וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בעקבות הסערה: אוניברסיטת אריאל אוסרת על אייל גולן להופיע בשטחה

עודכן לאחרונה: 19.5.2023 / 17:50

לאחר המחאה נגד השתתפותו של אייל גולן באירועי יום הסטודנט באריאל, הודיעה אגודת הסטודנטים באוניברסיטה כי נאסר עליהם לקיים את האירוע במתכונת שכוללת את אייל גולן. האגודה מקיימת סקר בין חבריה אם לקיים אותו בלי אייל גולן או להעביר את הופעתו של הזמר ללייב פארק

בווידאו: ט' ונ', שהתלוננו נגד אייל גולן, במסיבת עיתונאים, 15.11.22/מערכת וואלה!

המחאה נגד הופעתו של אייל גולן במסגרת יום הסטודנט באוניברסיטת אריאל עשתה את שלה: האוניברסיטה החליטה לא לאפשר להופעה שלו להתקיים בשטחה. עם זאת, אגודת הסטודנטים מצאה פתרון שבמסגרתו ההופעה של אייל תיערך בלייב פארק ראשון לציון, על פי הצבעה של הסטודנטים.

בפוסט שפרסמה האגודה ברשתות החברתיות, כתבו נציגיה: "רצינו באגודה לקיים את יום הסטודנט במתכונת המתוכננת ורצינו לקיים את זה פה באריאל - בקמפוס שלנו. כידוע, השטח שייך לאוניברסיטה. האוניברסיטה החליטה לא לאפשר לנו לקיים את האירוע במתכונת המתכוננת הכוללת את הופעתו של אייל גולן. הפכנו עולמות והצלחנו ליצור אפשרות לקיים את האירוע באחד המקומות המטורפים בארץ - הלייב פארק בראשון לציון, בעלויות זהות ומערך הסעות בהתאם.

"יום הסטודנט הוא היום של הסטודנטים ולכן גם כאן, רק אנחנו, הסטודנטים והסטודנטיות באוניברסיטת אריאל, נחליט איך יתקיים יום הסטודנט! כמו בבחירת האמנים, גם עכשיו נצא בסקר לראות באיזה מתכונת תרצו לקיים את האירוע שלנו:
1. קיום האירוע בשטח האוניברסיטה לאחר ביטול הופעתו של אייל גולן.
2. קיום הופעות יום הסטודנט כמתוכנן, כולל הופעת אייל גולן בלייב פארק בראשון לציון".

שדולת הנשים מסרה בתגובה להחלטה של אוניברסיטת אריאל לאסור על קיום ההופעה של אייל גולן בשטחה: "החלטה חשובה ומוסרית. נמשיך לעמוד לצד המתלוננות ולפעול למיגור התנהגויות פסולות כלפי ציבור הנשים בישראל. מברכות את האוניברסיטה שנענו לקריאתנו ולקריאתם של רבים ורבות במאבק הזה לאסור על ההופעה בשטחה. לא ראוי כי אדם שיש נגדו טענות חמורות להתנהגות מינית פוגענית בקטינות וביזוי נשים, יופיע באירוע של מוסד אקדמי מוכר בישראל. תודה לכל הא.נשים האמיצים ואמיצות שלקחו חלק במאבק הזה. יחד אנחנו כוח".

אייל גולן. ארן חן,
בהתאם להצבעת הסטודנטים. אייל גולן/ארן חן

מוקדם יותר החודש פרצה מחאה בעקבות החלטת אגודת הסטודנטים והסטודנטיות באוניברסיטת אריאל להזמין את אייל גולן להופיע אצלם ביום הסטודנט בסוף החודש. זאת בשעה שתיק החקירה נגד הזמר נפתח מחדש והזמר חשוד בקשירת קשר לביצוע פשע, שיבוש הליכי משפט ובריבוי עבירות של הבאת אדם לכדי מעשה זנות. ט', אחת הנשים שהתלוננו במשטרה על פגיעה מינית מצד הזמר הביעה כאב וכעס על ההחלטה וכתבה לאגודת הסטודנטים והסטודנטיות "תתביישו". גם שדולת הנשים בישראל ואיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית פנו לדידי אביגד, יו"ר אגודת הסטודנטים והסטודנטיות באריאל, וקראו לו לבטל את ההופעה.

ט', אחת הנשים שהעידו על פגיעה מינית מהזמר, כתבה בעמוד הפייסבוק שלה: "הבוקר קמתי וראיתי שאגודת הסטודנטים והסטודנטיות אריאל הודיעה על הזמנה של אייל גולן להופיע אצלם ביום הסטודנט, תחת הכותרת 'האחד והיחיד אייל גולן'. תתביישו לכם! אגודה שמייצגת את הדור הבא א.נשים, שיגיעו בעתיד לתפקידים ולהובלה בחברה הישראלית, שברגע זה רואים מול עיניהם שירים ותו לא. קטונתי מלתת לכם עצות אבל שתדעו לכם אתם גוף ציבורי לכל דבר, שצריך לייצג מוסריות וראייה של כל התמונה הכוללת, ולא רק את אהבת השירים שלכם ומה שאתם אוהבים. אני מקווה מאוד שתעשו חשבון נפש ומאמינה שבלימודים מלמדים על צדק חברתי, שוויון והגנה על קורבנות, ואני מאמינה שבלימודים אין תכנים של חיזוק הפוגעים והחלשה של קורבנות עבירה או נירמול של התרבות הזו .המאבק שלי ימשיך בכל דרך ובכל מקום נגד התופעה המבזה הזו. אני כבר לא אותה ילדת בית ספר חסרת אונים ותמימה, ואני קוראת מכאן לכל מי שמתאפשר להילחם יחד איתי למען כל בת ובת בישראל".

הדס דניאלי ילין, מנכ"לית שדולת הנשים בישראל, פנתה לדידי אביגד, יו"ר אגודת הסטודנטים והסטודנטיות באריאל וכתבה בין השאר: "אנו קוראות לך לבטל את הופעתו של אייל גולן ביום הסטודנט. לא ראוי שאדם, שיש נגדו טענות חמורות להתנהגות מינית פוגענית בקטינות, יופיע באירוע של מוסד אקדמי מוכר בישראל. מצופה מאגודת הסטודנטים והסטודנטיות להציב רף ערכי בסיסי באשר לאמנים ואמניות אותם היא מביאה להופיע (..) תיק זה עודו מתנהל. ישנו טעם כבד לפגם בכך שאדם כמו גולן יופיע מול מאות סטודנטים וסטודנטיות, ויהיה במעמד כזה. זהו אדם ששורת צעירות מעידות כי התנהג כלפיהן בצורה מבזה שפגעה בנפשן ובכבודן פגיעה קשה ועמוקה ומי שסביבתו הקרובה ביותר הייתה נגועה בניצול מיני חמור ופלילי. יש הרבה מאוד זמרים וזמרות ראויים וראויות, אנחנו קוראות לך להורות על ביטול ההופעה ומציאת זמרת או זמר אחרים".

בנוסף, בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' פורסם כי פניות רבות נגד הופעתו של גולן הגיעו לאיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, בעיקר מסטודנטיות שלומדות באוניברסיטה, ובעקבות זאת פנה האיגוד לאגודת הסטודנטים בדרישה למנוע את הגעתו של גולן: "מתן במה ציבורית לגולן היא זלזול מובהק לא רק בנשים הצעירות שנפגעו ממנו, אלא בכלל הנשים, הסטודנטיות הנערות והילדות. אין מקום כי כספי הסטודנטים והסטודנטיות יופנו להופעתו של גולן - ובכך יעבירו מסר כאילו התנהגויות כאמור הינן מקובלות, לגיטימיות ואולי אף רצויות".

דידי אביגד, יו"ר אגודת הסטודנטים והסטודנטיות באריאל, סירב להגיב.

עוד בוואלה!

גלית גוטמן אמרה "החרדים מוצצי דם", יהדות התורה: "ז'רגון של גבלס"

לכתבה המלאה
אייל גולן. רפי דלויה,
"זלזול בכלל הנשים". אייל גולן/רפי דלויה

כפי שפורסם לראשונה בוואלה! תרבות, לפני חודשיים בוטל מופע שכותרתו הייתה "אייל גולן נאבק באלימות", וצפוי היה להתקיים ב-3 באפריל באמפי פארק מיני ישראל, זאת בעקבות סערה שעורר המופע. על המופע שהיה אמור להיות מובל על ידי גולן הייתה חתומה עמותה בשם "עתיד לצעירים", בראשה עומד כנשיא האלוף (מיל') דני יתום, ראש המוסד לשעבר. לוואלה! תרבות נודע כי בעקבות הסערה פנתה אליו גליה שמילוביץ, עורכת הדין של נ', אחת מהנשים שהתלוננו נגד גולן, ומחתה על השתתפות הזמר באירוע. היא הודיעה ליתום כי צפוייה להתקיים הפגנה מול ביתו. בעקבות כך, יתום כתב לה כי "האירוע נדחה ללא תאריך חדש בשלב זה. אייל גולן ביקש לדחות את האירוע בשל אילוצים לא צפויים".

ב-15 בנובמבר 2021 הגישו ט' ו-נ', הטוענות כי נפגעו מינית מגולן, 11 תלונות חדשות כנגד עשרה מעורבים שלא נחקרו ב-2013 בפרשת הקטינות. התלונות החדשות הובילו לחקירה מחודשת ולפתיחת התיק מחדש. אייל גולן חשוד בקשירת קשר לביצוע פשע, שיבוש הליכי משפט ובריבוי עבירות של הבאת אדם לכדי מעשה זנות. העונש על כך יכול להגיע ל-15 שנות מאסר. בנובמבר התקיים עימות בין נ' ו-ט' לגולן במשטרה, אחריו אמרה ט' לתקשורת בין השאר: "היום בפעם הראשונה הסתכלתי בעיניים של האדם שהתנהג אלי כמו חיה, שהעביר אותי מיד ליד כאילו אני צעצוע, שדחף לי סמים כדי שאסתום את הפה, שאמשיך להיות שפחה. היום בפעם הראשונה הסתכלתי בעיניים של המפלצת הגדולה, ובלי פחד אמרתי לו מה הוא עשה לי. סוף העימות, כשהחוקרת שאלה אותי אם יש לי מה להוסיף, אמרתי לו 'אני לא פוחדת ממך יותר. הדבר שהכי הפתיע אותי בדברים של אייל גולן הוא שהוא חושב שאבא שלו קורבן. אבא שלו אנס אותנו, הביא את החברים המגעילים שלו, שעד היום אני מריחה את הזיעה שלהם, והאפס הזה אומר לי שאבא שלו ישב בכלא סתם?!"

מליאם הפקות נמסר בתגובה: "כולנו תומכים בהגנה ובחיזוק של נפגעי עבירה, אך חשוב להדגיש את העובדות בפרשה ולהישמר מחריצת דין בלא משפט. נזכיר שההליכים המדוברים נפתחו על ידי ט' ונ' בניסיון פסול להפעלת לחץ על אייל, לאחר שסרב להתפשר עמן בתביעה האזרחית שהגישו ועמד על בירור הטענות מתוך ידיעה ברורה שלא נפל רבב במעשיו. במקביל נוכחנו בשינוי גרסאות בלתי פוסק של ט' ונ' לאורך השנים ונסיונן לחרוץ דין במהלך הליכי החקירה, דבר שהוביל בין היתר לביקורת נוקבת מצד הפרקליטות על אופן התנהלותן תוך גרימת עוול עצום לאייל, שהיה מנוע מלהגיב עניינית לטענותיהן בשל הליכי החקירה. לא בכדי קבעו גורמי הפרקליטות ב-2013 כי דינו של התיק להיסגר ואנו בטוחים כי גם ההליך הנוכחי, יוביל לאותה מסקנה. אייל ימשיך להתמקד בעשיית טוב וביצירת מוזיקה שמחברת בין חלקי העם. אנו סומכים ידינו על הגורמים האמונים על בירור הטענות ובטוחים כי בסופו של יום העובדות בפרשה יוכיחו כי לא היה לכך מקום מלכתחילה".

  • עוד באותו נושא:
  • אייל גולן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully