פרס ספיר 2011 - הידיעות, הביקורות והזוכים

  מתן חרמוני: "גם סופרים צריכים לדבר על כסף"

  במפגש נוסף עם הסופרים המועמדים לפרס ספיר של מפעל הפיס, הגיב חרמוני לדבריה של אורלי קסטל בלום באשר לשכר הסופרים והתייחס לסוגיות נוספות. גם יאיר אסולין בפנים

  מערכת וואלה!
  יח"צ - חד פעמי

  השאלון המיתולוגי של "סטודיו למשחק" הצליח לא פעם להוציא תגובות משעשעות ומעניינות מהשחקנים שהתארחו בתוכנית והעניק הצצה לעולם האסוציאציות שלהם. וואלה! תרבות מביאה לכם בבלעדיות את הגרסה הישראלית שלו - בתחום הספרות.

  לקראת טקס פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס 2011, מתקיימים החודש מפגשים ספרותיים עם חמשת המועמדים הסופיים לפרס - אורלי קסטל בלום ("חיי חורף"), חגי ליניק ("דרוש לחשן"), מתן חרמוני ("היברו פבלשינג קומפני"), משה סקאל ("יולנדה") ודן בניה סרי ("ארטור"). בדומה לתוכנית האמריקאית המקורית, גם כאן המפגשים מתקיימים במוסדות אקדמיים מרכזיים ברחבי הארץ, כאשר את תפקיד ג'יימס ליפטון ממלא קובי מידן.

  הנה לפניכם המפגש עם מתן חרמוני ויאיר אסולין, (שזכה בפרס הביכורים על ספרו "נסיעה") שהתקיים באוניברסיטת חיפה. השניים מספרים איפה היו רוצים לחיות משך שנה, באיזו תקופה היסטורית היו רוצים לבקר, ומסכימים שהמילה השנואה עליהם היא "מינוף" - בעיקר בעקבות הטענות שהופנו כלפי אורלי קסטל בלום על הראיון החושפני שנתנה למעריב - "חשוב לדבר על כסף",אומר חרמוני, " אנחנו כותבים ואנחנו צריכים גם לדבר על כסף".

  יתר המפגשים יופיעו בבלעדיות בוואלה! תרבות עד מועד הענקת הפרס ב-16 בינואר.

  פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס מוענק השנה זו הפעם ה-11, כאשר בראש ועדת השיפוט עומדת שופטת בית המשפט העליון בדימוס דליה דורנר. הזוכה בבפרס ספיר לשנת 2011 יקבל פרס כספי של 150 אלף שקלים, וספרו יתורגם לערבית ולשפה זרה על פי בחירתו.

  אורלי קסטל בלום: "רוצה להולנד, בשביל הסמים חופשי"
  פרס ספיר: דן בניה סרי חושף את מקורות ההשראה שלו
  יידישקייט: על הספר "היברו פבלישינג קומפני"

  פרס ספיר - מי הזוכה שלכם? ספרו לנו בפייסבוק

  טרם התפרסמו תגובות

  הוסף תגובה חדשה

  בשליחת תגובה אני מסכים/ה
   walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully