבת שהאיש לא שוקם. כשבן אדם מכיר בדבר האיום ונורא שהוא עשה, הוא מרגיש צורך עז להתנצל, להכות על חטא, לעשות הכל כדי שייסלח לו מהאנשים שהוא פגע בהם. האיש הזה לא ביקש סליחה. אמרו לו לבקש סליחה כדי שזה יעזור לו בוועדה וזה מה שהוא עשה. החברים שלו עדיין ממשיכים לומר שהבנות היו מאוהבות בו, שעשו לו, שפגעו בו. האיש הזה לא חושב שהוא עשה משהו לא בסדר. הוא מרגיש קורבן נצחי. זה לא איש ששוקם. איש ששוקם לא יחזור למקום הפשע שוב ושוב ושוב. עוד פעם לעשות מופע. ככה לא מתנהג אדם ששוקם. אדם ששוקם היה מבקש להגיע לתיכונים ולהרצות לבני נוער על עברייני מין, לספר על עצמו כעבריין מין, לספר על המעשים השפלים שהוא עשה, שיגיד מה לא לעשות, כמו מסוממים ונרקומנים שהולכים ומרצים. הוא מעולם לא עשה את זה.

"כשהייתי בת 15 וחצי הגעתי לעשות אודישן ללהקה והוא הציע לי תפקיד ראשי בסרט, דיבר עם ההורים שלי ואמר שהוא הולך לעשות אותי לכוכבת גדולה. ושם הכל התחיל, הוא עשה לי את מה שעשה - ואפשר לקרוא על זה באריכות בכל מקום אפשרי ברשת. עכשיו אני נלחמת לשמור שלא יחזור למקום הפשע".

עוד בוואלה!

בלעדי: קורבנות האונס והתקיפה המינית של חנן גולדבלט מזועזעות משובו לתיאטרון

לכתבה המלאה
מודעת פרסום למופע השחקן ועבריין המין המורשע חנן גולדבלט שנקבע למרץ 2023 ובו נטען שהוא "מדבר על הכל", בהפקת רוני נדלר, שאמור להיות מצולם לסרט תיעודי. צילום מסך, צילום מסך
מודעת הפרסום למופע של גולדבלט, שאמור להיות מצולם לסרט תיעודי/צילום מסך, צילום מסך

אנשים טוענים "הוא שילם את חובו לחברה". ואת אומרת - הוא לא שילם את חובו, ואפילו לא ביקש סליחה אמיתית.

"זה בולשיט להגיד 'שילם את חובו לחברה'. איזה חברה? אני לא יודעת מי זאת החברה הזאת. מה, הוא אנס את החברה? מה זה השטויות האלה? הוא ממש לא שילם את חובו. הוא לא התנצל. הוא לא שיקם אותנו. אנחנו ממשיכות להיות כלואות בתוך הסאגה המגעילה הזאת שתרדוף אותנו כל החיים".

"את המופע הזה, להבנתי, היא עושה לכבוד הסרט התיעודי של נדלר ובו הוא הולך 'לדבר על הכל'. כשראיתי את המודעה למופע התחלחלתי מזה. לא מובן לי למה בכל שנה ושנה הוא מנסה לחזור לבמות ויש מי שמוכן לתת לו אותן".

לא נמסרה תגובה מטעמם של חנן גולדבלט ורוני נדלר.

בתגובה משותפת של לובי נשות תרבות, פורום הקולנועניות ויוצרות הטלוויזיה בישראל, איגוד המפיקים, איגוד הבמאיות והבמאים, הפורום הדוקומנטרי בישראל ופורום יוצרות התיאטרון נמסר כי הם "עומדים לצד כל נפגע ונפגעת. אנחנו בוחרים/ות להקשיב ולהיות שם עבור אלו שקולן/ם הושתק בכח, אם בתקיפה מינית או בהטרדה. הפרסום בו חנן גולדבלט מקבל במה גרם לנו להלם ולאכזבה רבה, אנחנו מאמינות שמי שפגע בצורה קשה כל כך והורשע באונס, ראוי שלא יזכה לחשיפה. אדם שגרם לפגיעה חמורה לא ראוי שיסתכלו עליו מורם מהציבור על במה כאיש תרבות. קבלת הבמה נותנת לגיטימציה לפגיעה מינית ומכשירה מרחב שבו אנחנו, הנשים - מודרות ומושתקות שוב. אנחנו קוראות למשכן הפיס לאומנויות נס ציונה ולעיריית נס ציונה לא לאפשר אכסניה לעברייני מין בעבר בהווה או בעתיד".

3
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully